Avustralya Seçim Canlı Duyuruları: Seçmenler Scott Morrison’ın kaderine karar veriyor

borç…Saeed Khan / Ajanslar Fransa-Basın – Getty Images

Scott Morrison, 2018’de ilk Avustralya Başbakanı olduğunda, bir futbol taraftarıyla el sıkışmaya gittiğinde çok az biliniyordu, Şaşkın adama sordu: “O zaman adın ne?”

Yaklaşık dört yıllık görevden sonra, bu sefer Mr. Morrison’ın konuşması, kendisinin ve muhafazakar ittifakının ekonomik ve jeopolitik belirsizlik dünyasında biliniyor olmasıdır. Avustralya, salgın, Ukrayna’da savaşın düşmesi ve Çin’in bölgeye tecavüzü ile mücadele etmeye devam ediyor.

Nisan seçimlerini “Bu, güçlü bir gelecek ile belirsiz bir gelecek arasında bir seçimdir. Bildiğiniz bir hükümet ile bilmediğiniz bir İşçi muhalefeti arasında bir seçimdir. Şimdi tehlike zamanı değil” dedi.

Üç yıl önce ülkenin son federal seçimlerinde sürpriz bir zafer kazanan Bay. Morrison, 15 yıl sonra tam zamanlı görev yapan tek başbakan. Ancak görev süresi, Avustralya halkının liderliğine olan güvenini test eden anlar ve yönetimini sarsan skandallarla her zaman sorunsuz olmadı.

Bu anların en büyüğü ve en uzunu, görev süresinin başlangıcında geldi, o ve ailesi Hawaii’ye hareket 2019’un sonlarında Avustralya’da yıkıcı bir orman yangını yayıldı. Bir Radyo Röportajı Sırasında Jambon El Yorumu – “pipom yok dostum” – Hükümetinin yetersiz tepkisi ve iklim değişikliğini felaket faktörü olarak kabul etme konusundaki isteksizliği, birçokları tarafından eleştiri işareti haline geldi.

borç…New York Times için Matthew Abbott

Bu kamu güveninin bir kısmı, yönetiminin erken başarısıyla restore edildi. Covit-19 enfeksiyonu kontrol ediyor. Hızlı sınır kapatmaları ve saldırganlık politikası önlemleri, Avustralya’yı diğer ülkelerden gelen ölümlerden ve hastanelerden kurtardı. Ama hükümetin aşı satın alma gecikmesi Ve Bay Morrison’ın Jab’ları savunmanın “bir ırk olmadığını” söylemesi, yenilenen umutları tüketti.

READ  Fransa Açık 2022: Rafael Nadal, finalin kontrolünü ele geçirmek için çapraz sahada Caspar Root'un ters vuruşunu hedefliyor

Kampanyanın son günlerinde Sn. Morrison, liderlik tarzının bazı Avustralyalıları felç ettiğini kabul ederek “biraz buldozer” olabileceğini söyledi. Ancak son yıllarda yaklaşımının gerekli olduğunu söyledi ve değişmeye söz verdi.

Rakibi Anthony Albanese idi, mr. Morrison’a bir şans daha verilmemeli: “Bir buldozer nesneleri yok eder, bir buldozer eşyaları devirir. ben inşaatçıyım”

Bay. Bir polis memurunun oğlu olan ve Sidney’in kıyı banliyölerinde büyüyen Morrison, çoğunlukla laik Avustralya siyasetinde öncü olan dindar bir Pentekostal’dır. 2007’de Parlamento’ya seçilmeden önce, Avustralya’yı tanıtan turizm kampanyalarında Pazarlama Yöneticisi olarak görev yaptı.

Daha geniş ulusal bilinçte 2013 yılında Göçmenlik Bakanı olarak ortaya çıktı ve burada Avustralya’nın “durdurma tekneleri” politikasını uygulamak için sert bir yaklaşım benimsedi. Sığınmacıların ülke kıyılarına ulaşmasını engeller. Sosyal Hizmetler Bakanı ve Sayman olarak görev yaptıktan sonra, iç çatışmalar sırasında en son ayaktayken bazılarının “kazara” Başbakan olarak adlandırdığı kişi oldu.

2019 yılında Sn. 54 yaşındaki Morrison, kariyerinde ilk kez başbakanlığa aday oldu. Merkez sağ koalisyonu kazandığında herkes kadar şok oldu ve bunu bir “mucize” olarak nitelendirdi.

Avustralya Ulusal Üniversitesi Tarih Profesörü Frank Pongiorno, “2019’da başarılı bir kişisel pazarlama olacak” dedi.

Ancak bu sefer kişisel markalaşmaya artık güvenemez. Bay. Morrison siciline göre çalışmalı ve hükümeti acil sorunlarla uğraşmaktan bıkmış durumda. İklim değişikliğibu Kadınların tedavisi Ve YolsuzlukBay. dedi Pongiorno.

“Değişim zamanının geldiğine dair bir his var ve bu bu sefer oylamaya yansıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.