Dow Jones Vadeli İşlemleri Düşüyor: Piyasa Rallisi Çin Seddi’ne Koşuyor; Tesla, bu bir Twitter taklası

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte bir gecede mütevazı bir düşüş yaşadı. Hisse senetleri, enflasyon ve durgunluk endişeleri ve Çin’in yenilenen endişeleri arasında önemli ekonomik verilerle Pazartesi günü kilit dirençten yükseldi.
XNasdaq Pazartesi günü en büyük kayıplarını bildirdi ve ana endeksler arasında geçen haftanın kazanımlarına öncülük etti. Hazine getirileri tersine dönüyor, durgunluk uyarısı

Covid kısıtlamaları geri alındı ​​ve düzenleyiciler para cezası verdi Ali Baba (Baba)

Baba hissesi ve Li Oto (LI), haftaya giren Puan satın al, Pazartesi çekildi. Bu sırada, AstraZeneca (AZN) ve hersey (H.S.Y.) savunma eğrisini temsil etmede iyi performans gösterdi.

tesla (D.S.L.A.) ve TWTR hissesi, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Cuma günü geç saatlerde 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını iptal etmesinin ardından düştü. heyecan (TWTR) işlemi tamamlamak için mahkemede mücadele sözü verdi.

Li Auto, Hershey ve AZN hisseleri var IBD 50. Hershey Pazartesi günüydü Günün IBD hissesi. Makaleye yerleştirilmiş bir video, piyasa hareketini vurguladı ve BABA hissesi, AstraZeneca ve Hershey’i analiz etti.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlemleri %0,4 ve gerçeğe uygun değer kaybetti. S&P 500 vadelileri %0.5 ve Nasdaq 100 vadelileri %0.55 düştü.

Ham petrol fiyatları yüzde 1 düştü.

10 yıllık Hazine getirisi 2 baz puan düşüşle %2.97’ye geriledi.

Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisine katılabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Borsa rallisi Pazartesi günü ana endekslerin seans dip seviyeleri yakınlarında kapanmasıyla zemin kaybetti.

Dow Jones sanayi ortalaması Pazartesi günü %0.5 düştü borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 1.15 düştü. Nasdaq kompoziti yüzde 2,3 düştü. Küçük kapaklı Russell 2000 %2 düştü.

ABD ham petrol fiyatları %0,7 düşüşle varil başına 104,90$ ile sabahın en düşük seviyesini gördü.

10 yıllık Hazine getirisi 11 baz puan düşüşle %2,99 oldu. İki yıllık getiri 5 baz puan düşerek %3,07’ye düşerek bir kez daha getiri eğrisinin çoğunu tersine çevirdi. Bir yıllık Hazine getirisi, 10 yıllık oranı yakalayarak 4 baz puan artarak %2,99’a yükseldi.

READ  Kevin Stefanski, Deshaun Watson'ın hayal kırıklığını küçümsüyor

ETF’ler

ortada En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) %1.3 kaybederken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (bot%0.7 düştü. iShares Genişletilmiş Teknoloji Yazılım Sektörü ETF (KDV%1,7 geriledi. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH%2,4’e kadar verdi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %1,65 düştü ve Global X US Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım%0.4 azaldı. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER) %2,3 azaldı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) %0,5 oranında aşağı itildi. Energy Select SPDR ETF (XLE) ve Fon Seçimi SPDR ETF (XLF%0.8’e kadar verdi. Sağlık Hizmetleri Seç Sektörü SPDR Fonu (XLV) %0,25 oranında daha düşük eğimli.

Daha spekülatif hikaye hisselerini yansıtan ARK Innovation ETF (ARKK%6,9 satıldı ve ARK Genomics ETF (ARKG) %5. Tesla hissesi, Arc Invest’in ETF’lerinde bir numaralı holdingdir.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Alibaba hisseleri

Hafta sonu, düzenleyiciler Alibaba’ya para cezası verdi. Tencent (TCEHY) ve diğer bazı teknoloji şirketlerinin geçmişteki bazı satın almaları ifşa etmedikleri için. 500.000 yuan para cezası nispeten küçüktür, ancak Pekin’in baskı ve teknoloji devlerinin henüz bitmediğine dair endişeleri artırdı.

Makao, kumarhaneleri ve çoğu işletmeyi bir haftalığına kapattı ve Çin’in Covid kısıtlamalarına ilişkin korkuları yeniledi.

Alibaba hisseleri Mayıs sonundan bu yana ilk kez 21 günlük hareketli ortalamasının altında kapanarak %9,4 düşüşle 109,57’ye geriledi. Geçen Perşembe, BABA hissesi 200 günlük çizgisinin üzerine çıktı ve 121 seviyesinin üzerinde bir miktar direnç kırarak agresif bir giriş yaptı. Hisseler Cuma günü bu kilit seviyelerin altına düştü.

Geçen haftanın en yüksek seviyelerinin üzerinde daha güçlü bir hareket muhtemel olsa da, BABA hissesi muhtemelen 200 günlük çizgisinin üzerinde konsolide edecek.

Li Oto Stoku

Li Auto hisseleri %4 düşüşle 37.33’e geriledi. 37.55 satın alma noktasının altında. Hisseler hala 50 günlük çizgisinden büyük ölçüde uzadı. LI hisse senedi, uzun, derin bir konsolidasyonun üzerinde sığ bir taban oluşturabilir. Son birkaç hafta, 2020’nin sonlarına doğru giden temeller için bir çıkış noktası olarak görülebilir.

READ  Türkiye, Ukrayna limanlarını yeniden açmak için Cuma günü bir anlaşma imzalayacağını söyledi.

