Chicago bölgesi için kış fırtınası izlemesi yayınlandı, ‘kar fırtınası koşulları’ bu hafta sonra mümkün – NBC Chicago

Ulusal Hava Servisi, tüm Chicago bölgesi için bir kış fırtınası nöbeti yayınlayarak, bu hafta “kar fırtınası koşulları” ve saatte 80 milin üzerinde şiddetli rüzgarlar konusunda uyarıda bulundu.

Uyarıya göre saat Perşembe akşamı devreye girecek ve Cuma gecesine kadar yürürlükte kalacak.

McHenry, Lake, DeKalb, Kane, DuPage, LaSalle, Kendall, Grundy ve Kankakee ilçelerinin yanı sıra Indiana’nın Lake, Porter, LaPorte, Newton ve Jasper ilçeleri de izlemeye dahil edildi.

Gerçekte ne kadar kar yağacağına dair tahminler belirsiz olsa da, bir kar olayının Perşembe ve Cuma günleri kuvvetli rüzgarlarla aynı zamana denk geleceği ve fırtınanın Midwest’e ulaşmak için hala farklı yollar izlediği biliniyor.

Ulusal Hava Durumu Servisi, bazı rüzgarların saatte 80 milin üzerinde esmesiyle birlikte fırtınayla birlikte “kar fırtınası koşullarının mümkün olduğunu” söylüyor.

Bu, fırtınanın zirvesi sırasında, elektrik kesintilerine neden olan tehlikeli koşullarla seyahat etmeyi imkansız değilse de zorlaştırır.

Kısmi yollarda görüş seviyelerinin sıfır veya sıfıra yakın olmasına neden olan “beyazlama koşulları” beklenebilir.

Fırtına bölgede hareket ettikten sonra, hafta sonuna kadar en yüksek değerlerin tek haneli rakamlara düşmesiyle birlikte şiddetli soğuklar bekleniyor.

En son tahminler için NBC 5 News’i takip etmeye devam edin veya güncel bilgiler ve radar için NBC Chicago uygulamasını indirin.

READ  Çinli Alibaba, Hong Kong'da ikili birincil listeye başvurmak için başvuracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.