Buffalo Blizzard 2022: Göl etkili kar Buffalo, New York’u gömdü

Buffalo, New York — Göl etkili bir fırtına Cumartesi günü üçüncü gün Erie Gölü ve Ontario Gölü’nün doğusundaki bölgeleri hırpaladığından ve daha fazlası gelebilirken, kar yığınları batı ve kuzey New York’un bazı kısımlarını bazı yerlerde çoğu insandan daha fazla gömdü.

NFL’den Buffalo Bills’in evi olan Orchard Park’ın Buffalo banliyösünde 77 inç (196 santimetre) kar olduğu bildirildi. Eyalet çapında, Fort Drum askeri üssünün yakınındaki Natural Bridge kasabasının 1,8 metre (6 fit) altında olduğu bildirildi.

Bazı yerlerde kar yağışı, 2014 ve 1945’teki benzer fırtınalar sırasında düşen ve bölgede şimdiye kadar kaydedilen en yüksek kar yağışı olan göz kamaştırıcı miktarlarla rekabet etti.

Ulusal Hava Durumu Servisi meteoroloji uzmanı Frank Pereira, Perşembe gecesi bazı yerlerde birikmeye başlayan kar yağışı, “sadece yılın herhangi bir zamanı için değil, ülkenin herhangi bir bölgesi için tarihi bir dizi olacak” dedi. Park, Mardin.

Soğuk havanın daha sıcak göllerden nemi toplamasının neden olduğu göl etkili fırtına, bazı topluluklarda karı ayakların üzerine döken dar havalandırılmış kar şeritleri oluştururken, şehirleri nispeten zarar görmeden bıraktı.

Erie İlçe Yöneticisi Mark Bolancarz’ın sosyal medyada “traktör-römork demosu derbi günü” olarak tanımladığı, bölgedeki bir eyaletlerarası yolun bazı kısımlarını kapatmaktan kaçınmak için kısa yoldan sapan kamyonlar toplu bir tıkanıklıkla sonuçlandığından, bazı yollarda hasara yol açtı. “

Tam bir yıl önce nişanlandıktan sonra düğünleri için bugünü seçen Robert Jung ve Maria Cheklovsky’nin düğün planlarını da alt üst etti.

Kabul yerleri iptal edildi ve gelecek hafta için yeniden planlandı. Kilise törenleri için tuttukları müzisyen, beklenen 180 konuğun yarısından fazlasına yetişemedi.

Ancak Junge, gelini kiliseye götürmek için kiraladığı iki limuzinden birini kullanarak kendi arabasını sürdü.

READ  Dow, Wall Street'in yaz rallisi sona ererken haftaya başlamak için 400 puan kaybetti

New York, North Tonawanda’dan 35 yaşındaki Jung, Associated Press’e “Hiçbir şey beni onunla evlenmekten alıkoyamaz” dedi.

İşin iyi tarafı, kar “bazı güzel fotoğraflar çekecek” dedi.

Snow, Ulusal Futbol Ligi’ni Pazar günkü Bills ve Cleveland Browns arasındaki maçı Detroit’e taşımaya zorladı.

Kar bandı kuzeye doğru hareket ederken, Cumartesi günü Buffalo’nun merkezinin güneyinde sert darbe alan bazı bölgelerde kısmi güneş ışığı ve kar yağışı oldu.

Tahminciler, Cumartesi gecesinden Pazar gününe birkaç inç daha düşebileceğini tahmin etse de, Pereira bölgenin halihazırda yoğun kar yağışı almış olan bölgelerindeki farklı bölgelerinin toplamdan daha fazla etkileneceğini söyledi.

Vali Kathy Hochul, en çok etkilenen bazı bölgelerde karı temizlemeye yardımcı olmak için Ulusal Muhafızların yaklaşık 70 üyesini görevlendirdi.

Pollencarz, Buffalo bölgesinde iki kişinin “tekerleme / kar yağışı sırasında eforla ilgili kardiyovasküler olaylarla ilişkili olarak” öldüğünü tweetledi.

Göl etkisi, Michigan’daki bazı topluluklarda 2 fit (0,6 metre) kar bıraktı.

Stark County Şerif Departmanına göre, Cuma günü Indiana, Hamlet’te bir kar küreme makinesi sürücüsü sabanı kaldırımdan kayarak yuvarlandığında öldü. Mezra, Michigan Gölü’nden yaklaşık 30 mil (48 kilometre) uzaklıktadır.

Buffalo, Kasım 2014’te meydana gelenden daha kötü, dramatik göl etkisi kar fırtınaları yaşadı. Bu destansı fırtına, bazı toplulukların üzerine üç gün içinde 7 fit (2 metre) kar yağdırdı, çatıları çöktü ve sürücüleri New York Eyalet Otoyolu’nun göl kıyısındaki bölümünde 100’den fazla araçta mahsur bıraktı.

Ayrıca bakınız: Hava ya da Değil: Lee Goldberg ile Kış Hava Durumu Görünümü

———-

* AccuWeather uygulamasını edinin

* Ayrıca AccuWeather

* YouTube’da bizi takip edin

* Daha fazla yerel haber

* Ücretsiz bültenler için kaydolun

* Son dakika haber uyarıları için abc7NY uygulamasını indirin

Hava durumu fotoğrafları ve videoları gönderin

Paylaşacak hava durumu fotoğrafları veya videoları mı var? Bu formu kullanarak Görgü Tanığı Haberlerine gönderin. Kullanım koşulları geçerlidir.

READ  Trump, politika konuşması yapmak için Washington'a döndü

Telif Hakkı © 2022, The Associated Press’e aittir. Tüm hakları saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.