Birincil seçim güncellemeleri: Wyoming ve Alaska’dan Canlı

Cumhuriyetçi siyasette tanınmış üç kadın Salı günü birincil seçmenlerle karşı karşıya kalacak ve en az birinin Kasım ayında sandığa gitmesi pek olası değil.

Diğer ikisinin kaderinin netleşmesi uzun zaman alabilir.

Wyoming’den Rep. Liz Cheney, 6 Ocak 2021’de Capitol’e yapılan saldırıyı ve onun görevden alma oylamasına karşı Cumhuriyetçilerin öfkeli tepkisini araştıran komitenin eş başkanı olarak koltuğunu kaybedecek gibi görünüyor. Eski Başkan Donald J.

Alaska’da eski Vali Sarah Palin, geçen Mart ayında ölen Dan Young tarafından boşaltılan eyaletteki tek Kongre koltuğu için açık yarışta geri dönüş yapmaya çalışıyor. 2008’de John McCain’in talihsiz dönüş koşu arkadaşı olan Bayan Palin, Mr. Young’ın görev süresinin geri kalanı için özel bir ikinci tur ve kendi görev süresinin tamamı için ön seçim.

Rakipleri Sn. Palin’in son yıllarda Aşağı 48’de kendi ülkesinde olduğundan daha fazla sağcı televizyonda görüldüğünü söylüyorlar. Onlar için onları seçen insanları dinlemekten daha önemli.

Ancak, Bayan Palin, Mr. Trump’ın erken bir destekçisiydi ve onayını kazandı.

Alaska’da, isyanı kışkırttığı için Trump’ı görevden almak için oy kullanan yedi Cumhuriyetçiden biri olan Senatör Lisa Murkowski, eski devlet yetkilisi Kelly Shipaka’nın liderliğindeki bir alana karşı yeniden seçilmek için yarışıyor. Ayrıca “MAGA All Way” olarak da adlandırılır.

Alaska’daki yarış çağrıları günler hatta haftalar sürebilir çünkü postayla gönderilen oy pusulaları en az 31 Ağustos’a kadar toplanacak ve sayılacaktır. Gecenin sonunda, sadece kimin önde gideceğini bileceğiz. Erken ve yüz yüze oylama.

Hanım. Pauline ve Ms. Yine de Murkowski bu konuda teselli bulabilir: Kasım genel seçimlerine girebilmek için ön seçimleri ilk dörtte bitirmeleri yeterli.

Wyoming Ev Yarışı

Bayan Cheney, 6 Ocak’ta bir Meclis komitesi oturumunda yaptığı çalışma ve demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne olan bağlılığı nedeniyle siyasi yelpazenin belirli bir kısmı tarafından takdir edilebilir. Ama 2020’de Wyoming’de Mr. Trump oyların yüzde 70’ini alarak kazandı, onu bir Capitol çetesini kışkırtmaktan ve isyancılar milletvekillerini ve kendi başkan yardımcısını tehdit ederken saatlerce boşta oturmaktan sorumlu tutmak için yaptığı haçlı seferi. Kampanyasının başlangıcından bu yana yeniden seçilme şansını mahvetti.

READ  Polis raporu - NBC Chicago

Görevden alma için oy kullandıktan sonra Meclis lideri olarak işini kaybeden Bayan Cheney, pişmanlık duymuyor. “Anayasa için ayağa kalkmanın bedeli, eğer bir Meclis koltuğunu kaybetmek anlamına geliyorsa, ödemeye hazır olduğum bir bedeldir” dedi. söz konusu Bu ay New York Times.

Harriet Hackman, Cumhuriyetçi birincil seçimin favorisi Bay. Trump seçildi Bayan Cheney’den intikam almak için.

Eski bir Cumhuriyetçi Ulusal Komite yetkilisi olan Bayan Hackman, Bayan Cheney’i yaklaşık yüzde 30 puan önde götürdü. Bu ay Wyoming Üniversitesi’nden bir anket.

borç…The New York Times için Natalie Behring tarafından

Wyoming yasasının izin verdiği ve Cheney kampanyasının teşvik ettiği gibi, Demokrat seçmenler geçiş için oy vermeyi planlıyor. Aslında, Demokrat seçmenlerin neredeyse yarısı, neredeyse tamamı Bayan Cheney için olmak üzere, GOP ön seçimlerinde oy kullanacaklarını söyledi. Ancak Wyoming’deki Demokratlar sayıca fazla.

Cumhuriyetçi birincil seçmenlerin yüzde 45’i Başkan Biden’in seçiminin “meşru” olmadığını ve yüzde 60’ı Meclis’in 6 Ocak’ta “adil ve tarafsız” olmadığını söyledi.

Muhafazakar grup Club for Growth takip ediyor Bir televizyon reklamı “Liz Cheney, Trump hakkında yanılıyor ve Wyoming için yanılıyor” dedi.

Federal arazi kullanımı düzenlemelerine karşı mücadele etmiş bir dava avukatı olan Bayan Hackman, Bayan Cheney’i Wyoming’i temsil etmekten çok ulusal zaferle ilgilenen biri olarak göstererek seçmenlere ince bir mesaj verdi. “Liz Cheney. Kongre’de ve bu seçimde zamanını doldurdu”, son reklamlarından birini okuyor. “Eh, bu onunla ilgili değil, seninle ilgili.”

