‘Cheers’ ve ‘Look Who’s Talking’ gibi filmlerin yıldızı Kirsty Alley 71 yaşında hayatını kaybetti.CNN

“Cheers” ve “Look Who’s Talking” gibi filmlerde Emmy ödüllü rolleriyle tanınan, büyük ve küçük ekranların yıldızı olan aktris Kirstie Alley, çocukları Drew ve Lily Parker’ın kanserle kısa bir savaşın ardından hayatını kaybettiğini duyurdu. Sosyal medya.

71 yaşında.

Açıklamada, “İnanılmaz, amansız ve sevgi dolu annemizin yakın zamanda teşhis konulan kanserle savaştan sonra vefat ettiğini üzülerek bildiririz” denildi.

Ailenin açıklaması şöyle devam etti: “En yakın ailesiyle çevrili, büyük bir güçle, hiç bitmeyen mutlu hayatıyla ve onu hangi maceraların beklediğiyle savaştı.” “Ekranda olduğu kadar, daha da harika bir anne ve büyükanneydi.”

Açıklamada, “Annemizin yaşama tutkusu, yaşama sevinci, çocukları, torunları ve birçok hayvanı, yaratılışının sonsuz sevinci bir yana, benzersizdi ve ona hayatı olduğu gibi dolu dolu yaşaması için ilham verdi.”

Kirsty Alley’in ‘DWTS’deki Büyüleyici Dönüşü

02:14

– Kaynak: HLN

Allie’nin temsilcisi Donovan Daughtry de e-posta yoluyla CNN’e aktrisin öldüğünü doğruladı.

İki kez Primetime Emmy Ödülü kazanan Alley, 1951’de Wichita, Kansas’ta doğdu.

1982’de “Star Trek II: The Wrath of Khan”da büyük çıkış yakalayan bir rolün ardından, 1984’te “Blind Dad” ve 1987’de “Summer School”da Mark Harmon’la birlikte rol aldı.

Aynı yıl Alley, Shelley Long’un ardından 1982’nin sonlarına doğru bir TV klasiği olan “Cheers”da Ted Danson’la birlikte rol aldı. Ally ilk olarak 1987’de güçlü ve bağımsız bar yöneticisi Rebecca Howe’u oynayarak ortaya çıktı. 1993’te sona eren beğenilen bir gösteri.

“Cheers” ile 1991’de Komedi Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında Emmy Ödülü’nü ve 1994’te “David’s Mother”la Mini Dizi veya Özel Dizide Başrol Kadın Oyuncu ödülünü kazandıktan sonra, 90’ların sonunda “Veronica’s Closet” dizisiyle yeniden televizyon başarısını yakaladı. .” ”, bu ona başka bir Emmy selamı verdi.

Ayrıca Alley, Ellen Parkin’le birlikte “Look Who’s Talking”, 1990’larda “Madhouse” ve 1999’da “Drop Dead Gorgeous” gibi birçok unutulmaz filmde rol aldı.

2005 yılında, realite TV’ye girmeden önce, Alley Showtime komedisi “Fate Actress”in ortak yazarlığını ve başrolünü üstlendi.

2010’da “Kirsty Alley’s Big Life”da rol aldı, ertesi yıl ABC’nin “Dancing with the Stars”ın 12. sezonunda yarışmacı oldu ve 2018’de “Celebrity Big Brother”ın İngiliz versiyonunun 22. sezonunda ikinci oldu. . 2022’de Fox’un “The Masked Singer” dizisinin 7. Sezonunda yarıştı.

Etkileyici bir çalışma yapısına sahip olmasına rağmen, kariyerinin son bölümüne Ali’nin tartışmalara yol açma eğilimi damgasını vurdu. Özellikle sosyal medya aracılığıyla.

2007’de verdiği bir röportajda Ali, sınır tanımayan yollarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Ally, Good Housekeeping’e “Birisi bana bir şey sorduğunda gerçek bir cevap istediğini her zaman hissettim,” dedi. “Kansaslı olmakla ilgili bir şey olduğunu düşünüyorum. İnsanlar genellikle benim New York’lu olduğumu düşünür. New Yorklular ile Ortabatı arasındaki tek benzerlik, gördüğünüz şeyin aynı olması.

