Dow Jones Vadeli İşlemleri: Tex, Borsa İyileşmesine Öncülük Ediyor; Yatırımcılar Fed’in faiz artırımına karar veriyor

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte bir gecede işlem gördü. Hisse senetleri Salı günü karışık bir şekilde kapandı, ancak durgunluk korkularının Hazine getirilerini ve emtia fiyatlarını aşağı çekmesine rağmen teknolojiler güçlü bir toparlanmaya öncülük etti.
XS&P 500 küçük bir kazanç elde ederken, Dow Jones daha düşük, ancak iyi bir düşüş yaşadı. Nasdaq gibi agresif büyüme isimleriyle güçlü kazançlar elde etti. roblox (RBLX) ve Veri kaydı (köpek) 50 günlük çizgilerinin üzerinde ribaund. Elma (AAPL), Amazon.com (AMZN) ve Google Ebeveynler edebiyat (Google) önemli bir kısa vadeli pozisyon geri yüklenir.

Bu arada, ham petrol fiyatları varil başına 100 doların altına düştü. Benzin, bakır ve buğday vadeli işlemleri keskin bir şekilde düşerek son birkaç haftadaki önemli kayıpları artırdı.

Hazine getiri eğrisi, iki yıllık ve 10 yıllık göstergeler arasında tersine döndü, bu önemli bir düşüş sinyali. Piyasalar, önümüzdeki iki toplantıda hala yoğun Federal Rezerv sıkılaştırması görüyor, ancak faiz artırımlarının yılı bitirmesini bekliyor.

Dolar ağacı (DLTR), Halozim tedavisi (hale) ve PRVA hisseleri Salı günü yükseliş hareketi gösterdi. Bu sırada, Northrop Grumman (NOC) ve Birleşik Sağlık (UNH) düştü ama kilit destek buldu.

NOC Stock ve UnitedHealth aktif IBD Lider Tablosu. DLTR paylaşımı etkin salıncak tüccarı. Google hisse senedi etkin IBD uzun vadeli liderler. UNH’nin rolü var IBD 50. Özel Sağlık (Öncelikle) Salı günüydü Günün IBD hissesi.

Bu makaleye yerleştirilmiş bir video, Salı günkü ilginç piyasa hareketini ve Dollar Tree, Halozyme Therapeutics ve DDOG hisselerini analiz etti.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlemleri, makul değere göre %0,2 yükseldi ve zayıf kazançlar ve kayıplar arasında gidip geldi. S&P 500 vadelileri %0,3 ve Nasdaq 100 vadelileri %0,45 yükseldi.

ABD ham petrol vadeli işlemleri yüzde 2 artarak varil başına 100 doların üzerine çıktı.

10 yıllık Hazine faizi 3 baz puan artarak %2.84’e yükseldi. İki yıllık getiri 2 baz puan artarak %2.84’e yükselirken, ikiden 10’a getiri eğrisi artık yatay durumda.

Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisine katılabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Borsa rallisi Salı sabahı satıldı, ancak seansın zirvesinde karışık bir sona döndü.

READ  Oculus Quest 2'yi bu yıl Prime Day'de satın almak için yeni bir neden var

Dow Jones sanayi ortalaması Salı günü %0.4 düştü borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 0.2 yükseldi. Nasdaq kompoziti yüzde 1.75 yükseldi. Küçük-kapaklı Russell 2000 %0.8 yükseldi.

Apple hisseleri Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq, 21 günlük hareketli ortalamalarının %1.9 üzerinde yükseldi. Google hisseleri %4,2 ve Amazon %3,6 yükselerek 21 günlük çizgilerini takip ederek uzun vadeli esnek 50 günlük çizgilerinin üzerinde kapandı. Her üç megacap teknolojisi de işlevsel olmaktan uzak.

Durgunluk, özellikle emtia ve tahviller olmak üzere finansal piyasaları alt üst etmekten korkuyor.

ABD ham petrol fiyatları, Haziran başındaki zirvelerinden önemli ölçüde geri çekildikten sonra %8.2 düşüşle varil başına 99.50$’a geriledi. Benzin vadeli işlemleri %9 düşerek hızlı düşüşünü sürdürdü. Pompadaki fiyatlar art arda 20 gün düştü ve bu devam etmeli.

