Dow vadeli işlemleri, Ekim enflasyon raporunun beklenenden daha hafif olmasının ardından 800 puandan fazla yükseldi

Hisse senedi vadeli işlemleri, Ekim ayında tüketici fiyatlarına ilişkin bir okumanın enflasyonun zirve yaptığına dair umutları artırmasının ardından Perşembe günü yükseldi.

Dow Jones endüstriyel ortalamasına bağlı vadeli işlemler 844 puan veya %2.6 yükseldi. S&P 500 vadelileri %3 yükselirken, Nasdaq 100 vadelileri %3.7’den fazla yükseldi.

Tüketici Fiyat Endeksi, mal ve hizmetlerin geniş tabanlı maliyeti, Sadece %0,4 arttı ay ve bir önceki yıl %7.7. Bu, Ocak ayından bu yana görülen en küçük yıllık artış oldu. Dow Jones’a göre, ekonomistler %0,6 ile %7,9 arasında artış bekliyorlar. Değişken gıda ve enerji maliyetleri hariç tutulduğunda, çekirdek TÜFE olarak adlandırılan artış, aylık bazda %0,3 ve yıllık bazda %6,3 ile beklentilerin altında gerçekleşti.

NatWest’ten John Briggs, “Bu, burada herhangi bir yardım alırsanız, piyasaların TÜFE üzerinde çalışmak için ne kadar önemli, ilgili ve istekli olduğunu kesinlikle gösteriyor.” Dedi. “Yalnızca zirve enflasyon fikrini gündeme getiriyor, bir Fed zirvesi… Fed, bir seferde agresif bir şekilde 75 baz puan yükseltmek yerine yavaşlayacak ve zirve yapacak.”

Hazine getirileri CBI raporun ardından düştü, 10 yıllık Hazine getirisi 18 baz puandan fazla düşerek %4’lük kilit seviyenin altına düşerek %3.946’ya geriledi. 2 yıllık Hazine getirisi 23 baz puanın üzerine düşerek %4.395’e geriledi.

Yükselen enflasyon ve oranlardan bu yıl sert bir darbe alan teknoloji hisseleri, piyasa öncesi ticarette yükseldi. Nvidia ve Tesla %5’ten fazla yükseldi. Satıcılar %4 arttı. Apple %3 kazandı.

Lamm Research, KLA ve Applied Materials hisselerinin her biri %5’ten fazla yükseldikçe yarı iletken stokları kazandı.

Bu bir Kayıplarla dolu bir gün Dow 646,89 puan veya %1,95 düştü. Nasdaq Composite ve S&P 500 sırasıyla yaklaşık %2.5 ve yaklaşık %2.1 düştü.

READ  Borsa toparlanırken, İngiltere enflasyonu 40 yılın en yüksek seviyesinde

Düşüş, ABD ara seçimlerinden kaynaklanan belirsizliğin ortasında geliyor. Piyasa, Salı günü Cumhuriyetçilerin Meclis ve Senato’nun ezici kontrolünü ele geçirmesini ummuştu – Washington DC için zemin hazırlayacak bir senaryo, ancak bunun yerine Arizona, Georgia ve Nevada’daki önemli Senato yarışları ateşli bir şekilde tartışılıyor. Aslında, Senato yarışı Demokrat görevdeki Raphael Warnock ve Herschel Walker arasındadır. Aralık koşusu için git.

Kripto borsası Finance’in açıklamasının ardından hisse senetlerinin sıkıntıları Çarşamba günü geç saatlerde kötüleşti Rakibi FTX’i satın alma planlarından vazgeçiyor. Teknoloji sektörünü sürükledi Bitcoin2020’de son görülme fiyatı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.