Biden, Nantucket ilk müdahale ekiplerine teşekkür çantaları getiriyor

NANTUKKET, Mass. (AP) — Başkan Joe Biden Perşembe günü bir Şükran Günü programı sırasında Massachusetts itfaiyecilerine en az yarım düzine balkabağı turtası dağıttı ve yürümeye başlayan torunu sarı bukleleriyle kırmızı bir ateş şapkasını kapattı.

Yaklaşık 3 yaşındaki Beau Biden’ın şapkasıyla genel merkez binasından çıkarken “Vay canına” dediği duyuldu. Başkan’a, onu karşılamak için binanın dışında sıraya giren itfaiyeciler eşlik etti.

Biden, eşi Jill ile birlikte NBC’nin Macy’s Şükran Günü Geçit Töreni yayınının sunucularıyla telefonda konuşurken itfaiyecilere ve diğer acil durum çalışanlarına teşekkür etti. New York’ta.

Görüşme sırasında “İlk müdahale ekiplerine ve polis memurlarına teşekkür etmek istiyorum. Asla dinlenmezler.” Beyaz Saray, Küba ve Missouri’deki Whiteman Hava Kuvvetleri Üssü’nde olduğunu söyledi.

Yayın sırasında “Onları her gün anıyoruz” dedi. “Tanrı askerlerimizi korusun.”

Jill Biden Torununu itfaiyecilerle konuşturmaya çalıştı ama Beau başını kaldırmadı. Neden bu kadar sessiz olduğunu bilmediğini duydu.

Biden, gazetecilerle kısa bir görüşme sırasında, Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Meclis’in Ukrayna’ya ABD yardımına devam etmesini umduğunu söyledi.. Ayrıca ekibinin yük treni grevini önlemek için görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Aralık ayı başlarında ekonomiyi daha da istikrarsızlaştıracak.

Ziyaretin ardından Biden, oğlu Hunter ve Beau’nun ebeveynleri olan eşi Melissa ve kızı Ashley de dahil olmak üzere ailesiyle birlikte tatil yaptığı Nantucket’taki evine döndü.

Özel sermaye şirketi The Carlyle Group’un kurucu ortağı David Rubenstein’ın sahibi olduğu Nantucket Limanı’ndaki geniş bir sahil kompleksinde kamp kurdular. Biden, 2021’de Şükran Günü’nü evinde kutladı.

Biden’s, Massachusetts adasında 40 yılı aşkın bir Şükran Günü geleneğine sahiptir.

READ  Norveç: Onur Yürüyüşü öncesinde Oslo'da bir eşcinsel pansiyonuna düzenlenen silahlı saldırıda en az iki kişi öldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.