Belediye Başkanı Eric Adams, NYPD, Harlem’deki Apollo Theatre’daki Drake konserinden sonra çekilen polis memurlarının viral videosundaki tepkiyi ele alıyor

HARLEM, Manhattan (WABC) — NYPD’nin Harlem’deki Apollo Tiyatrosu’ndaki bir Drake konserinden ayrılan insanların videosunu çekmesi, hafta sonu Twitter’ı çılgına çevirdi, ancak departman bunun böyle olmadığı konusunda ısrar ediyor.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, “Bu harika bir olay. Drake Apollo’ya geri dönsün! Bunu istiyoruz. Polisimizin ve topluluğumuzun dahil olmasına ihtiyacımız var” dedi.

Apollo’da destansı bir hafta sonuydu. Drake, tarihi mekanda ilk kez sahne aldı.

Pazar gecesi konserinden sonra hayranlar yaklaşık bir düzine NYPD memuruna yürüdü.

Beş saniyelik klip viral oldu, 20 milyon izlenme sayısına ulaştı ve Twitter da dahil olmak üzere sosyal medyadaki kullanıcılar NYPD’nin gözetleme taktiklerine öfkelendi.

Adams, “Öncelikle kendimize karşı dürüst olmalıyız. Twitter gerçek değil, sadece küçük insanlar sürekli birbirleriyle konuşuyor,” dedi.

Daha fazlasını okuyun | Kadın, kuzeninin 1 milyon dolarlık New York Eyalet Piyango ikramiyesini çaldığı için suçunu kabul etti

Eyewitness News’e yaptığı açıklamada NYPD, mavi ceketli ve kameralı memurun 28. Sosyal Medya Ekibinden olduğunu ve yakında yerel topluluk olaylarını vurgulayan bir Twitter gönderisi için video çektiğini söyledi. Video başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Drake’in konserinin son videosunun Aralık ayındaki Toy Drive’dan çekilen videoya benzer olacağını söylediler.

28. Bölge, topluluk ve NYPD arasında olumlu bir ilişkiyi teşvik etmeye çalışan yerel etkinliklerin öne çıkanlarını yayınlıyor.

Adams, “Evlerinde odanın köşesinde oturan insanlar NYPD’yi sıradan New Yorklulardan ayırmak için bir neden bulmaya çalıştıklarında, söyleyecekleri şey bu,” dedi. “28 numaradaki o harika kaptana teşekkürler. Kampüsü biliyorum. O kaptanı tanıyorum. Sosyal açıdan çok bilinçli ve toplum odaklı ve bunu yaptığı için onu takdir ediyorum.”

Ancak klip, geçen hafta Madison Square Garden’ın arenaya karşı açılan davalarda davacıları ortadan kaldırmak için yüz tanıma kullandığını kabul etmesiyle gündeme gelen endişeleri yeniden alevlendirdi. Bu, eyalet milletvekillerini Pazartesi günü spor etkinliklerinde yüz tanıma kullanımını yasaklayacak yeni bir yasa tasarısı sunmaya sevk etti.

READ  Nikki Haley, başkan yardımcısının gizli anlaşma iddiasının ardından Pompeo'yu 'kitap satmak için yalanlar ve söylentiler' ile suçladı | Kitabın

Bununla birlikte, NYPD kameraların neden Apollo’dan ayrılan insanları filme aldığına dair bir açıklama sunduğundan, pek çok New Yorklu hala onu satın almıyor. Bununla birlikte, NYPD’nin topluluk ilişkilerini geliştirmek için yapacak çok işi var.

———-

* İlk elden haber alın

* Daha fazla Manhattan haberi

* Bize mesaj gönder

* Son dakika haber uyarıları için abc7NY uygulamasını indirin

* YouTube’da bizi takip edin

Eyewitness News’e bir ipucu veya hikaye fikri gönderin

Ele almamız gereken önemli bir haber ipucu veya hikaye fikriniz mi var? Aşağıdaki formu kullanarak Görgü Tanığı Haberlerine gönderin. Bir video veya fotoğraf eklerseniz, Kullanım koşulları geçerlidir.

Telif Hakkı © 2023 WABC-TV. Tüm hakları Saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.