Dow Jones Enflasyon Verisi 500 Puan Arttı; Fed toplantısı; Tesla hissesi 2022’ye yaklaşıyor

Dow Jones vadeli işlemleri, Dow Jones endüstriyel ortalamasının Pazartesi günü 528 puan yükselmesinin ardından Salı günkü açılışta düşüş yaşadı. Tesla hissesi Pazartesi günü %6’dan fazla kayarak 2022’nin en düşük seviyesinden kapandı.
XEnflasyon verileri, merkez bankası toplantısı

Salı sabahı tüketici enflasyon verileri açıklanacak. Econoday tahminlerine göre TÜFE’nin Kasım ayında %0,3, yıl için ise %7,3 artması bekleniyor. Ek olarak, bir sonraki Federal Rezerv politika toplantısı Salı ve Çarşamba günleri yapılır.

Merkez bankası şimdiden 50 baz puanlık bir artış öngörürken, yatırımcılar merkez bankasının planları hakkında daha fazla rehberlik arayacaklar. Agresif sıkılaştırmadan bir dönüş pek olası görünmüyor, ancak cezalandırıcı oran artışlarına biraz ara vermek memnuniyetle karşılanacaktır. Orada belirtildiği gibi CME’nin FedWatch aracıTüccarlar, 50 baz puanlık bir faiz artışı için %74 şans veriyor.

10 yıllık Hazine tahvil getirisi Pazartesi günü %3.61’e yükseldi.

Geç Pazartesi, kehanet (ORCL) şirketin gelir ve satış rakamları analist tahminlerini aştıktan sonra %3 arttı. Bu hafta ek kazanç raporları içerir Tartan Restoranları (üç) ve Lenor (Len)

Borsa bugün

Pazartesi günü, Dow Jones endüstriyel ortalaması %1,6 veya 528 puan yükseldi ve S&P 500 %1,4 yükseldi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq kompoziti %1,3 kazançla onu takip etti. ortada Borsa Yatırım FonlarıNasdaq 100 takipçisi Invesco QQQ Trust (QQQ) %1,3 ve SPDR S&P 500 (casusluk%1,4 artış.

Elektrikli araç bir dev tesla (D.S.L.A) Pazartesi günü %6,3 düştü. ortada Dow Jones Hisse Senetleri, Elma (APL) %1,6 birikti ve Microsoft (MSFT) %2,9 aldı Bugünün borsası.

Allegro Mikrosistemler (ALGM), IBD Skor Tahtası Stoklamak Dexcom (DXCM), KLA (Debriyaj) ve Tran Teknolojileri (TT) – Dow Jones isimlerinin yanı sıra tırtıl (KEDİ), Ana Depo (HD) ve Birleşik Sağlık Grubu (UNH) — satın almak ve izlemek için en iyi hisse senetleri arasındadır.

READ  Musk, zorunlu bir Twitter anlaşması olasılığı arttıkça 6.9 milyar dolarlık Tesla hissesi satıyor

Dexcom ve Trane IBD Skor Tahtası Paylaşımlar Birleşik Sağlık özellikli Bu hafta boyunca Bir satın alma bölgesi sütununun yakınındaki hisse senetleri. Allegro en yenisidir. İzlemek için IBD 50 Hisselerini Seçin. Caterpillar ve Dexcom en yenileri Günün IBD stoğu Şirketler.


Satın Alınacak ve İzlenecek En İyi 4 Büyüme HissesiRborsa rallisi


Dow Jones Vadeli İşlemleri Bugün: Petrol Fiyatları

Salı günkü açılış zili öncesinde, Dow Jones vadeli işlemleri %0,1 kayıpla yatay seyrederken, S&P 500 vadeli işlemleri %0,2 düşüş yaşadı. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 vadeli işlemleri, rayiç değere karşı %0,3 düştü. Bunun bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow Jones vadeli işlemleri Başka bir yerdeki bir sonraki rutin, mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.

ABD petrol fiyatları Pazartesi günü %3’ten fazla artarak yılın en düşük seviyelerinden toparlandı. West Texas Intermediate vadeli işlemleri varil başına 73 milyar doların üzerinde işlem gördü.


IBD’nin en son haber bülteni olan MarketDiem, gelen kutunuza hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto için eyleme geçirilebilir fikirler sunar.


Borsa Rallisinde Ne Yapmalı?

Şimdi ders çalışmak için önemli bir zaman IBD’nin Büyük Resim sütunu Borsa trendi bir kez daha “Onaylanmış Yükseliş Eğilimi”nde.

Nasdaq ve S&P 500 endeksleri yükselişe geçse de, mevcut piyasa oynaklığı nedeniyle bu noktada hala güvenli olmaktan daha iyi. Bununla birlikte, satın almak için hisse senetleri aramakta sorun yoktur, ancak genel riskinizi hafif tutun ve başlamak için küçük pozisyonlar tutun.

