Denver Broncos itfaiye koçu Nathaniel Hackett 4-11 başladıktan sonra

ENGLEWOOD, Alba — Denver Broncos Pazartesi günü birinci sınıf baş antrenörü Nathaniel Hackett’i kovdu.

Hareket, 4-11’lik bir starttan ve Pazar günkü Los Angeles Rams’a 51-14’lük mağlubiyetten sonra geldi.

Hackett’in kovulması, franchise tarihindeki geçici olmayan bir baş antrenörün en kısa görev süresini aniden sona erdirir. Broncos’un yeni mülkiyeti – Walmart varisi Rob Walton, kızı Carrie Walton-Benner ve damadı Gregg Penner liderliğindeki Walton-Benner Grubu – ligin en iyi savunma hattına sahip bir takıma karşı hızla sabırsızlandı. Kesinlikle alt edilemeyecek bir suçla.

“Kapsamlı konuşmaların ardından [general manager] George [Paton] ve sahiplik ekibimiz, yeni bir yönün Broncos’un yararına olduğuna karar verdik,” dedi Greg Benner yaptığı açıklamada, “Bu değişiklik, dahil olan herkese saygı duyarak yapıldı ve aramanın hemen başlamasını sağlıyor. Yeni bir teknik direktör.

Patton’ın koçluk arayışında yardımcı olacağını da sözlerine ekleyen Penner, “İleride, futbol operasyonlarımızı her yönüyle dikkatlice değerlendireceğiz ve bu franchise’ın başarılı mirasını geri getirmek için gerekli ayarlamaları yapacağız” dedi. Dönem adı verilmez.

Ekip, Salı öğlen ET için bir basın toplantısı planladı.

Bu sezon bir noktada Broncos, 1 numaralı savunmaya ve 32 numaralı hücuma sahipti. Broncos, 1960-1976 arasında play-off’ları kaçıran serinin ilk yıllarından bu yana en uzun play-off kuraklığı olan üst üste yedinci yıl playoff’ları kaçırdı.

Hall of Famer Pat Bowlen’ın Broncos’un kaybettiği sezonlardan daha fazla Super Bowls’a (yedi) gittiği otuz yıllık görev süresinden çok farklı. Bu sezon, son yedi yılda Broncos’un maç başına ortalama 20 sayının altında olduğu beşinci kez. Hackett’in kovulmasına kadar Wade Phillips, AFL-NFL sonrası birleşme döneminde Bowlen tarafından Mike Shanahan’ı işe almak için kovulmadan önce takımın geçici baş antrenörü olarak çok kısa bir süre – iki sezon (1993-1994) – yaşadı.

READ  Rusya ve Ukrayna'daki Savaşla İlgili Son Haberler

42 yaşındaki Hackett, Matt LaFleur altında Green Bay Packers’ın hücum koordinatörü olarak üç sezon görev yaptıktan sonra Ocak ayında franchise’ın 18. baş antrenörü olarak işe alındı. O sırada Payton, Hackett’i “zekası, yenilikçiliği ve karizması bizi sürecin başından beri etkileyen dinamik bir lider ve koç” olarak tanımlıyordu.

Sonra-Rams hücum koordinatörü Kevin O’Connell ve Dallas Cowboys savunma koordinatörü Dan Quinn de rol için finalist oldular. O’Connell daha sonra, yeniden dirilişi onları 12-3’lük bir başlangıca götüren Minnesota Vikings tarafından işe alındı. Hackett işe alındıktan kısa bir süre sonra Broncos, Seattle Seahawks’a iki birinci tur ve iki ikinci tur oyuncusu ve oyun kurucuda üç oyuncu dahil olmak üzere beş draft seçimi takas etti. Russel Wilson. Wilson, sezonun başlamasından kısa bir süre önce beş yıllık, 245 milyon dolarlık bir sözleşme uzatma imzaladı.

Ancak Broncos’un sezon dışı coşkusu, Hackett’in oyun kurma yeteneğinin sezonun başından itibaren sorgulanmasıyla hızla söndü.

1. Haftada, kicker çağrısı Brandon McManus Wilson’ın Seattle’a 17-16 mağlup olmasının son dakikasında dördüncü ve 5’i denemek yerine 64 yarda atış girişimi tartışmalı oldu.

Hackett, kaybın ertesi günü “Geriye dönüp baktığımda, kesinlikle bunun peşinden gitmeliydi,” dedi. “Bu şeylerden biri, geriye dönüp baktığınızda, ‘Elbette bunun için gitmek zorundaydık, sahadan bir golü kaçırdık’ diyorsunuz. Ama bu durumda bir planımız vardı ve bunun 46 puan olduğunu biliyorduk.”

Takip eden haftalarda oyun yönetimi sorunları devam etti – taraftarlar bazı iç saha maçlarında oyun saatini bile saydılar – ve eski Baltimore Ravens yardımcı antrenörü Jerry Roseburg, oyun yönetimi kararlarına yardımcı olması için Eylül ayında işe alındı. Ancak Hackett, Wilson ve hücum arasındaki kopukluk devam etti. Wilson defalarca “birçok şeyi yapmaktan” rahat olduğunu söylerken, Hackett rutin olarak “bu şeyi (Wilson) etrafında” inşa etmek ve Wilson’ın hücumda “rahat” olduğu şeyi yapmak istediğinde ısrar etti.

Maç başına 15,5 sayı ile Broncos, 1966’dan bu yana bir sezondaki en düşük puanına sahip.

Sol müdahale gibi önde gelen oyunculara yönelik yaralanmalar Garrett Bowlesgeri koşarım Javonte WilliamsGeniş alıcı Tim Patrick ve dış savunma oyuncusu Randy Gregory Kesinlikle yardımcı olmadı. Ancak sezon ilerledikçe, Hackett’in öğretim yöntemleri hakkında alışılmışın dışında düşünmeye istekli olduğu ve Broncos’un hücumunun tarihsel olarak neden bu kadar kötü olduğu hakkında kamuoyunda daha az konuşuldu. Broncos’un ilk altı mağlubiyetinden beşi ve toplam sekizi tek skorlu oyunlar oldu.

Pazar günü durum böyle değildi, çünkü Denver savunması Rams’ın dokuz pozisyonunun sekizinde kumar oynadığını gördü. Artı, yedek oyun kurucu Brett Rybion ve bekçi Dalton Risner Wilson, üçüncü çeyrekte arka arkaya oyunlardan kovulduğu bir tartışmanın ardından kenarda sözler alışverişinde bulundu.

Gregory Hackett, bir Rams touchdown’dan sonra kaskını fırlattıktan sonra ilk yarıda olmak üzere iki kez oyundan çekildi ve ardından Los Angeles oyun kurucusuna geç bir vuruş yaptığı için işaretlendi. Fırıncı Mayfield. Hackett, “O ikinci seferden sonra onu çıkardık – bu kabul edilemezdi,” dedi.

Gregory ve Rams, maçtan sonra soyunma odalarına giden takımlar sahanın ortasına yığılırken nöbet tuttu. Kıdemli Abushi Sözler değiş tokuş edildi – kask takıyordu – ve Gregory, Abushi’nin miğferine yumruk attı. Abushi, ayrılmadan önce kendi yumruklarıyla karşılık verdi.

NFL’deki en zengin franchise ve hayran kitlesi, şimdi bile, Broncos’a 1970’ten beri bir sayı kazandırdı ve Broncos’un baş koçluk işini çekici hale getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.