Celtics, 20 sayı attıktan sonra Wild’ı uzatmada yendi. Lakers’a liderlik

LOS ANGELES — Salı gecesi Los Angeles Lakers ile Boston Celtics arasındaki rekabetin uzun ve hikayeli tarihinde bir başka dramatik bölüm daha yazıldı.

Boston, birinci maçta Celtics’i uzatmalarda 122-118 geride bıraktı.

Boston, başkanlık etti Jayson Tatum‘in 44 sayısı, LA’nın uzatmada 12-8 galibiyet almasına neden oldu.

Lakers, üçüncü çeyrekte Celtics’i 20 sayı geride bıraktı, ancak üçüncü çeyreğin sonundan dördüncü çeyreğin başına kadar 18-0’lık bir seri kullanarak kontrolü ele geçirdi ve 4:25 kala 13 sayı önde oldu. Yönetmelikte.

LA görünüşe göre buz tutma şansı buldu Anthony Davis 28 saniye kala iki sayı öndeydi, ancak o gece 13’te 11 olan Davis ikisini de kaçırdı.

Iska geçenler, 17.1 saniye kala Tatum’un oyunu bağlayan pull-up jumper’ını kuruyor. Los Angeles’a daha sonra varmak için gece gündüz çalışın Lebron James Potansiyel bir kazanan, ancak 3 sayılık girişimi yetersiz kaldı.

Tıpkı geçen hafta Philadelphia 76ers’daki Lakers mağlubiyetinde olduğu gibi, LA öfkeli bir geri dönüş yapıp ekstra seansta fazla mesaiye düştüğünde Celtics işleri kapatmak için açıldı.

Russel Westbrook (20 sayı, 14 ribaund, 5 asist, 4 blok) uzatmanın ilk dört sayısını atarak LA’yı 114-110 öne geçirdi, ancak Lakers ivmeyi devam ettiremedi.

Davis 37 sayı 12 ribaund, James 33 sayı 9 ribaund 9 asistle maçı tamamladı.

Celtics geceye NBA’in en iyi 21-7’lik rekoruyla girdi ancak arka arkaya iki maç Golden State Warriors ve LA Clippers’a düştü.

Lakers koçu Darwin Hamm maçtan önce Boston hakkında konuştu. “Mutlu olmadıklarına tüm kalbimle inanıyorum. Sadece Clippers’ın mağlubiyeti değil, ondan önceki Warriors mağlubiyetinin de. Ellerimizin dolu olacağını biliyoruz.”

READ  Hindistan'ın buğday diyeti krizi hafifletiyor. Ardından ihracatı yasakladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.