Banka hesabına el konulmasının ardından, Google’ın Rus yan kuruluşu iflas başvurusunda bulunacak

18 Mayıs (Reuters) – Bir Google sözcüsü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Google’ın Rus yan kuruluşunun banka hesabına el koyarak çalışanların ve satıcıların ödeme yapmasını imkansız hale getirdiğini, ancak arama ve YouTube dahil ücretsiz hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Alfabe A.Ş. (GOOGL.O) Birim, Moskova’nın yasa dışı olduğunu düşündüğü içeriği kaldırmadığı ve YouTube’daki belirli Rus medya kuruluşlarına erişimi kısıtladığı için aylardır Rusya’da baskı altındaydı, ancak Kremlin şimdiye kadar şirketin hizmetlerine erişimi askıya aldı.

Bir Google sözcüsü, “Google’ın Rus banka hesabına Rus yetkililer tarafından el konuldu.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

“Google, Rusya’da iflas başvurusunda bulunmak için bir niyet beyanı yayınladı.”

Lisanslı bir Rus iş adamına ait bir TV kanalı, YouTube hesabına tekrar erişim sağlayamamasının ardından Nisan ayında Google’dan 1 milyar ruble (15 milyon dolar) ele geçirdiğini ilk kez iddia ediyor. Tüm hesaba el konuldu. daha fazla oku

Google, bu fonlara el koyulduğunu, bunun da iflas başvurusunda bulunma niyetine veya başka herhangi bir el koymaya yol açıp açmadığını hemen doğrulamadı.

Rusya’nın Federal İnanç Servisi veritabanı, meblağlar ve diğer cezalar ve icra ücretleri hariç, Mart ortasından bu yana iki el koymayı listeliyor.

Hizmet, Google varlıklarına ve varlıklarına el konduğunu doğruladı.

Google, Moskova’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya on binlerce asker göndermesinden bu yana birçok çalışanını Rusya’dan ihraç etti. Ama bazıları kaldı.

Rusya’nın resmi Fedresurs’undan Çarşamba günü yapılan açıklamada, Google yan kuruluşunun 22 Mart’tan itibaren iflas ilan etmek ve “nakit yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğini tahmin etmek” istediği belirtildi.

READ  Philadelphia itfaiyecisi çöken binada öldü; 5 kişi daha kurtarıldı

Konaklamak için ücretsiz hizmetler

Rusya’da reklam satışlarını ve diğer ticari faaliyetlerini askıya alan Google, Gmail, Haritalar, Android ve Play dahil olmak üzere ücretsiz hizmetlerinin Rus kullanıcılarına sunulmaya devam edeceğini söyledi.

Rusya Salı günü yaptığı açıklamada, tekrarlanan tehditlere ve para cezalarına rağmen Google’ın YouTube’unu engelleme planı olmadığını söyledi. daha fazla oku

Rostelecom (RTKM.MM) TASS haber ajansının bildirdiğine göre, CEO Mikhail Ozievsky Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Google’ın tüm sunucularıyla birlikte ülkede her zamanki gibi çalıştığını söyledi.

Aralık ayında Rusya, Moskova’nın yasa dışı saydığı içeriği kaldırmadığı yönündeki mükerrer iddiaları için Google’a 7,2 milyar rublelik bir ücret ödedi, bu Rusya’da bu tür bir davada gelire dayalı ilk cezaydı.

Kefalet verileri, bu cezanın icra ücreti nedeniyle 506 milyon ruble arttığını gösterdi.

Rus şirketlerinin Spark veri tabanı Interfax haber ajansı, Google’ın Rus yan kuruluşunun 2021’de 134,3 milyar ruble gelir elde edeceğini gösteriyor.

Alphabet geçen ay Rusya’nın geçen yıl yüzde 1 veya yaklaşık 2,6 milyar dolar gelir elde ettiğini söyledi.

(1 $ = 63.9570 ruble)

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Reuters’in raporu; Kurgu Elaine Hardcase, Guy Balkanbridge, David Clark ve Barbara Lewis

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.