Yeni alımlar söz konusu olduğunda piyasadan nasıl geri dönüşler alıyorsunuz? Son satın alımlarınız sağlam bir ilerleme kaydediyor mu? Eğer öyleyse, onlara biraz boşluk vermek sorun değil. Ancak kazanç en az %10 ise kısmi kâr almaktan korkmayın. Yeni alımlar ters giderse veya hemen satış gerçekleşirse, stoklar %3 ila %4 düştüğünde beklemek yerine kayıpları azaltın. %7 – %8 kuralı uyarıcı

READ  CDC Direktörü Rochelle Walensky, COVID hatalarını gerekçe göstererek sistemin sarsıldığını duyurdu

(Kontrol IBD stok listeleri gibi IBD 50 Ve Bir satın alma bölgesine yakın hisse senetleri(ek rol fikirleri için.)


Hemen Alınacak ve İzlenecek Beş Dow Jones Hissesi


Dow Jones satın almak ve izlemek için hisse senetleri: Caterpillar, Home Depot, UnitedHealth

Dow Jones üyesi Caterpillar, bir kupa tabanının 238’ine yaklaşıyor satın alma noktası, Göre IBD MarketSmith model tanımaPazartesi günkü %2.5’lik artışın ardından. CAT payı Mükemmel bir 99, IBD bileşik skorunda sağlam bir 95 gösterir. IBD Stok Kontrolü.

Ev geliştirme perakendecisi Home Depot, seanstaki %2,3’lük artışın ardından Pazartesi günü kulplu bardak tabanının 329,77’lik satın alma noktasının %1’den daha az altında kapandı.

Sağlık hizmeti devi UnitedHealth Group, 558.20’lik bir satın alma noktasıyla düz bir taban buluyor. Hisseler, Pazartesi günü en son girdilerine göre sadece %2 arttı.

Alınacak ve izlenecek en iyi hisse senetleri: Allegro, Dexcom, KLA, Trane

Allegro Microsystems Pazartesi günü, bir kupayı 32.07’lik satın alma noktasıyla geçerek kapattı. ALGM hissesi Pazartesi günü %0.1 artışla işlem gördü. Ve %5 takip bölgesi 33.67’ye kadar çıkıyor.

IBD Skor Tahtası Dexcom hisseleri düz bir zeminde 123,46 satın alma noktasının üzerine çıkma girişiminde bulundu, ancak son kayıpların ardından girişin %5 altında. Dexcom hisseleri Pazartesi günü %0.3 yükseldi.

Chip lideri KLA, Pazartesi günkü %1.9’luk artışın ardından 392.60’lık girişiyle bir kupa yukarı çıkıyor. Boğa olarak, göreceli güç çizgisi mevcut piyasa oynaklığında yeni zirveler yapmaya devam ediyor.

Trane Technologies Pazartesi günü, seansta küçük bir düşüşün ardından kulplu bir kupada 181,72’lik satın alma noktasının %4 altında kapandı.


IBD Live’da mevcut borsa rallisinde önde gelen hisse senetlerini analiz ederken IBD uzmanlarına katılın

READ  Iga Sviatech Fransa Açık'ı kazandı, Koko Kauf bayanlar finalinde üstün geldi

Tesla hissesi

Tesla hissesi Pazartesi günü %6,3 düşerek Cuma günkü kazanımlarının tamamını bıraktı ve son zamanlardaki en düşük seviyelerine geri döndü.

Son haftalarda TSLA hissesi, 23 Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesini gördü ve 52 haftanın en düşük seviyesi olan 166,19’a ulaştı. Hisseler Pazartesi günü 52 haftanın en yüksek seviyesinden %58 düşüşle 167.82’de kapandı.

Dow Jones Liderleri: Apple, Microsoft

ortada Dow Jones Hisse Senetleri, Apple hisseleri Pazartesi günü %1,6 yükseldi, ancak geçen haftaki kayıpların ardından hala 50 günlük çizginin altında. Hisse senedi, 52 haftanın en yüksek seviyesinin %20’den fazla üzerinde.

Microsoft, hisse senetlerinin 50 günlük çizginin üzerinde tutunmaya devam etmesiyle Pazartesi günü %2,9 yükseldi. Yazılım şirketi, 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık %27 indirimli.

Twitter’da Scott Lehtonen’i takip etmeyi unutmayın @IBD_SLehtonen Büyüme stokları ve Dow Jones Sanayi Ortalaması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme hisse senetleri

IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

IBD Uzun Vadeli Liderleri ile en iyi uzun vadeli yatırımları bulun

MarketSmith: Araştırma, çizelgeler, veriler ve eğitim hepsi bir arada

Büyüme Hisse Senetleri Nasıl Araştırılır: Bu IBD Aracı Neden En İyi Hisse Senetlerini Aramayı Kolaylaştırıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.