Boris Johnson güvensizlik oyu: canlı duyurular

İngiltere, Pazartesi gecesi Başbakan Boris Johnson’a güvensizlik oyu vererek Kraliçe Elizabeth’in platin yıldönümünü kutlarken, siyasi olmayan belirleyici bir hafta sonundan sonra bariz siyasi iç çatışmalara döndü.

Ama ne zaman Dört günlük kutlama Kraliçe 70 yıl tahttayken Mr. Johnson’ın sorunları tamamen açığa çıktı, Başbakanla ilgili ulusal memnuniyetsizliği vurguladı ve kamuoyundaki kişiliğini açıkça Kraliçe’nin otoritesiyle yumuşattı.

Hafta sonu boyunca Sn. Johnson jübile kutlamalarına katıldığında, halk – ve hatta katılımcılar – hor gördüklerini dile getirdiler.

Bay. Johnson ve eşi Gary Johnson, Cuma günü Şükran Günü ayininden önce St. Paul Katedrali’nin merdivenlerini yürürken çok mutluydular. Cumartesi gecesi Buckingham Sarayı’nın dışındaki bir konsere katıldıkları sırada benzer bir yanıtın videoları yayınlandı. Konser sırasında iki oyuncu, Lee Mack ve Stephen Fry, ulusal sahnede sahne aldı. Dug Johnson.

Ancak uzun hafta sonu boyunca Londra sokaklarında toplanan amigo kızlar, hükümete güvensizliklerini -provokasyon olmadan ve sıklıkla – Kraliçe’ye olan hayranlıklarını yansıttıklarında, genel halkın liderlerine nasıl baktığına dair fikir verdi. .

Perşembe günkü Trooping The Color geçit töreni için Buckingham Sarayı’nın dışındaki alışveriş merkezinde ailesinin üç nesliyle bir araya gelen 77 yaşındaki Marion Argent, Kraliçe’yi “politikacıların aksine” birleştirici bir güç olarak nitelendirdi.

İçini çekerek “Boris” derken gözlerini devirdi ve dikkatini çabucak törenlere çevirdi.

Cuma günü Hyde Park’ta 60 yaşındaki Marina Burns, Kraliçe için yapılan kutlamalar hakkında şunları söyledi: “Hepsi politik değil, bu yüzden bu kadar uyumlu.”

Bayan, “Bu arada, siyaset bir karmaşadır” Yanıklar eklendi. “Boris ve Partigate ile olan dakikalar kesinlikle korkunçtu.”

Jübile kutlamalarının, başarısız liderlerin “yıkımı ve karanlığı”, ekonomik zorluklar ve salgın kayıpların ortasında, ulusun gerçekten sevinebileceği ilk Hükümet anlarından biri olarak kabul edildiğini söyledi.

READ  Crackdown Tarafından Değiştirilen Hong Kong'a Xi Ziyareti: Canlı Duyurular

Hollanda’dan gelen ve uçağının eve kalkmasını bekleyen 60 yaşındaki Erwin Cunningham, İngiltere’nin şu anda karşı karşıya olduğu birçok zorluktan birinin bazı park banklarının ötesinde “Başbakan ile kafa karışıklığı” olduğuna dikkat çekti. Birçoğu Jubilee’nin pozitifliği için heyecanlandı.

Ulusal Sağlık Servisi için çalışan 48 yaşındaki Catherine Cook, hükümetin başarısızlıkları hakkında coşkulu bir yorumla şenlik ışıltısına ekledi.

Bayan. Cook, Kraliçe’ye duyulan “büyük saygı” üzerine düşünürken, “Boris gibi politikacılarımız o kadar da değil” dedi.

Bay Yukov, referandumda Londra sokaklarında açıklamalar yaptı. Johnson’ın tanınması azalırken, daha büyük bir milliyetçilik duygusunu gösterebilir. Mayıs başında sadece yüzde 26. Geçen ayın sonlarında bir Sue Gray raporuna göre, hükümetin Corona virüsü kilitlenmeleri sırasındaki liderlik başarısızlığı, YouGov tarafından anket yapılan nüfusun yüzde 60’ı Bay. Johnson, artık Muhafazakar Parti’nin lideri olmayacağını söyledi.

Pazartesi sabahı Opinion’dan bir anlık anketAnketin açıklanmasından sadece saatler sonra, seçmenlerin yüzde 28’i Muhafazakar yasama meclisine karşı oy kullandı. Johnson’ın kalması için oy kullanmaları gerektiğini düşünürken, yüzde 59’u onu görevden almak için oy kullanmaları gerektiğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.