Kirsty Alley ile röportaj Larry King Live 2005 vpx

Kirsty Alley, ‘Şerefe’ yıllarına bakıyor (2005)

John Travolta, 1989 yapımı hit “Look Who’s Talking” ve iki devam filminde Ally ile birlikte rol aldı. instagram Pazartesi günü, “Kirsty, sahip olduğum en özel ilişkilerden biriydi. Seni seviyorum Kirsty. Birbirimizi tekrar göreceğimizi biliyorum.

2016’da Ally ile TV’nin “Scream Queens” bölümlerinde çalışan Jamie Lee Curtis, Facebook’ta merhum aktrisin anısına bir açıklama paylaştı: “@tvscreamqueens’te harika bir çizgi romandı ve gerçek hayatında sevimli bir anne ayıydı. . O yıl Noel’im. Ailem için tulum almama yardım etti. Bazı konularda fikir ayrılığına düştük ama karşılıklı saygı ve iletişim kurduk. Üzücü haber.”

Josh Gad tweet attı, “Kalbim Kirsty ve ailesi için kırılıyor. ‘Cheers’daki parlaklığı mıydı; Ya da ‘Bak Kim Konuşuyor’ serisindeki çekici performansı, gülümsemesi her zaman bulaşıcıydı, kahkahası her zaman bulaşıcıydı ve karizması her zaman ikonikti. yırtmak.”

dedi Ally’nin “Şerefe” başrol oyuncusu Ted Danson Son tarih Ali’yi öldüğünü öğrenmeden önce dizinin bir bölümünde uçaktayken görmüştü.

Danson, “Bugün uçaktaydım ve nadiren yaptığım bir şey yaptım. ‘Cheers’ın eski bir bölümünü izledim” dedi. “Tom Berenger’in Kirsty’e evlenme teklif ettiği bölüm ve o evet demek istese de hayır demeye devam ediyor. Kirsty bu konuda gerçekten harika. Sinir krizinin eşiğindeki bir kadını oynama yeteneği dokunaklı ve çıldırtıcı derecede komik. .

“O sahneyi 30 yıl önce çektiğimizde beni güldürdü ve bugün de güldürüyor. Uçaktan indiğimde Kirsty’nin vefat ettiğini duydum. Beni güldürdüğü her an için çok üzgünüm ve minnettarım,” diye ekledi Danson. “Çocuklarına sevgilerimi gönderiyorum. Çok iyi biliyorlar, annelerinin altın kalpli olduğunu, onu özleyeceğim.

Bir başka “Şerefe” yıldızı Rhea Perlman, CNN’e kendisinin ve Allie’nin “Şerefe” setinde anında arkadaş olduklarını söyledi.

Perlman, “Kirsty eşsiz, harika bir insan ve arkadaştı. Neşesi sınırsızdı. Cheers ekibine katıldığında hemen arkadaş olduk. O çocukları severdi, benim çocuklarım da onu severdi. Onun evinde yatıya kalırdık. , yarattığı hazine avıyla birlikte. En büyük Cadılar Bayramıydı. Paskalya partilerine ev sahipliği yaptı ve gösterinin tüm ekibini ve ailelerini davet etti. Herkesin dahil olduğunu hissetmesini istedi. Çocuklarını çok severdi. Hiç kimseyle tanışmadım. uzaktan onun gibi. Onu tanıdığım için çok minnettarım. Onu çok özleyeceğim.”

1983’ten 1997’ye kadar Allie ile evli olan ve iki çocuğunun babası olan “Baywatch” oyuncusu Parker Stevenson, sosyal medyada ona saygılarını sundu. Bir Instagram gönderisinde, aktörün temsilcisi Stevenson’ın yazdı: “Kirsty, birlikte yaşadığımız hayat ve şu anda sahip olduğumuz inanılmaz güzel iki çocuk ve torun için çok minnettarım. Özleneceksin.

READ  Manhattan'da Taksi Kaldırımdan Atladı, 3 kişi ağır yaralandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.