Cassidy Hutchinson: Eski Mark Meadows yardımcısı 6 Ocak Salı günü panelde ifade verecek.

Planlanan görünüşü ilk olarak Punchbowl News tarafından bildirildi.

Hutchinson, kapalı kapılar ardında panel tarafından zaten röportaj yaptı ve önceki duruşmalarda, itirafının video klipleri panel tarafından yayınlandı. Hutchinson, eski Başkan Donald Trump’ın o zamanki Beyaz Saray genel müdürüne yakınlığı nedeniyle uzun zamandır en önemli tanıklarından biri olarak görülüyor ve onun doğrudan tanıklığı, panelin bir dizi duruşmasında önemli bir anı işaret edecek.

Görünüş, hiçbir kamu eyleminin beklenmediği bir hafta içinde aceleyle düzenlendi. Halka açık duruşma duyuruldu Başlamadan 24 saat önce ekip tarafından. Panelin duruşmanın Temmuz ayına kadar olmayacağını söylemesinin ardından, duruşmanın aciliyeti, Hutchinson’ın beklenen doğrudan ifadesinin öneminin altını çiziyor.

Hutchinson, grubun sorularını üç ayrı oturumda yanıtladı ve rapor sırasında neyin tartışıldığı hemen belli olmasa da, geçen ay grupla birlikte “yeni bir siteye” taşındı.

Geçen hafta yapılan bir duruşmada grup, Hutchinson’ın Meadows ve eski Başkan Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani’nin sahte seçmen sunma konusundaki ilk görüşmelere dahil olduğunu ifade eden bir video klibi yayınladı. 2020 seçimleri.

Pennsylvania Cumhuriyetçi Parti Temsilcisi. Grup ayrıca, Hutcinson’ın Scott Perry ve zamanın Başsavcısı Jeffrey Clark’ın departmanı devralmak istediklerine dair ifade verdiği bir video yayınladı – Trump’ın Joe Biden’in seçim zaferini artırma çabasının bir başka önemli bölümünü birbirine bağladı.

Perry hakkında geçen hafta bir duruşmada oynadığı itirafın bir klibinde, “Bay Clark’ın – Bay Jeff Clark’ın – yargıyı devralmasını istedi” dedi.

Hutchinson ayrıca 6 Ocak’ta kendileri veya başkaları için özür hakkında soru sorduklarını söyleyen birkaç Cumhuriyetçi Kongre üyesini de atadı. Alabama’dan Brooks, Arizona’dan Andy Pix, Ohio’dan Jim Jordan ve Teksas’tan Louis Gomert.

CNN, Hutchinson Group ile yaptığı bir röportajda, Trump’ın Meadows’a ABD Capitol’e saldıran isyancılar hakkında “Mike Pence’i asın” sloganlarını desteklediğini öne sürdüğünü bildirdi.

READ  Kanada genelinde Rogers ağ kesintisi bankaları, işletmeleri ve tüketicileri etkiliyor

Ayrıca, kaynakların daha önce CNN’e verdiği demeçte, Trump destekçileri Capitol’ü ihlal ettiğinde Trump’ın o zamanki başkan yardımcısının güvenliğe aceleyle alınmasından şikayet ettiğini söyledi.

CNN daha önce, konuya aşina bir kaynağa göre, Hutchinson’ın Trump’la önemli bağları olan avukatını değiştirdikten sonra komitenin yaklaşan duruşmalarından birinde şahsen ifade verebileceğini bildirdi.

Tanınmış kaynaklar, Kongre’nin duruşmayı engellediği için aşağılama suçlamasını kabul etmeye isteksiz olduğunu ve temsildeki değişikliğin panelle daha fazla işbirliği yapmaya istekli olduğunun bir işareti olduğunu söyledi.

Panel, 13:00 ET’de başlayacak ve bu ay altıncı duruşmasını yapacak olan duruşmanın başlığını açıklamadı. Grubun planlarına aşina bir kaynak Pazartesi günü CNN’ye, grubun Salı günkü duruşmadan önce potansiyel bir tanığın güvenliğinden endişe duyduğunu söyledi. Tanıkların güvenliği ve genel olarak eylemleri, panelin Salı günü kimin görüneceği ve hangi konuların tartışılacağı konusunda neden bu kadar gizli kalmasıydı.

Güvenlik endişeleri, duruşma salonunda yeni önlemlerin alınmasına neden oldu. Başka bir kaynak CNN’e, duruşma için genellikle ön sırada oturanlardan bazılarının güvenlik nedeniyle Salı günü onları kabul etmeyeceğini söyledi.

Grubun bir sözcüsü, ilk olarak The Washington Post tarafından bildirilen Salı günkü duruşma hazırlıkları hakkında yorum yapmayı reddetti.

Hikaye Salı günü daha fazla ayrıntıyla güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.