Bakır vadeli işlemleri %4’ten fazla düşerek uzun bir satış sürecini genişletti. Mahsul vadeli işlemleri keskin bir şekilde düşüyor.

10 yıllık Hazine faizi 16 baz puan düşüşle %2.81’e geriledi. İki yıllık getiri 2 baz puan düşerek %2.82’ye düştü, yani getiri eğrisi şimdi biraz tersine döndü.

Yardeni Research’ten Ed Yardeni, sığ ve kısa süreli de olsa bir resesyon olasılığını %45’ten %55’e yükseltti.

Önde gelen ekonomik göstergelerin son partisi, zayıf beklenmedik durum göstergelerini çağrıştırıyor. Sonuç olarak, ABD ekonomisinde sığ, kısa vadeli bir resesyon olasılığını %45’ten %55’e yükseltiyoruz. Bu şimdi kazançlarımızı ve borsa tahminlerimizi elde ettiğimiz bir durgunluk yaratıyor. …

Artan resesyon risklerine ve önümüzdeki aylarda enflasyonun önemli ölçüde yavaşlama ihtimaline rağmen, merkez bankasının Temmuz toplantısında 75 baz puan ve Eylül toplantısında 50 baz puan artırması bekleniyor. Ancak piyasalar, yılın son iki Fed toplantısında yalnızca çeyrek puanlık bir artış görüyor ve şu anda Şubat 2023’te hareket yok.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


ETF’ler

ortada En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) %0,15 yükselirken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (bot) 1 sent daha yüksektir. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF (KDV) %2.6 kazandı. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH%0.6 yükseldi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %4.9 ve Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım%1,1 düştü. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER) %0.2 yükseldi. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %2,5 aldı. Energy Select SPDR ETF (XLE%4 düştü ve fon seçimi SPDR ETF (XLF%0,3 azaldı. Sağlık Hizmetleri Seç Sektörü SPDR Fonu (XLV) %0,6 düştü, UNH hissesi önemli bir holding.

READ  Wolde ilkokul çekimleri: Teksas Kamu Güvenliği Direktörü polis müdahalesini 'kötü başarısızlık' olarak nitelendirdi

Daha spekülatif hikaye hisselerini yansıtan ARK Innovation ETF (ARKK) 50 günlük çizgisinin üzerinde %9.1 yükseldi. ARK Genomik ETF (ARKG), Cuma günü 50 günün en yüksek seviyesinin üzerinde kapadı ve %8.2 artışla iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Arc Invest, ETF’lerinde bazı RBLX hisselerine sahiptir.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


İzlenecek hisseler

Dollar Tree hisseleri, 50 günlük çizgiden toparlanarak ve Nisan ayı sonundan itibaren bir trend çizgisini kırarak, erken bir giriş sağlayarak, ortalamanın %5.5’i artarak 164.84’e yükseldi. DLTR stoğu, bir memur ile kulplu bir fincan tabanına sahiptir. Satın almak için nokta 166.45. bu Göreceli güç çizgisi Dolar Ağacı’nın S&P 500 endeksi karşısındaki performansını yansıtıyor. Arşiv Dolar Genel (Genel Müdürlük) kendi aralığından satın alıyor Kulplu fincan tabanı.

Privia Health hissesi düşük açıldı, ardından 21 günlük çizgiden geri döndü. PRVA hissesi %7.4 artarak 31.04’e yükseldi ve 11 ayın en yüksek seviyesi 33.88’e dokundu. Kendi kendini tanımlayan doktor muayenehanelerinin Uber’i şimdi 29.07’den biraz uzatıldı Kupa tabanı Satın almak için nokta. Ancak yatırımcılar, satın alma noktasının üzerindeki son duraklamayı, 30.25’lik bir satın alma noktası ile yüksek bir tutamak olarak görebilirler. Bu yüksek tutamak, geçen Kasım ayındaki uzun konsolidasyon için tipik bir tutamak olarak görülebilir.

