Celtics vs. Isı puanı: Boston, Miami rallisinden kaçtı, Wire-to-Wire Game 7’yi kazandıktan sonra NBA finaline yükseldi

Pazar gecesi 7. maçta Miami Heat’i 100-96 mağlup eden Boston Celtics, 2010’dan beri ilk kez NBA Finali’ne dönüyor. Celtics, Perşembe günü San Francisco’da başlayacak olan 2022 Şampiyonası için Golden State Warriors ile oynamaya devam ederken Jason Tatum 26 puan önde.

Celtics, kabloları kabloya yönlendirdi ve ısı her koştuğunda yanıt verdi. Miami geç kaldı ve farkı iki sayıya indirdi, ancak galibiyet için devam edebildi. Celtic, Miami’yi üst üste üçüncü maçında mağlup etti. Galibiyetle, Ime Utoka NBA tarihinde birden fazla Oyun 7 kazanan ilk yeni baş antrenör oldu; Günün erken saatlerinde Boston, Doğu Yarı Finalleri’nin 7. maçında Bucks’ı 109-81 mağlup etti.

Celtics, Doğu Konferansı finalinde kuraklığı 0-4 yenerek 2010’dan beri ilk kez Doğu’yu kazandı. 1974 finalinde 0-4 gittikten sonra deplasmandaki 7. maçı kazandılar. Seri, Heat’e yenilmesinin ardından 3-0 sona erdi ve Boston bu sezon bir yenilginin ardından 6-0’a yükseldi. Normal sezonda 13 mağlubiyetin ardından durum 13-1. NBA Finallerine hiç bakmamış bir oyuncu olan 140 kariyer playoff maçında oynayan Al Harford, sonunda bu galibiyet serisini sonlandırdı ve galibiyette beş sayı ve 14 ribaund ile tamamladı.

READ  Havayolu SAS, pilot grevi uçuşlara zemin hazırlarken hayatta kalmanın risk altında olduğunu söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.