Asya-Pasifik Piyasaları, Fed, Wall Street, Apple, Tesla, Japonya PMI

Alibaba hisseleri, Ant Group’un sermaye planı için onay almasının ardından yükseldi

Hong Kong’da işlem gören Alibaba’nın hisseleri, Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu’nun Ant Group’un Chongqing merkezli tüketici finansmanı birimi için sermaye genişletme planını onaylamasının ardından Çarşamba günü sabah ticaretinde %7.11 arttı.

Bir adım Açıklama geçen hafta yapıldıÇinli düzenleyiciler, milyarder Jack Ma’nın fintech şirketine 10,5 milyar yuan (1,5 milyar dolar) toplama izni verdi.

Karınca kolonisi bir Alibaba iştiraki E-ticaret şirketinin bunda %33 hissesi var. Ant Group, Çin’de Alipay mobil ödeme cüzdanını işletiyor. Alibaba hisseleri, duyurudan bu yana ilk işlem seansı olan Salı günü %2,78 arttı.

Bildirimde adı geçen diğer şirketler arasında Hangzhou Jintou Digital Technology Group, Nanyang Commercial Bank, Zhejiang Sunny Optical ve China Huarong Asset Management yer alıyor.

Onay, ilerlemeyi gösterir Hükümet liderliğindeki düzenleyici reform Bir fintech şirketi.

– Jihye Lee, Evelyn Cheng

CNBC Pro: Analistler, bu 10 küresel yenilenebilir enerji hissesinin daha yüksek oranlara rağmen %50 artış sağladığını düşünüyor

Hızla yükselen enerji maliyetleri, dünya çapında yenilenebilir enerjiye yatırımı teşvik etti.

İsviçre yatırım bankası UBS, bu trendden yararlanmaya ve gelecek yıl daha iyi performans göstermeye hazır 10 büyük yenilenebilir enerji şirketi belirledi.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Ganesh Rao

Japonya’nın imalat faaliyeti iki yılı aşkın bir süredir zayıf.

Tesla’nın Asyalı tedarikçileri teslimat raporunun ardından düştü

Tesla’nın Asya’daki tedarikçileri daha sonra düştü bildirildi 2022 yılı dördüncü çeyrek araç üretim ve teslimat rakamları beklentilerin altında kaldı.

Teslimat raporu, çeyrek için 405.278 toplam teslimat ve yıl için toplam 1.31 milyon teslimat gösterdi ve yılın son çeyreğinde 427.000 teslimat beklentisinin altında kaldı.

Japonya’nın Panasonic Erken Asya ticaretinde %1,82 kayıp – Güney Koreli LG Chem önceki saatlerde %0,17 ve Samsung SDI yaklaşık %2 düştü.

Shenzhen’de işlem gören hisse senetleri Modern Ambrex teknolojisiveya CATL olarak da bilinen CATL %1,7 düştü. Tesla hisseleri Salı günü Wall Street’te %12 düştü.

– Ashley Cabot, Jihye Lee

CNBC Pro: Wall Street Bu Çip Şirketinde Yükseliyor, Morgan Stanley %55’ten Vazgeçiyor

2022 bir kez sıcak çip sektörünü vurdu, ancak Wall Street gelecek yıl için yarı iletken hisselerinde daha fazla yükselişe geçiyor.

Son zamanlarda, birçok profesyonel yatırımcıları teşvik etti Sektöre uzun vadeli bakınÇiplerin önemi birçok büyük seküler trendde verilmektedir.

Analistler, kazanç potansiyelini ve gelecekteki kârlılığını gerekçe göstererek bir hisse senedini özellikle yükseliş olarak adlandırdı.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Weissen Don

Apple’ın Asyalı tedarikçileri, üretim kesintisi raporlarına rağmen çoğunlukla ticaret yapıyor

ABD imalat PMI, Mayıs 2020’den bu yana en hızlı düşüşünü kaydetti

S&P Global’e göre, bir çıktı ölçüsü olan ABD imalat fiyat yöneticileri endeksi, Mayıs 2020’den bu yana Aralık ayında en hızlı düşüşünü gerçekleştirdi.

