Danışman, Mike Pence’in Başkanlığa Aday Olmadığını Söyledi

26 Aralık (Reuters) – Eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in danışmanı Devin O’Malley Pazartesi günü Twitter’da yaptığı açıklamada, 2024’te başkanlığa aday olmayacağını söyledi.

ABD federal tatilinde yayınlanan gönderiler, İngiliz Sky News de dahil olmak üzere bazı haber kaynaklarının Pence’in cumhurbaşkanlığına aday olduğunu bildirmesine neden oldu ve web sitesine bir bağlantı Twitter’da birkaç kullanıcı tarafından dağıtıldı.

Başkan yardımcısıyken Pence’in basın sekreteri olan O’Malley, “Eski Başkan Yardımcısı Mike Pence bugün cumhurbaşkanlığına aday değil” diye tweet attı ve daha sonra Reuters’e Pence’in danışmanı olduğunu doğruladı.

Başvurular, FEC web sitesinde henüz komisyon tarafından işlenmemiş “yeşil” dosyalar olarak görünür. İddiayı kimin yaptığı belli değil.

FEC sözcüsü, belirli başvurular hakkında yorum yapmayacak, ancak komisyonun yanlış ve hayali kayıt formlarını ve beyanlarını incelediğini kaydetti.

Sky News, Reuters’in e-posta ve telefon taleplerine yanıt vermedi.

Pence, 2020 seçim sonuçlarını tersine çevirme girişimini desteklemeyi reddederek dönemin Başkanı Donald Trump’ın öfkesini çekti ve Trump’ın Joe Biden’a yenilmesinden bu yana kendisini eski başkandan giderek daha fazla uzaklaştırdı.

Pence 2024’te cumhurbaşkanlığına aday olmayı seçerse, analistler onun zafere giden dar bir yolla karşı karşıya olduğunu söylüyor. RealClearPolitics anket ortalamasına göre, Aralık ayı itibarıyla ön seçmenlerin yalnızca %7’si eski başkan yardımcısını desteklemeyi planlıyor.

Akansha Khushi, Bangalore’da rapor veriyor; Kurgu Sandra Mahler, Howard Koller ve Lincoln Feist tarafından yapılmıştır.

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

READ  Uzmanlar Tesla'nın 936 Milyon Dolarlık Satışının Bitcoin İçin Ne Demek Olduğunu Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.