Çin, 20 günde 250 milyon kişiye Covid bulaştığını tahmin ediyor

Çinli yetkililer, Pekin’in yaklaşık üç yıldır hastalığı kontrol altına alan kısıtlamaları aniden kaldırmasıyla, Aralık ayının ilk 20 gününde yaklaşık 250 milyon kişinin veya nüfusun yüzde 18’inin Covid-19 ile enfekte olduğunu tahmin ediyor.

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri müdür yardımcısı Sun Yang, Çarşamba günü bir sağlık konferansında, konuya aşina iki kişinin söylediğine göre, yalnızca Salı günü 37 milyon kişinin veya yüzde 2,6’sının enfekte olduğunu açıkladı. konu ile.

Güneşin oranını söyledi Kovidİnsanlar kalabalığa ülkedeki yayılmanın hala artmakta olduğunu ve Pekin ve Siçuan’daki insanların yarısından fazlasının şimdiden enfekte olduğunun tahmin edildiğini açıkladı.

Vakalardaki patlama, Pekin’in bu ay virüsü toplu testler, zorunlu karantinalar ve sıkı tecritlerle uzak tutan sıfır covid politikasından vazgeçme kararının ardından geldi.

The Sun’ın basına kapalı bir toplantıda sunduğu rakamlar, aynı dönemde 62.592 semptomatik Kovid vakası bildiren Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından yayınlanan verilerle çelişiyordu. Geçen hafta, Çin Herkese açık olarak toplam sayıyı hesaplamaya çalışmaktan vazgeçildi Yetkililerin Covid testini azaltmasının ardından enfeksiyonlar.

Çin’in Covid dalgaları hakkında kamuoyuna bilgi vermemesi, Washington ve Dünya Sağlık Örgütü’nün Pekin’e vaka sayısı, hastalığın ciddiyeti, hastaneye yatış rakamları ve diğer ülkeler tarafından yaygın olarak bulunan diğer sağlık istatistikleri konusunda şeffaf olması için baskı yapmasına yol açtı. .

İçinde ÇinBaşkentte ve diğer şehirlerde, bir Covid enfeksiyonu dalgası hastaneleri yaşlı, yatalak hasta akınıyla doldurdu ve acil servislerde ve yoğun bakım ünitelerinde çok az yatak bıraktı.

NHC’nin Çarşamba günkü olayla ilgili resmi hesabı, ülkenin üst düzey sağlık yetkililerinin ne tartıştığı hakkında çok az ayrıntı verdi.

Ancak toplantıda, NHC müdürü Ma Xiaowei, etkinliğe katılanlardan birinin söylediğine göre, hastanelerin taşan acil servis odalarını boşaltmasını ve hastaları yatan hasta birimlerine nakletmesini talep etti. Orta ve büyük hastaneleri şiddetli semptomları olan daha fazla hastayı almaya çağırdı ve düzenleyicilerin artan ölüm oranlarından sorumlu tutulmayacağına söz verdi.

READ  USMNT Dünya Kupası 2022: Orta saha savaşı başarısı, hücum hızı ABD'nin Hollanda'yı üzmesinin anahtarı

Bu arada, 250 milyon vaka tahmini, resmi Kovid istatistiklerinin doğruluğu ve yetkililerin hastalıktan ölümleri nasıl hesapladığı hakkında daha fazla şüphe uyandırdı.

NHC, geçen ay günlük 40.000’den fazla vakaya kıyasla Cumartesi günü 4.103 yeni yerel vaka kaydetti ve üst üste ikinci gün Covid ile ilgili ölüm bildirmedi.

Ülke, 1 Aralık’tan bu yana resmi olarak yalnızca sekiz ölüm bildirdi. Üst düzey sağlık yetkilileri bu hafta Tanımı daralttı Halkın ölü sayısını azaltmak için bir hamlede covid ölüm nedir.

Bununla birlikte, Çin başkentindeki krematoryumlar ceset sayısındaki artışla başa çıkmakta zorlanıyor ve cesetler hastanelerde birikiyor. Financial Times tarafından ziyaret edildi Son günlerde.

Kısmen Çin CDC tarafından finanse edilen biri de dahil olmak üzere birçok model, ülkenin 1 milyona kadar kişi Covid-19 ölümlerinden etkileniyor Yeniden açarken.

Ulusal Sağlık Komisyonu yorum talebine yanıt vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.