Boston Celtics, Golden State Warriors’a Karşı NBA Finalinden Korkmuyor

SAN FRANCISCO – Boston Celtics, on yıldan fazla bir süredir ilk kez NBA Finaline döndü, ancak birinci yıl antrenörü Ime Udoka, bunun kutlama için bir neden olmadığını söyledi.

“Biz afiş asmadık” [for that] Burada “Utoka, Doğu Konferansı’nı kazanmaktan bahsetti.” Bu büyük bir resim. Bence erkeklerin ruh hali çok çabuk değişti.

“Afiyet olsun. İyi eğlenceler beyler, bu sefer vaktiniz var. Hatta [Sunday] Gece medya oturumlarında [after Game 7]Ve görünüşe göre bizimle birlikte soyunma odasında, adamlar zaten sırada ne olduğu ve büyük resim hakkında konuşuyorlar.

“Bizim bunu yapmaya gelmedik. Siz sadece keyfini çıkarın ve işi çabucak bitirin.”

Bu görev, elbette, son iki sezonda playoffları kaçırmadan önce üç şampiyonluk kazanan ve 2015’ten 2019’a kadar NBA Finallerine beş kez üst üste gelen Golden State Warriors’ı yenmenin bir yolunu bulmak.

Sonuç olarak, Golden State 123 Games ekibi seriye birleşik bir NBA Final deneyimi ile giriyor. Öte yandan Boston’da finale kalan tek bir oyuncu da listede yok.

Ancak Utoka, geçen yıl Milwaukee Bucks ile Ben Sullivan’ın yardımcısı ve Utoga teknik direktörü unvanını kazanması da dahil olmak üzere, kendisinin ve yardımcı antrenörlerinin finalde edindiği deneyime işaret ederek deneyim boşluğu konusunda endişelenmediğini söyledi. San Antonio Spurs ile birçok final ve oyuncularının kazandığı playoff deneyimi.

Utoga, “Anlayabiliyorum, çünkü orada olup neler olduğunu biliyorum, bu hikayelerden bazılarını ve ekibimde orada bulunan ve şampiyonluklar kazanan bazı koçları zaten paylaşıyoruz.” Dedi. “Yani bu bakış açısından, durum bu. Grupla bazı toplantılar yapacağız ve bu şeyler hakkında konuşacağız. Ama genel olarak, özellikle genç yoldaşlarımızla çok olgun bir ekibimiz olduğunu düşünüyorum. Al [Horford] Ve Markus [Smart], Ve oyuncularımız her zaman çok eşit ve o zamana kadar bizi aynı hizada tutuyorlar. Ve sonra gerçekten umursamadım Jason [Tatum], Jaylan [Brown] Ve bu platformda olmayan genç yoldaşlar. Dediğim gibi Doğu Konferansı’nda defalarca finale kaldılar ve o adımı attılar, önümüzde ne olduğunu biliyoruz.

READ  Trump, politika konuşması yapmak için Washington'a döndü

“Burada ne için oynadığımızı biliyoruz ve bence şu anda hiçbir yoldaşımız korkmuyor ya da korkmuyor. Ne olduğunu anlıyoruz. Önümüze çıkan düşmanı biliyoruz. O gitmiyor. sabırsızlıkla bekliyoruz. Çok fazla endişe ya da endişe yok. Bu sefer alacağız.

Bu rahatlama ve hazırlığın bir parçası olarak, Celtics de izin verme fırsatına sahip olacak. Robert Williams III Playofflar boyunca onu rahatsız eden sol diz ağrısını yönetin ve kuadriseps, ayak bileği ve ayağı da dahil olmak üzere sağ bacağındaki çeşitli rahatsızlıklardan akıllıca nefes alın.

Williams, konferansın yarı finallerinde Bucks’a karşı üç, Doğu Konferansı finalinde Miami Heat’e karşı üç maçı sol dizindeki kemik yaralanması nedeniyle kaçırdı – Mart ayı sonlarında adet ameliyatı geçirdi. Normal sezonun sonunu ve Boston’ın Brooklyn Nets’e karşı ilk tur serisinin başlangıcını kaçırdı.

Utoga, geri kalanının Williams için faydalı olacağını, ancak koçun daha önce söylediği gibi, Williams’ın diğer playofflar boyunca dizlerini yönetmesine izin vereceğini söyledi.

Utoga, “Rob iyi,” dedi. “İyiydi. İyi hissetti. Dakikaları kısaydı ve sadece 14 inç oynadı. [Game 7 against Miami]. Mümkünse alt bölgede tutmaya çalıştık. Belli ki ilerlemek onun için faydalı olurdu, ama tatiller de öyle. Yani genel olarak kendini daha iyi hissetmeli. Bugün görülen ve tedavi ve rehabilitasyon almaya devam edecek ve şişlikleri indirecek ve ağrı ve hareketlerin bir kısmını geri alacaktır. Yani bahsettiğim gibi sürekli olan bir şey olacak. Playofflar boyunca günden güne güzel.”

Boston’daki 3. ve 4. maçlar arasında iki gün ara verilen Utoka, Williams’ın NBA Finallerinin yaygın yapısından faydalanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

“[He] Bu arada, özellikle bu iki gün arasında her gün oynamaktan ziyade daha iyi hissetmeniz gerekiyor. Sanırım Milwaukee serisine dönersek, günde 17 gün düz oynadık, bu yüzden ameliyattan çıkmanı etkileyecek. Dakikalarını bırakacağız ve tekrar iyi hissetmesini sağlayacağız ve bu açıkçası ilerlememize yardımcı olacak.”

READ  Özel: Başarısız kripto şirketi FTX'ten en az 1 milyar dolarlık müşteri fonu eksik - kaynaklar

Miami’ye karşı 1. ve 4. maçları kaçıran Smart’a gelince – ilk orta saha burkulması, ardından ayak bileği burkulması – Utoga, Boston’ın Miami’ye karşı 7. maçında ağır dakikalar oynadıktan sonra iyi olduğunu söyledi.

Utoga, “Marcus, bunun için endişelenme,” dedi. “Bu şişlik her neyse, zaman geçtikçe eriyecek.

“Ağrı toleransı bir şeydir, açıkçası çok oynayabilir, yaptı [in Game 7] Ve ağır dakikalar oynadı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.