Anma Günü hafta sonu boyunca şimdiye kadar 3.500’den fazla uçuş iptal edildi

Sadece uçak yolcuları değil Bu hafta sonu çıkartma şokuyla karşı karşıyayım, Yaz seyahat sezonu için başlangıç. Ayrıca uçuş iptalleri yığınlarını da ele alıyorlar.

Uçuş gözetim web sitesi FlightAware’e göre Cumartesi günü saat 21:50’ye kadar 1500’den fazla uçuş iptal edildi. Cuma günü bunların 2.300’den fazlası iptal edildi.

Delta Airlines, Cumartesi günü 250’den fazla uçak veya operasyonlarının %9’unun iptal edilmesiyle Amerikan havayolları arasında en sert darbeyi aldı. Delta’da ve en büyük merkezinde bulunan Atlanta’daki Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı, ciddi seyahat gecikmeleri yaşadı. Cumartesi günü oradaki uçuşların %5’i iptal edilirken, %16’sı ertelendi.

Hava İptalini Anma Günü Hafta Sonu
26 Mayıs 2022 Perşembe günü yolcular, Denver Uluslararası Havalimanı’nın ana terminalindeki Kuzey Güvenlik Kontrol Noktasında sıraya giriyor.

David Zalubowski / AB


Delta Associated Press’e gönderilen bir e-postada, Cumartesi gününün kötü hava koşulları ve “hava trafik kontrol önlemleri” nedeniyle iptal edildiğini ve Anma Günü hafta sonundan en az 24 saat önce uçuşları iptal etmeye çalıştığını kaydetti.

Delta, 1 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri ​​arasında internet sitesinde, başta Delta Sık hizmet verilen bölgelerde ve Latin Amerika’nın bazı bölgelerinde olmak üzere, hizmeti günde yaklaşık 100 sefer azaltacağını duyurdu.

“Tarihimizde her zamankinden daha fazla, operasyonlarımızı etkileyen hava ve hava trafik kontrolü, satış personeli, artan COVID vaka oranları gibi çeşitli faktörler, bazı iş yerlerinde plansız bir kıtlığa katkıda bulunuyor – bu da operasyonların bugüne kadar takip edilmemiş olmasına neden oluyor. Delta endüstrisi tarafından son yıllarda belirlenen standartlar.” Müşteri Deneyimi Sorumlusu Alison Asbond bir gönderide söyledi.

Havayolları ve Turistik Yerler Canavar kalabalığını dört gözle bekliyorum Bu yaz seyahat kısıtlamaları gevşetildiğinden, salgın yorgunluğu seyahat sırasında kalıcı bir Govt-19 enfeksiyonu korkusunu hafifletecektir.

Birçok tahminci, yolcu sayısının eski güzel, salgın öncesi günlerde olacağına veya hacimden daha yüksek olacağına inanıyor. Bununla birlikte, havayollarının 2019’dakinden binlerce daha az çalışanı var ve bu bazen yaygın uçuş iptallerine katkıda bulundu.

Yaz için gezi rezervasyonu yapanlar, keyfini çıkarın Etiket şoku.

Seyahat veri şirketi Hopper’a göre, yaz için yurt içi uçak bileti fiyatları tur başına ortalama 400 dolardan fazla, bu da 2019’da salgından önceki bu zamandan %24 daha yüksek ve bir yıl öncesine göre %45 daha yüksek.

READ  Hollinger: 1. Gün NBA ücretsiz ajansı, olumlu veya olumsuz yanıtlar veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.