Andreessen Horowitz, WeWork kurucu ortağının emlak girişimini destekliyor

Adam Newman, Masayoshi Son’un SoftBank’ının, kurucu ortağı olduğu ofis alanı şirketi WeWork’a şu anda 4 milyar dolar değerinde 47 milyar dolarlık bir değerleme yaptığı Ocak 2019’dan bu yana en büyük dış yatırımını çekti.

Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, konut emlak şirketi Flow’u desteklediğini söyledi. Yeni adam WeWork’u halka açmaya yönelik başarısız bir girişimin onu CEO’luk görevinden istifaya sevk etmesinden bu yana inşa ediliyor.

Konuya aşina bir kişi, Andreessen Horowitz’in yaklaşık 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle 350 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi. Mayıs ayında, blockchain teknolojisini kullanarak karbon kredisi piyasalarını daha şeffaf hale getirmeye çalışan Newman destekli başka bir şirket olan FlowCarbon’a açıklanmayan bir miktar yatırım yaptı.

A BlogKurucu ortak Marc Andreessen, Newman’ı “dünyanın en büyük ikinci varlık sınıfı olan ticari gayrimenkulde devrim yaratan vizyoner bir lider” olarak selamladı.

“Yalnızca bir kişi ofis deneyimini temelden yeniden tasarladı ve bu süreçte paradigma değiştiren küresel bir şirkete liderlik etti: Adam Newman” dedi.

Andreessen, geçmişteki tartışmaları kabul ederek şunları ekledi: “Kurucuların, alınan derslerden büyüyerek geçmiş başarıları üzerine inşa etmelerini seviyoruz. Adam için başarılar ve dersler çoktur.

Newman, sol Çalışıyoruz Bir milyarder, Flow’un planlarının birkaç ayrıntısını yayınladı: Web sitesinde yalnızca “Yaşam için Flow” ve “Coming 2023” kelimeleri var. Newman’ın bir sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

Ama bir Röportaj yapmak Mart ayında Financial Times’a, daha fazla genç Amerikalıyı satın almak yerine kiralamaya zorlayan konut ve satın alınabilirlik krizlerinden yararlandığını söyledi.

O zamanlar, çok aileli konutlarda daha fazla topluluk duygusu sağlamak için “muazzam bir fırsat” gördüğünü ve iş büyümesi, kültürel cazibe merkezleri ve genç yetişkinlerin artan nüfusu olan Austin, Miami ve Nashville gibi şehirleri hedeflediğini söyledi. esenlik. Hava.

READ  En iyi beş seçki Paolo Banchero ve Keegan Murray, çift OT yaz ligi gerilim filminde sihirli gıcırtıyla parlıyor

Facebook ve Airbnb’nin ilk destekçilerinden Andreessen, Flow’un nasıl çalışacağına dair birkaç ayrıntı verdi, ancak bunun “binaların satın alınma ve sahiplenilme biçiminden konut sakinlerinin binalarıyla etkileşim biçimine kadar tüm değer zincirini yeniden düşünmeyi” içereceğini söyledi. Rota değeri paydaşlar arasında dağıtılır.

WeWork’tan ayrıldıktan sonra Newman, yüz milyonlarca dolar değerinde uygun fiyatlı kiralık konut satın almaya başladı.

Mart ayında FT’ye verdiği demeçte, “Bu gayrimenkulü satın alarak başladık, ancak binaları yürümeye başladığımda fark ettim ve bu kiracılar için hayatı daha iyi hale getirmek için çok daha fazlasını yapabileceğimizi anladım” dedi.

Newman, WeLive’ın piyasaya sürülmesiyle konut mülklerine giriş yaptı, ancak WeWork’tan ayrılmadan önce ortak apartmanlarından yalnızca ikisini açmayı başardı.

2020’de aile ofisi, kiracılara kuru temizlemeden ortak yoga seanslarına kadar çeşitli hizmetler sunan Alfred için 42 milyon dolarlık bir bağış topladı.

Ancak Alfred’in CEO’su Marcela Sabone, Flo’nun “konut deneyimi” şirketinin ürününü kullanmayacağını söyledi. “Alfred’in tipik bir örneği, ancak binalarına odaklanırdı” dedi. “İkimiz için de iyi olduğuna inanıyor.”

Andreessen, koronavirüs pandemisinin başlangıcında yaygın bir şekilde dikkat çekti ve fiziksel varlıklar inşa etmek için parasının daha fazlasını Silikon Vadisi’ne akıttı.

Onun Madde Bunun her türlü imalat ve inşaatta daha az yatırıma yol açtığını ve “San Francisco gibi yerlerde ev fiyatlarının deli gibi fırlamasına ve sıradan insanların taşınmasını neredeyse imkansız hale getirmesine yol açtığını” söyledi. Gelecekteki işleri alın.”

Ancak, bu yılın başlarında Andreessen ve eşi hayırsever Laura Arrillaga Andreessen, yaşadıkları zengin Silikon Vadisi şehri Kaliforniya’daki imar kurallarını değiştirme ve çok aileli evler inşa etmelerine izin verme planına saldırdılar. Temmuz ayında imar planından vazgeçildi.

Bu makale, Newman’ın aile ofisinin Alfred için para topladığı tarihi düzeltmek için düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.