Canlı Haber Güncellemeleri: Almanya’da iş güveninin 2 yılın en düşük seviyesine ulaşmasıyla durgunluk kapıda

Oyunlar başlasın. Hayır, Muhafazakar Parti’nin son iki adayı arasında sert bir hesaplaşma değil baş seçim – Pazartesi günü BBC’de izleyin. bu hafta başlıyor İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları İngiltere’nin ikinci büyük şehri olan Birmingham’da.

Uluslararası Oyunlar Festivali 2022’nin açılış günü, İngiliz yazının bir başka büyük etkinliğiyle gölgelenecek: endüstriyel eylem. R.M.D. En son performans Tren şoförlerini temsil eden Aslef, aynı gün Çarşamba günü demiryolu endüstrisi işçilerinin maaş seviyelerine ilişkin bir dizi grevden birinde, üyelerin maaş ödüllerine ilişkin bir grev oylamasında oyları saydı. Telekomünikasyon mühendisleri ve rıhtım işçilerinin grev yapması ya da ücret karşılığında endüstriyel eyleme oy vermesiyle huzursuzluk yayılmaya devam ediyor.

Kanalın ötesinde, AB üye ülkelerinin enerji bakanları, Avrupa’nın Rus yakıt kaynaklarına bağımlılığını sona erdirecek adımlara karar vermek için bu hafta Brüksel’de bir araya gelecek. bu ihtimaller iyi değilEurope Express haber bülteni yazarı Valentina Pop’a göre. Pazar günü, Başkan Vladimir Putin, Rusya genelindeki liman şehirlerinde Donanma Günü kutlanırken öne çıkma şansına sahip olacak.

Bu çok iç karartıcıysa, hatalı Horizon bilgisayar sisteminden etkilenen İngiliz posta müdürleri için daha önemli tazminat beklentisi kutlamaya değer. Eski Yüksek Mahkeme yargıcı Lord John Tyson’ın BT dolandırıcılığının kurbanları için nihai anlaşmayı açıklaması bekleniyor. Geçici ücretler toplamı 19,5 milyon £ Haziranda.

Bu haftanın seçim haberlerinden seçki Tunus’tan Yeni anayasa için oylama. Politikacılar ve analistler, popülist lider Qais Syed tarafından hazırlanan tüzüğün düşük katılım beklentilerine rağmen kabul edileceğine dair çok az şüphe olduğunu söylüyorlar.

ekonomik veriler

Federal Rezerv’in son faiz oranı açıklaması için tüm gözler Çarşamba günü Washington’da olacak. 75 baz puanlık bir artışla para politikası mekanizmasının sıkılaştırılacağı beklentisi var. En az bir kıdemli merkez bankası başkanı, Federal Açık Piyasa Komitesi’ni destekleyecek Daha fazlası.

READ  UCLA ve USC'nin Pac-12'yi Big Ten'e düşürmesi bekleniyor

ABD, Kanada, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden alınan üç aylık GSYİH rakamlarıyla büyüme verilerini alacağız – biri resesyondan mı bahsetti?

Şirketler

A’dan Z’ye (veya en azından X’e) şirket isimleriyle en yüksek getiriyi elde ettik – ironik bir şekilde, Alfabe Salı günkü listede.

Güçlü doların olumsuz etkisi, bu çeyrekte ABD kazanç çağrıları aralığında görüldü. Bunun, gelirlerinin büyük bir yüzdesini yurtdışından elde eden Silikon Vadisi teknoloji şirketlerinin sonuç açıklamalarıyla yeniden bir sorun olarak ortaya çıkması bekleniyor.

Salı günü bildiren Microsoft, şimdiden dolar bazında rehberliğini düşürdü ve Morgan Stanley geçen hafta Apple’ın Perşembe günü rakamlarını açıkladığı zaman doların hayal kırıklığı yaratan bir rehberliğe yol açabileceğine dair bir not yayınladı.

Unilever, Danone, Procter & Gamble, Reckitt Benckiser, Nestlé ve Mondales, bu hafta tüketim malları sektöründe odak noktaları olacak. Analistler arasındaki endişe, alışveriş yapanların çok uluslu markalar yerine daha ucuz kendi markalı süpermarket ürünlerini tercih ederek kemerlerini sıkması. Unilever ve arkadaşlarının kararı fiyatlarını yükseltmek Durumu daha kolay hale getirmez.

Tam haftalık takvimi okuyun Burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.