Arizona Cardinals defans oyuncusu JJ Watt, bu sezondan sonra emekli oluyorCNN

Arizona Cardinals defans sonu JJ WattNFL tarihinin en büyük savunma oyuncularından biri, 2022 sezonundan sonra emekli olacak. beyan Salı günü.

Üç kez NFL Yılın Savunma Oyuncusu seçilen Watt, “son” iç saha maçını geçen Pazar Tampa Bay Buccaneers’a 19-16 fazla mesai kaybıyla oynadığını söyledi.

Watt Twitter’da “Kalbim sevgi ve minnettarlıktan başka hiçbir şeyle dolu değil” diye yazdı. “Mutlak bir onur ve zevk.”

Arizona’nın sezonda kalan iki maçı var – Pazar günü Atlanta Falcons’a ve 8 Ocak’ta San Francisco 49ers’a karşı.

Baskın bir geçiş koşucusu olarak bilinen Watt, Pro Football Hall of Fame’e aday olabilir. 2028’de bunun için uygun olacak.

33 yaşındaki oyuncu, Los Angeles Rams defans oyuncusu Aaron Donald ve New York Giants defans oyuncusu Lawrence Taylor ile lig tarihindeki en iyi üç kez defans oyuncusu olarak berabere kaldı.

NFL’ye göre yedi kez All Pro ve beş kez Pro Bowl seçimi, ilk 10 sezonunu oynadığı Houston Texans tarafından 2011 NFL Draftında 11. genel seçimle seçildi. 101 ile çoğu kariyer çuvalı için Texans franchise’ına sahip.

Mart 2021’de Cardinals ile serbest oyuncu olarak iki yıllık bir sözleşme imzaladı. CNN yorum için Kardinallere ulaştı.

Watt, saha dışındaki çalışmalarıyla tanınır.

Ağustos 2017’de Harvey Kasırgası’nın Houston çevresindeki bölgeleri ve Körfez Kıyısı’nın diğer bölgelerini harap etmesinden sonra, Watt bugüne kadar kariyerini belirleyen hayırsever çabalarına başladı.

Bir YouCaring kampanyası ve sosyal medyanın bol ilgisi ve bazı ünlü arkadaşlarının yardımıyla Watt, Harvey’in geride bıraktığı sel ve hasardan etkilenenler için 37 milyon dolardan fazla para topladı. Bağış toplaması nedeniyle 2017 ödülüne layık görüldü. Walter Payton NFL Yılın Adamı ÖdülüNFL oyuncularının hayırsever ve gönüllü çabalarını onurlandırmak için verilir.

Watt’ın NFL’de Pittsburgh Steelers ile oynayan TJ ve Derek adında iki erkek kardeşi vardır. Üç Watt kardeş de Wisconsin Üniversitesi’nde kolej futbolu oynadı.

JJ Watt, bu sezonun başlarında bir sosyal medya gönderisinde açıkladı Atriyal fibrilasyon tedavisi gördü – Birçok hasta tarafından kalbin “titreme”, “çarpıntı” veya “flip-flop” olarak tanımlanan düzensiz kalp atışı.

READ  2022 PGA Şampiyonası Lider Tablosu: Canlı Yayın, Golf Skorları Bugün Southern Hills'de 4. Turda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.