Büyük ortalamaların ardından, hisse senedi vadeli işlemleri Haziran’dan bu yana en kötü günün ardından yükseldi

Hisse senedi vadeli işlemleri Salı günü erken saatlerde yükseldi ve Wall Street’in yaz rallisi, hisse senetlerinin Haziran ayından bu yana en kötü gününü bitirmesinin ardından artan faiz artırımı endişeleri arasında azaldı.

Dow Jones endüstriyel ortalamasına bağlı vadeli işlemler 25 puan veya %0,08 artarken, S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,05 ve %0,12 arttı.

Zoom, tam yıl tahminini kestikten sonra genişletilmiş ticarette düşerken, Palo Alto Networks güçlü üç aylık sonuçlar yayınladıktan sonra yükseldi.

Pazartesi günkü olağan işlem seansı sırasında Dow 643.13 puan veya %1.91 düşüşle 33.063.61’e düşerken, S&P %2.14 düşüşle 4.137.99’a geriledi, bu her iki gösterge için 16 Haziran’dan bu yana en kötü gün. 28 Haziran ilk gün.

Pazartesi günkü satış geniş tabanlıydı ve 11 S&P 500 sektörünün tamamı düşüşte. Teknoloji hisselerindeki düşüş, teknoloji ağırlıklı Nasdaq üzerinde baskı yarattı.

Onda’nın kıdemli pazar analisti Ed Moya, “Küresel büyüme hikayesi artık paramparça oldu” dedi. “Dünyanın geri kalanı çökerken Amerika’yı çekici tutamazsınız çünkü şu anda risk iştahını zorlayan şey bu.”

Bu duygu, büyük teknoloji ve tüketici ihtiyari hisse senetleri üzerinde ağırlık yaratmaya devam edecek, dedi. Diğer yatırımcıları tekrarlayan Moya, Cuma günü Fed’in yıllık Jackson Hole Ekonomik Sempozyumunda yaptığı konuşmada Fed Başkanı Jerome Powell’dan yeni bir şahin tepki bekliyor.

Macy’s, Nordstrom ve Dick’s Sporting Goods’taki sonuçlar Salı günü devam ediyor. Ağustos ayı imalat PMI ve Ağustos Richmond Fed anketi ile birlikte Temmuz ayı yeni konut satışları da açıklanacak.

READ  Türkiye, Ukrayna limanlarını yeniden açmak için Cuma günü bir anlaşma imzalayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.