Cumhuriyetçiler, McCarthy’nin zayıf konuşmacı teklifi konusundaki çıkmaza son vermek için mücadele ediyorCNN

Kevin McCarthy, ikiden sonra sakatlanan ifade özgürlüğü teklifiyle ilgili çıkmaza son vermesi için baskıyla karşı karşıya Başarısız oyların art arda günleri. Ancak Çarşamba günü geç saatlerde en şiddetli rakiplerine büyük tavizler teklif ettikten sonra bile, California Cumhuriyetçisinin kazanmak için ihtiyaç duyduğu desteği toplayıp toplayamayacağı belirsizliğini koruyor ve mücadele uzadıkça milletvekillerinin sabrı tükeniyor.

Ancak, McCarthy ve müttefikleri muhafazakarlardan oluşan bir kalabalığın muhalefetini aşmaya çalışırken, müzakerelerin bir miktar ilerleme kaydettiğine dair bazı erken işaretler var.

İki kaynağa göre, ilk kez Çarşamba gecesi CNN tarafından bildirilen bir dizi yeni tavizde McCarthy, yalnızca bir üyenin görevdeki bir konuşmacıyı devirmek için oylama çağrısı yapmasına izin verecek bir kural değişikliği önermeyi kabul etti. McCarthy başlangıçta, GOP’un yarısının böyle bir oylama çağrısı yapmasını gerektiren mevcut kongre kurallarından bir sapma olan beş üyeli bir baraj önerdi.

Ayrıca, bağımsız partinin daha fazla üyesinin, yasa tasarılarının nasıl ve ne zaman tartışılacağını belirleyen güçlü Meclis Kuralları Komitesinde görev yapmasına ve zaman sınırları önermek de dahil olmak üzere bilançolara öncelik veren bazı yasa tasarılarında oy kullanmasına izin vermeyi de kabul etti. ÜYELER VE SINIR GÜVENLİĞİ PROGRAMI ÜZERİNDEKİ SINIRLAMALAR.

Cumhuriyetçi kaynaklar, McCarthy’nin teklifleri kabul edilse bile meclis başkanı olmak için gereken 218 oya ulaşamadığını söylüyor. Bu tavizler bazı yeni destekleri çekerken, diğer muhalifler henüz tam olarak ele alınmamış çeşitli endişeleri dile getirdiler.

McCarthy Çarşamba akşamı, çıkmaza son verecek bir anlaşmanın henüz olmadığını, ancak ilerleme kaydedildiğini söyledi. McCarthy, Meclisin ara vermesinin ardından, “İnsanların biraz daha uygulama yapmasının daha iyi olacağını düşünüyorum,” dedi.

Konsey Perşembe günü ET öğlen 12’de yeniden toplanır.

McCarthy, şimdiye kadarki çabaları yetersiz kalsa da, rakiplerine şimdiden birkaç taviz verdi.

Ancak kaynaklar, McCarthy müttefikleri ve direnenler arasındaki Çarşamba günkü görüşmelerin bugüne kadarki en verimli ve yoğun görüşmeler olduğunu söyledi. Bir ilerleme belirtisi olarak, McCarthy’ye bağlı süper PAC’ler, muhafazakarların öne sürdüğü büyük taleplerden biri olan, ancak McCarthy’nin şimdiye kadar direndiği, açık Cumhuriyetçi ön seçimleri güvenli koltuklarda oynamama konusunda anlaştılar.

Bir Teksas temsilcisi, McCarthy’nin ifade özgürlüğü girişimine karşı oy kullanan muhafazakarlar arasındaydı. Yerel tartışmalara aşina olan GOP kaynaklarına göre Chip Roy, GOP liderlerine devam eden müzakereler sonuç verirse 10 uzatma alabileceğini düşündüğünü söyledi. “Şimdi” oy vermeye istekli olan başka eleştirmenler de var.

Yine de, bu müzakereler başarılı olsa ve 10 milletvekili McCarthy’nin köşesini değiştirse bile – ki bu kesin değil – McCarthy’ye başkanlığı kazanmak için gereken 218 oyu vermeyecek, dolayısıyla yapacak daha çok işi olacak.

Kaynaklar CNN’e verdiği demeçte, McCarthy ayrıca Çarşamba günü kendisine karşı oy kullanan yeni üyelerle ayrı ayrı görüştü.

Toplantı sırasında McCarthy, daha önce vaat ettiği bazı şeyleri yineledi ve bu tavizleri detaylandırdı.

McCarthy’nin yeni seçilenlerle doğrudan iletişim kurması, geride kalanları kazanma stratejisine yeni bir pencere açıyor.

Gelen Meclis Çoğunluğu Whip Tom Emmer, müzakerelerin “çok yapıcı” olduğu yorumunu yaptı.

Minnesota Cumhuriyetçisi, “Dahil olan bir sürü üye var ve bazıları şimdi oturuyor ve bu tartışma hakkında konuşuyor ve bundan sonra nereye gitmek istediklerini görüyor” dedi.

118. Kongrenin ilk gününde Salı günü başlayan başkanlık mücadelesi, yeni Meclis GOP çoğunluğunu kargaşa içinde bıraktı ve partinin gündemini daralttı.

Çatışma uzadıkça, McCarthy’nin siyasi geleceği için durum daha da kötüleşti ve hatta bazı Cumhuriyetçi müttefikleri, Meclis GOP liderinin, kavga uzarsa konuşmacılık kumarını çekemeyeceğinden korkmaya başladı. .

McCarthy şimdiye kadar altı tur oylamada başarısız oldu. Çarşamba günkü altıncı oylama için son GOP çetelesi, Florida temsilcisi için McCarthy için 201, 20 idi. Byron Donalds Florida ve “mevcut” bir oylama.

Konsey, kriz bitene kadar askıda kalacak. Bu, 1923’ten bu yana ilk kez Meclis Başkanı seçiminin birden fazla oylamaya gitmesi.

Başkan seçilebilmek için, bir adayın belirli bir kişiye oy veren Meclis üyelerinin çoğunluğunu kazanması gerekir. Herhangi bir üyenin çekimser kalması veya “henüz” oy kullanmaması durumunda 218 oy.

Cumhuriyetçiler Meclisi yeni Kongre’de 222 sandalye kazandı, bu nedenle McCarthy’nin 218’e ulaşması için GOP’tan yalnızca dört oy kaybedebildi.

READ  Enflasyon 1981'den beri yüksek olduktan sonra hisse senedi vadeli işlemleri düşecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.