Salı günü açıklanan verilere göre endeks, Kasım ayındaki 47,7’den Aralık ayında 46,2’ye yükseldi. Düşen fiyatlar ve daralan üretim seviyeleri endeks üzerinde ağırlık yarattı. Ek olarak, Aralık ayında yeni satışlarda beklenenden daha keskin bir düşüş görüldü ve şirketler ekonomik zeminden kaynaklanan belirsizliği öne sürdüler.

READ  ABD Başkanı Donald Trump'ın şirketine vergi kaçakçılığı davasında 15 yıl hapis cezası

– Carmen Reinicke

Tesla %13 düşerek 52 haftanın en düşük seviyesine ulaştı

Hisseler %13’ten fazla düşerek Ağustos 2020’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı. Bir slayt hissesi için en kötü yıllık performans – Tesla 2022’de %65 düştü

– Carmen Reinicke

Apple’ın piyasa değeri 2 trilyon doların altına düştü

İndirim Elma Hisseler, Salı günü iPhone üreticisinin piyasa değerini 2 trilyon doların altına itti.

Zayıf talep nedeniyle bazı mallarda üretim kesintisi yapıldığına dair haberler arasında hisseler %4 düştü. Tatil sezonunda iPhone tedarikiyle ilgili endişeler son haftalarda arttı ve Apple’ın Çin’deki ana tedarikçisinin kapatılmasıyla birlikte hisse senedi baskı altına girdi.

Hisselerdeki düşüş bir yıl önceydi, Apple 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan ilk ABD şirketi oldu.

Apple, 2 trilyon doları aşan son mega sermayeli teknoloji hissesiydi.

– Samantha Subin

Goldman Sachs, ABD’nin 2023’te resesyondan kaçınacağını söyledi

Goldman Sachs’ın 2023’te ABD ekonomisi için uzlaşmadan daha iyi bir tahmini var.

Analistler Salı günü, “Ekonomistlerimiz, Fed’in ABD ekonomisinin resesyondan kaçınması için başarılı bir yumuşak iniş tasarlayacağına inanmaya devam ediyor” dedi.

Notta, “Bu fikir birliği olmayan tahmin, kısmen, düşük bir büyüme döneminin işgücü piyasasını kademeli olarak yeniden dengelemek ve ücret ve fiyat baskılarını azaltmak için yeterli olduğu şeklindeki görüşümüzü yansıtıyor.” Ancak bu aynı zamanda, faiz artırımlarının gecikmeli etkilerinin 2023’te resesyona yol açacağı yönündeki görüş birliğinin aksine, maliye ve para politikasındaki sıkılaştırmanın sürüklenmesinin gelecek yıl keskin bir şekilde azalacağını gösteren analizimizi de yansıtıyor.”

Ek olarak, banka bugün şaşırtıcı derecede güçlü bir Kasım inşaat harcaması açıklamasının ardından 4Ç22 GSYİH büyüme tahminini 10 baz puan artırarak +%2,1’e yükseltti.

Goldman, “ABD ekonomisinin 2022’deki toparlanması ile hisse senetlerindeki düşüş arasındaki kopukluk, geçen yılın baskın anlatısı oldu” dedi. “Ayrıca, bu kopukluğun devam edip etmeyeceği veya ekonominin piyasadaki gerilemeye ayak uydurması veya piyasanın ekonomik yumuşak inişin ardından toparlanması 2023 hikayesinin bir parçası olabilir.”

READ  Fransa Açık 2022: Rafael Nadal, finalin kontrolünü ele geçirmek için çapraz sahada Caspar Root'un ters vuruşunu hedefliyor

– Carmen Reinicke

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.