Crackdown Tarafından Değiştirilen Hong Kong’a Xi Ziyareti: Canlı Duyurular

borç…Anthony Quan / Getty Images

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, İngiltere’den iade edilmesinin 25. yıldönümünü kutlamak için Hong Kong’a gittiğinde, Pekin yönetimine en büyük meydan okuma olarak üç yıl önce milyonların sokaklara çıkmasıyla büyük bir dönüşüm geçiren bir şehre varıyor.

Bay. Ji’nin iktidardaki Komünist Partisi, tutuşunu sıkılaştırarak bu zorluğun üstesinden geldi. İsyan teçhizatlı yetkililer Cuma günü bir miting düzenledi ve yüzlerce protestocu kamyonla kaldırıldı.

John P. Snyder, Hong Kong Üniversitesi’nde özel siyaset profesörü. Burns, “Bu onun için önemli bir yolculuk.

Cuma günü Sn. C, şehrin bir sonraki belediye başkanı seçilen eski bir güvenlik görevlisini atadı. Pekin’in seçim reformunun Hong Kong’da yalnızca “vatanseverlerin” görev alabileceğini onaylamasının ardından daha önce seçilmiş milletvekilleriyle görüşmüştü.

“Siyasi güç vatanseverlerin elinde olmalı” dedi. G, yeni hükümetin açılışına nezaret ettikten sonra Cuma günü yaptığı konuşmada söyledi. “Dünyadaki hiçbir ülke veya bölge vatansever olmayan, hain veya hain güçlerin ve kişiliklerin iktidarı ele geçirmesine izin vermeyecektir.”

Hong Kong ve Çinli yetkililer Cuma sabahı kısa bir törene katıldılar ve burada bir polis fahri muhafızı yıldönümünü kutlamak için Çin ve Hong Kong bayraklarını kaldırdı. Güçlü rüzgarlar esti, gökyüzü bulutlu ve yağmur tehdit ediciydi. Tören sabah 8’de gerçekleştiğinde, büyük bir Çin bayrağına sahip bir hükümet helikopteri ve ardından küçük bir Hong Kong bayrağına sahip başka bir helikopter Port Victoria üzerinde uçtu, ardından itfaiye botu borularından su püskürttü.

Ancak lüks ve tören, belirgin bir güvenlik varlığında sokakların nispeten sakin hali ile taban tabana zıttı. Polis ekipleri olay yerinin yakınında devriye gezdi ve polis minibüsleri çok sayıda metro istasyonunun girişlerinde sıraya girdi. Hong Kong sakinlerinin çoğuna, devir teslim yıldönümü ve Mr. Xi’nin ziyareti bir gün izin dışında pek önemli değildi.

READ  Bu hava durumu modeli, Oak Fire'dan çıkan dumanın nereye gittiğini gösteriyor

“Federal hükümetin Hong Kong için fazla bir şey yapması gerekmiyor. Bırakın Hong Kong kendini düzeltsin. Bu özgür bir ekonomi değil mi? Wanchai semtinde kahvaltı yapan 33 yaşındaki iç tasarım müteahhidi Jason Quak, “Daha önce pek fazla kural altında değil” dedi. “Sadece o zaman dikkatimize geldi. Bugün işe gitmek zorunda olmadığım için mutluyum.

Bay. Xi’nin ziyareti, Pekin’in Hong Kong’un 7,5 milyon insanı üzerindeki egemenliğini ve onun baskısını kınayan Batılı hükümetlere karşı güçlendirmeyi amaçlıyor. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve diğer ülkeler, Çin’i tek ülke, iki parti düzenlemesi altında Hong Kong’un bireysel haklarını 50 yıl boyunca savunmasına izin verme sözünü ihlal etmekle suçladı.

Hong Kong’un Bay tarafından boyun eğdirilmesi. Shik ayrıca kişisel öneme sahiptir. Bu, üçüncü beş yıllık görevine devam ederken, kritik bir anda Komünist Partinin seçkinleri arasındaki konumunu yakmaya yardımcı olacak.

Hong Kong siyasi yorumcusu Sonny Lo, “Ekim ayında yapılacak parti konferansında bir ülkenin ve iki örgütün başarısını vurgulaması beklenebilir” dedi.

Yerel aktivistler için 1 Temmuz büyük gösterilerin yıl dönümü. Ancak salgın kontrolleri ve siyasi baskının birleşimi bu tür kalabalıkları büyük ölçüde ortadan kaldırdı. Sol görüşlü bir grup olan Sosyal Demokratlar Birliği, sosyal dışlanma kuralları uyarınca teknik olarak izin verilen dört kişilik küçük gösterilerle önemli tarihleri ​​işaretlemeye devam etti.

Ancak Ulusal Güvenlik Polisi’nin ziyaretlerinin ardından grup, bu hafta Cuma günü protesto düzenlemeyeceğini duyurdu. Grubun üyeleri sürekli gözetim altında ve grubun genel sekreteri Avery Ng, protesto etmeye çalışırlarsa örgütlerinin kapatılmakla tehdit edildiğini söyledi.

“Çin gibi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.