California, Iowa, New Mexico, Güney Dakota ve çok daha fazlası

Oylama tamamen bitti yedi eyalet Kaliforniya seçimleri 23:00 ET sona erdiği için birincil seçim Salı günü gerçekleşti. Güney Dakota Valisi Christie Noam ve Cumhuriyetçiler John Dune ve Chuck Crosley de dahil olmak üzere bazı üst düzey yetkililer, başlıca rakiplerini mağlup etti ve genel seçim adayları Kasım ayı için belirlendi.

Kaliforniya’da eyalet seçimlerini posta yoluyla yaptığı için birçok yarışın sonuçları Salı gecesi gelmeyecek. Ayrıca, Kasım ayında ilk iki oyu alan partizan olmayanları da teşvik ediyor, bu da bazı eşleşmelerin iki Demokrat veya iki Cumhuriyetçi arasında bir çatışmaya yol açabileceği anlamına geliyor.

Kaliforniya’nın başlıca rakiplerinden biri olan Temsilci David Valadao, eski Başkan Donald Trump’ı devirmek için oy kullanan 10 Cumhuriyetçi Cumhuriyetçiden biri. İki Cumhuriyetçi, Vladivostok birincil, eski belediye meclisi üyesi Chris Mathews ve Eğitim Kurulu mütevelli heyeti Adam Madiros’a meydan okuyor, ancak Trump ikisini de onaylamıyor.

Eyalet yasa koyucusu Rudy Salas’ın Demokratlar’da 2020 yılına kadar elinde tuttuğu koltuğu korumak isteyen Vladivostok’a karşı Demokrat aday olması bekleniyor.

Demokratlar Katie Porter, Josh Harder ve Mike Levine, Ulusal Cumhuriyetçi hedef listesinde yer alıyor ve bu Kasım ayında onlara kimin meydan okuyacağını görmek için bekliyorlar. Dave’in dağıtımcısının verilerine göre, üçü arasında Levine en zorlu rekabetle karşı karşıya kalabilir.

Ülke genelinde birçok eyalette ön seçim yapılıyor
Yoklama personeli, 07 Haziran 2022’de San Francisco’daki San Francisco İtfaiye İstasyonu 16’daki bir sandıkta seçmenleri bekliyor. Kaliforniya. Kaliforniya seçmenleri eyaletin ön seçimleri için sandık başına gidiyor.

Justin Sullivan / Getty Images


CBS News, Vali Gavin Newsom’un genel seçimlere yükseleceğini tahmin ediyor. Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in görev süresine son vermek üzere atanan Senato Alex Patila, ABD Senatosu için hem olağan hem de özel seçimlerde genel seçime yükseldi.

Los Angeles ve San Francisco’da iki önemli yerel seçim yapılıyor. Los Angeles Belediye Başkanı Eric Corsetti zaman sınırlı ve temsilci. Karen Boss ve emlak geliştiricisi Rick Caruso rekabette lider durumda. A UC Berkeley Devlet Araştırmaları Enstitüsü Anketi Geçiş Mayıs sonundan bu yana %38 oldu ve Caruso %32 gösterdi, ancak hiçbir aday %50 oy alamazsa, ilk iki yarışmacı Kasım ayında ikinci tura çıkacak.

San Francisco’da Associated Press, ilerici bölge savcısı Chesa Boudin’in şehirdeki suçla ilgili endişeler nedeniyle geri çağrıldığını duyurdu.

Bu arada, Güney Dakota’da Cumhuriyetçi Vali Christy Noam, sağdan birincil bir meydan okumayla karşı karşıya kaldıktan sonra Cumhuriyetçi vali adaylığını kazandı. Cumhuriyetçi Parti’nin yükselen yıldızlarından biri ve potansiyel bir başkan adayı olan Noam, zafer konuşmasını Başkan Joe Biden’a odakladı. Kasım ayında Salı günü rakipsiz aday olan Demokrat Jamie Smith ile karşı karşıya.

Mevcut Senato dördüncü dönem için yarışıyor. John Dune ayrıca birincil rakiplerini de yendi.

Iowa’da 88 yaşındaki Sen. 1981’den beri Senato’da görev yapan Chuck Crosley, Iowa Eyaleti Senatörü Jim Carlin’in birincil zorluğundan kaçtı.

Crosley, eski ABD elçisi Abby Finkenoir’ı mağlup eden Michael Franken ile karşı karşıya. 2018’de Kongre’ye seçildi, ancak 2020’de yeniden seçilme girişiminde başarısız oldu. Bundan sonra Finkenoir sandık başına gitmek için savaşmak zorunda kaldı. Bir yargıç başlangıçta karar verdi Birincil oylamaya hak kazanmak için yeterli imzaya sahip olmadığı. bu Iowa Yüksek Mahkemesi bu kararı bozdu Birkaç gün sonra.

Frankenauer yarışında öncü olarak kabul edilen Frankenauer, reklama harcadığından daha fazlasını harcayarak Fingena ile aradaki farkı kapatmaya yardımcı oldu. Sık sık askerlik hizmetinin bağımsızlara ve bazı ılımlı Cumhuriyetçilere hitap etmesine yardımcı oldu.

Franken Salı gecesi bir zafer töreninde “Çok çalışacağız. Bu kampanyanın ana fikri, genellikle göz ardı edilen ve hafife alınan liderliktir. Bu bizi motive ediyor.” Dedi. “Onu terk etme ve devam etme zamanı.”

Cumhuriyetçiler gözünü Demokrat New Mexico Valisi Michelle Lujan Grisham’a dikti. Televizyon meteorologu Mark Ronchetti, Kasım ayında Lujan Grisham’a karşı Cumhuriyetçi ön seçimleri kazandı. Lujan Grisham Demokratik aday olarak rakipsiz kaldı.

6 Ocak’ta ABD Başkentine yapılan saldırıyı soruşturan Meclis Seçim Komitesi bu ay halka açık bir duruşmaya hazırlanırken, Demokrat Seçim Komitesi Başkanı Rep. Associated Press, Penny Thompson’ın birincil görevini kazandığını bildirdi.

İlk maçlar New Jersey’de de yapıldı. Demokrat Parti temsilcisi. Tom Malinowski, Cumhuriyetçiler için en uygun ilçe haline getirildi ve 2020’de sadece 1 puan kazandı. Tom Keane Jr., New Jersey’nin 7. Bölgesinde Cumhuriyetçi ön seçimini kazandı ve 2020’de aynı yarışmada Malinowski ile karşılaşacak.

New Jersey’nin 2. Kongre bölgesinde, Trump destekli temsilci Jeff Van Drew, partileri değiştirerek Trump’ın 2019’da görevden alınmasına karşı oy kullandı. 8. bölgede, uzun sen. Robert Menendez’in oğlu Robert Menendez Jr., Demokratların ön seçimini kazandı.

READ  Son Ukrayna-Rusya Savaşı Haberleri: Canlı Duyurular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.