İlk olarak 2016 yılında Wyoming’in Kongre’nin tek üyesi olarak seçilen 56 yaşındaki Bayan Cheney, babası eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney’nin on yıl boyunca elinde tuttuğu koltuğu işgal ediyor. Bu yıl eyaletteki halka açık toplantılarda neredeyse hiç görünmedi. Kısmen ölüm tehditleri nedeniyleOfisine göre.

READ  Trump'ın avukatları, gizli belgeler üzerinde Adalet Bakanlığı ile yaptıkları işbirliği konusunda incelemeyle karşı karşıya.

Kendi başına Son kampanya mesajıBayan Cheney, gelen her şeye boyun eğmiş görünüyordu.

“Tarih bize bu tür zehirli yalanların özgür ulusları nasıl yok ettiğini defalarca gösterdi” dedi. Trump’ın çalıntı bir seçimle ilgili asılsız iddialarından ve bunları tekrarlayanlardan bahsetti. “Milletimizin yasalarını anlayan, Anayasamıza dürüst, onurlu, gerçek bir bağlılığı olan hiç kimse bunu söylemez. Büyük cumhuriyetimizi tehdit eden bir kanserdir.”

Alaska’nın Ev Yarışı

Şimdi 58 yaşında olan Bayan Palin, Alaska’nın Bay Palin’in yerine geçen tek Meclis üyesi. Young’ın görev süresinin geri kalanı için özel bir ikinci tur seçimlerinde üç adaydan biri. Ama o, ilköğretimdeki 20’den fazla kişiden biri.

Alaskalılar iki yıl önce eyalet seçimlerini bir oylama girişimiyle değiştirmeye karar verdiler. Partizan ön seçimlerinin yerini herkes için ücretsiz veya tüm partilerden adaylara açık olan “vahşi” ön seçimler aldı. İlk dört bitiren genel seçime yükselir ve başarıları sıralı bir seçimle belirlenir.

Değişikliklerin muhalifleri, dereceli seçimin eyaletteki kayıtlı seçmenlerin yalnızca yarısını oluşturan Demokratlara genel seçimde Cumhuriyetçilerden daha iyi bir pay vereceğini savundu.

Bu ay Dallas’taki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda Mrs. Palin sıralama testini kınadı. “Alaska’da bu garip sisteme sahibiz” dedi. “Kıvrımlı, karmaşık ve seçmenlerin bastırılmasına neden oluyor.”

borç…The New York Times için Emil Lippe

Seçmenler, sıralı seçim yarışmalarında tercihlerine öncelik verirler. Bir kazanana ulaşmak için, her adayın birinci tercih oyu sayılır, son sırada bitiren elenir ve elenen adayın ikinci tercih oyları bu adayların toplamlarına eklenir – ve bu şekilde, biri yüzde 50’yi geçene kadar. Oy.

Neredeyse evrensel olarak tanınan bir isim olan Bayan Palin, Mr. Genç, görev süresinin geri kalanı için Haziran birincil birinci sırada yer aldı. Ancak Salı günkü üçlü yarışta, Cumhuriyetçi bir işadamı olan Alaska Demokrat Nick Begich III ve Alaska Yasama Meclisinde görev yapan bir Demokrat olan Mary Beltola’nın zorlu rekabetiyle karşı karşıya.

READ  Biden, Suudi Arabistan'daki Arap zirvesinde İsrail'in entegrasyonunu umuyor

Kamuoyu sınırlıdır. Alaska Anket Araştırması Temmuz ayı sonlarında, üç yönlü bir yarışta, Bayan Beltola yüzde 42 ile liderdi, onu Bay Beltola izledi. Begich ve Bayan Palin, her biri yüzde 29 ile öndeydi.

Anket ayrıca Bayan Palin’in neden mücadele ettiğini de ortaya koydu. O görüldü Kayıtlı Alaska seçmenlerinin yüzde 31’i olumsuz, yüzde 61’i olumsuz. Bayan Palin mağlup olmuş ve seçmenlerin ikinci tercihleri ​​sıralanmışken, Mr. Begich, Bayan Beltola’yı yendi.

2009’daki istifasından bu yana, Alaska seçmenleri ona şüpheyle yaklaşıyor. Vali olarak ilk döneminde, ulusal bir çay partisi yıldızı olarak yükselen şöhreti sürdürmek için istifa etti. 2012 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oynadı ve son zamanlarda bir televizyon yorumcusu ve ara sıra realite televizyon yıldızı olarak göründü.

Alaska’nın Senato Yarışı

Alaska’nın yeni seçim sistemi muhtemelen Bayan Murkowski’nin avantajına olacak. Geleneksel bir partizan birincil kariyerine son verebilirdi.

Ilımlı bir Cumhuriyetçi olan Mrs. Murkowski genellikle Senato’da iki taraflı anlaşma yapan bir oyuncudur. 2010 Cumhuriyetçi ön seçimlerinde yenildi, ancak genel seçimleri yazılı aday olarak kazandı.

borç…New York Times için Pete Marovich

Geçen ay Anchorage’da Mr. Trump ile aynı sahneyi paylaşan Bayan Shibaka ile birlikte Salı gününden itibaren dört ön seçime girmenin favorisi. Bir Demokrat olan Pat Chesbro, bir başka ilk dört yarışmacı olarak görülüyor.

Toplamda, Senato ön seçimlerinde sekiz Cumhuriyetçi, üç Demokrat, iki Alaska Bağımsızlık Partisi’nden ve birkaç bağımsız da dahil olmak üzere 19 aday var – Alaska’nın siyasetinin ünlü manzarası kadar çeşitli olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.