Biden’ın Yeni Öğrenci Kredisi Bağışlama Programına Nasıl Hak Kazanılır?

Biden yönetimi çoktan iptal etti Neredeyse 32 milyar dolar Kamu sektörü çalışanları, engelli borçlular ve kar amaçlı kolejler tarafından dolandırılan öğrenciler için mevcut af programlarını genişleterek olağanüstü federal öğrenci kredilerinde 1,6 trilyon dolar.

İşte CNN’in Biden’ın yeni haberiyle ilgili öğrendiği detaylar Ne kadar bağışlanacağını ve kimlerin uygun olduğunu içeren plan yapın.

Bu program federal öğrenci kredisi borçluları için geçerlidir.

Ne kadar af alıyorlar?

İptal edilen borç miktarı, borçlunun üniversiteye devam etmek için bir Pell Grant alıp almadığına bağlıdır. A Federal Pell Hibeleri Eğitim Bakanlığı’nın Federal Öğrenci Yardımı Ofisi’ne göre, yalnızca “olağanüstü finansal ihtiyaç gösteren ve lisans, yüksek lisans veya profesyonel derece kazanmamış” ve “belirli durumlar dışında geri ödenmeyen” lisans öğrencilerine verilir. . Ber Beyaz Saray tarafından belirtilen verilerPell hibeleri şu anda dört yıllık bir devlet üniversitesi derecesinin maliyetinin sadece üçte birini karşılamaktadır ve bu da artan borçlanmaya yol açmıştır.
Yılda 125.000 ABD Dolarından az kazanan bireysel borçlular ve yılda 250.000 ABD Dolarından az kazanan evli çiftler veya hane reisleri, federal borçlarından 10.000 ABD Dolarına kadar alacaklardır. Lisans öğrencisi olarak Pell Grant almazlarsa öğrenci kredisi borcu affedilir ÖSO web sitesi.

Yılda 125.000 ABD Dolarından az kazanan bireysel borçlular ve yılda 250.000 ABD Dolarından az kazanan evli çiftler veya hane reisleri, ancak lisans olarak Pell Bursu alan 20.000 ABD Dolarına kadar olan öğrenci kredisi borcunu affedebilir.

Uygun borçlular hangi adımları atmalıdır?

8 milyona yakın borçlu FSA, Eğitim Bakanlığı’nın gelir bilgilerine zaten sahip olduğu için kredi affının otomatik olarak alınabileceğini söylüyor.

Biden yönetimi, borçluların gelir bilgilerini vermeleri veya borçluların zaten gelir bilgilerine sahip olup olmadıklarını bilmemeleri için önümüzdeki haftalarda bir uygulama başlatacak. FSA, başvurunun federal öğrenci kredisi geri ödeme moratoryumu 31 Aralık’ta sona ermeden önce hazır olacağını söyledi.

Borçlular, uygulamanın ne zaman açılacağına ilişkin bildirimler için kaydolabilir Eğitim Bakanlığı Abonelikler Sayfası.

Kalan kredinin gelecekteki geri ödemesi nasıl çalışır?

Öğrenci kredisi geri ödemeleri 31 Aralık 2022’ye kadar durdurulacak ve geri ödemeler Ocak 2023’te başlayacak.

Biden yönetimi de yeni bir kural oluşturmayı teklif ediyor Gelire dayalı geri ödeme planı Bunda Borçlular, lisans kredileri için aylık gelirlerinin en fazla %5’ini öderler; bu, mevcut krediden daha düşüktür. %10 sınır.

kader olacak “İsteğe bağlı gelir” olarak kabul edilen gelir miktarını artırın, böylece federal yoksulluk seviyesinin %225’inin altında kazanan hiçbir borçlunun aylık ödeme yapması gerekmez.

READ  Hisse senedi vadeli işlemleri, ikinci bir düz negatif seanstan sonra biraz daha yüksek

12.000 $ veya daha az kredi bakiyesi olan borçlular için kredi bakiyeleri vardır. Önerilen yeni gelire dayalı geri ödeme planı kapsamında, kredi, mevcut 20 yıllık işaret yerine 10 yıllık ödemelerden sonra affedilecektir.

Ayrıca, borçlunun kredi bakiyesinin bireysel olarak büyümesini önlemeye yardımcı olur. yapmak Aylık ödemeler, önerilen kural kapsamında Biden yönetimi Ödenmemiş aylık faizi karşılayın Aylık ödeme, borçlunun gelir düzeyine bağlı olarak 0 ABD dolarıdır.

Bu hikaye ek bilgilerle güncellendi.

CNN’den Katie Lobosco bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.