AZN hissesi

AstraZeneca hisseleri %0,3 düşüşle 66,75’e geriledi ve 67,50 ile flört etti. Çift dip noktası Satın alma noktası, adım MarketSmith analizi. AZN hissesi için göreceli güç çizgisi, sağlanan grafiklerdeki mavi çizgi, yükseklerin altındadır.

Hershey Stok

HSY hisseleri %0,4 artarak 222.75’ten 220.65’e geriledi. Kupa ile idare edin Satın almak için nokta. Savunma hisseleri şu anda lehte olsa da, bu onların güvende oldukları anlamına gelmiyor. 18 Mayıs’ta, Hershey hisseleri de dahil olmak üzere birçok yiyecek ve içecek oyunu düştü. Ancak, hisse senetleri Haziran sonundan bu yana toparlandı.

Kasturi Vs. Twitter Efsanesi

Alıcının pişmanlığıyla karşı karşıya kalan Musk, Cuma günü geç saatlerde Twitter’ı satın almak istemediğini söyledi, bu son birkaç aydır güçlü bir şekilde sinyal verdi. Twitter, anlaşmanın bir anlaşma olduğunu ve Musk’ı 44 milyar dolarlık hisse başına 54 dolarlık bir satın alma ile ilerlemeye zorladığını söyledi. Twitter, onu temsil etmesi için bir birleşme yasası ağır siklet tuttu. Hukuk uzmanları, Kasturi’nin zayıf bir davası olduğunu söylüyor.

Twitter hissesi Pazartesi günü normal seansta %11,3 düşüşle Mart ortasından bu yana en düşük seviyesi olan 32,65’e geriledi. TWTR hissesi 24 Şubat’ta 31.30 ile iki yılın en düşük seviyesini gördü.

Kararın ardından Twitter, avukatları aracılığıyla Musk’ın satın almayı engelleme girişiminin “yanlış ve yanlış” olduğunu söyledi.

Açılışta biraz daha yüksek olan Tesla hisseleri %6.55 düşüşle 701.99’a geriledi. Pazartesi günkü kayıpların bir kısmı veya çoğu, büyüme kaynaklı piyasa zayıflığını ve Çin endişelerini yansıtmış olabilir. TSLA hissesi, Cuma günü iki ay içinde ilk kez bu seviyenin üzerinde kapattıktan sonra 50 günlük çizgisinin altına düştü. Hisseler ayrıca 21 günlük çizgisinin biraz altına düştü.


Tesla arşiv üretimi aşırı hızlanıyor


Piyasa ralli analizi

Pazarın geçen haftaki kilit pozisyonları göz önüne alındığında, özellikle olumsuz Çin haberleri ve bir dizi önemli veri ile Pazartesi günkü geri çekilme şaşırtıcı değil.

Nasdaq, 50 günlük ve 10 haftalık hareketli ortalamalarından geriledi. 2022’de büyük bir direnç olarak hareket etti. Bu, deneyin zaten başarısız olduğu anlamına gelmez. Endeks, bu seviyeleri kırmadan önce günler veya haftalarca durabilir.

READ  San Francisco, ilerici DA Sasa Poutin'in anısına ezici bir çoğunlukla oy kullandı

Nasdaq 21 günlük hareketli ortalamasının biraz altında kapandı. S&P 500, Dow Jones ve Russell 2000 de bu kısa dönemde düşüşle kapandı.

Çin haberlerinin ötesinde, ana akım haberlerle mevcut durumda cesur olmak zor.

Çarşamba günü tüketici fiyat endeksi enflasyonunun Mayıs’ın 40 yılın en yüksek seviyesi olan %8,6’sından hafif bir artış göstermesi bekleniyor. Çekirdek enflasyon biraz soğumalı. Petrol fiyatları 14 Haziran zirvesinden bu yana önemli ölçüde düştüğü ve emtia fiyatları son birkaç hafta içinde keskin bir şekilde düştüğü için enflasyonun ılımlı olması gerekiyor. Dolayısıyla piyasaların Haziran ayı enflasyon verilerine nasıl tepki vereceği belirsiz.

Temmuz ayı sonuna kadar 75 baz puanlık bir Fed faiz artışı, tam bir yüzde puanı şansı çok az olacak şekilde kilitlenmiş görünüyor. Gerçek etki, gelecekteki Fed faiz artırımları üzerindeki etki olacaktır. Ancak politika yapıcılar, Kasım ayındaki Fed toplantısından diğer verilerle birlikte Eylül toplantısından önce iki TÜFE ve istihdam raporu daha alacaklar.

Bu sırada, JP Morgan Chase (JPM), Morgan Stanley (Bayan) ve Delta Havayolları (DAL) Çarşamba günü erken saatlerde, diğer birkaç banka ve Birleşik Sağlık (UNH) Haftanın ilerleyen saatlerinde dokunun.

Ekonomideki hızlı değişimlerin ortasında rehberlik kilit rol oynayacak.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Piyasa, büyük ekonomik ve kurumsal haberler öncesinde dirençle karşılaştığından, yatırımcılar kısa vadede ılımlı bir risk eklemek istemeyebilirler. Bazı sektörler aktiftir, özellikle HSY hisse senedi ve AbbVie gibi savunmacı veya savunmacı büyüme isimleri. Ancak piyasa güçlü bir şekilde toparlanırsa, savunmacı isimler satabilir veya geride kalabilir. Bu nedenle, belirli bir alana veya temaya çok fazla odaklanmayın.

Yatırımcılar, yakın zamanda kazananlardan kısmi kâr elde etmek isteyebilirler.

Göre Büyük fotoğraf Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörlerle uyumlu olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Hızlı karlardan ve büyük kayıplardan kaçınmak mı istiyorsunuz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizini bugün açın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.