Halozim stoğu %4.2 artarak 46.33’e yükseldi, 50 günlük çizgisinden toparlandı ve kısa ama çok dik bir düşüşü kırdı. Bu, haftalık alım noktası 48.68 olan düz bir tabana sahip HALO hissesine erken giriş sağlayabilir. Piyasa Smith Grafiği. O Düz taban Şubat 2021 öncesi bir temel, bir tutamak olarak görülebilir. Halozyme hissesi için RS hattı yeni bir zirvede.

Bu arada, Northrop hisseleri 50 gün çizgisinin altından toparlansa da %4,5 düşüşle 464,36’ya geriledi. Ancak NOC hissesi geçen haftaki %4.9 kazancını neredeyse sildi ve satın alma sinyalleri verdi.

UnitedHealth hissesi %2,35 düşüşle 505,24’e düştü, ancak 50 günlük çizgisinde destek bulduğu için aralığının üst yarısında kapandı. 507.35 çift dipli temel alım noktasının altında, UNH hissesi henüz herhangi bir satış sinyali vermedi. UnitedHealth artık bir tutamaçla çalışabilir.


Tesla Vs. BYD: Satın alma bölgesindeki yeni EV kralı


Piyasa ralli analizi

Başlıca endeksler Salı günü açılışta keskin bir düşüş yaşadı, ancak değişen derecelerde toparlandı.

READ  Bryce Harbor Yaralanma Güncellemesi: Patrice'in Belize yıldız sahasında sol başparmak kırığı

Dow Jones, en kötü seviyelerini kırmasına rağmen düşüşle kapandı. S&P 500 kapanış saatlerinden önce pozitife döndü. Nasdaq, DDOG hissesi, Roblox ve Arc tipi hisse senetleri keskin bir şekilde yükselirken Apple hisseleri yükselirken, Hazine getirilerinin düşmesinde büyük bir itici güç olarak sağlam kazançlar için geri döndü.

Veri etiketi %7.25 arttı ve 50 günlük çizgisinin üzerinde. Roblox hissesi Nisan sonundan bu yana en iyi seviyesine %14 yükseldi. Ama bu bahisler çok yüksek.

Geçen hafta baskı altında olmasına rağmen, borsadaki yükseliş hala geçerli.

Apple, Google ve Amazon hisseleri Salı günü 21 günlük hatlarını geri aldı. Nasdaq yakın olsa da, tüm büyük endeksler onun altında. 50 günlük çizgi, Haziran başındaki en yüksek seviyeler ve birkaç direnç noktası bu kısa vadeli seviyenin üzerinde.

2022 ayı piyasasının başka bir ayağının risklerinin ötesinde, görünüşte iyi hisse senetleri alım sinyalleri verecek ve ardından hızla düşecek.

Northrop ve UNH hisseleri, bitmemiş olsalar da bu kampa giriyor. Güvenlik üreticileri ve sağlık sigortacıları için kesinlikle iyi bir gün değil.

Sağlık sigortacıları için zor bir güne rağmen, medikal sektörü lider sektör olmaya devam ediyor.

İdeal olarak, borsa uzun vadede yatay hareket edecektir. Yatırımcılar Federal Rezerv ve ekonomi hakkında daha fazla netlik kazandıkça, daha yüksek hisse senetleri üslerin kurulmasına izin verecektir. Ama piyasa ne yaparsa yapsın.

şimdi ne yapmalı

Salı günü tahvil ve emtia çukurlarındaki durgunluk korkuları ile borsa hareketi nispeten olumluydu. Ancak boğa piyasası baskı altında. Satın almak veya inşa etmek için birkaç iyi hisse senedi vardır ve performans gösteren hisse senetleri ani değişikliklere karşı hassastır.

Biyoteknoloji satın alan yatırımcılar, küçük bir pozisyon almaya, hızlı karlar almaya ve kayıpları küçük tutmaya hazır olmalıdır.

Sürekli bir piyasa rallisi gerçekleştiğinde, yatırımcıların riski artırmak ve kazananların kaçmasına izin vermek için birçok fırsatı vardır. Şimdilik, bir sonraki boğa piyasasına hazırlanmaya odaklanılmalıdır.

Göre Büyük fotoğraf Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörlerle uyumlu olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizini bugün açın

Bu indirimler, durgunluk riski arttığında alım noktalarına yakındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.