Amazon’da Dom Phillips ve Bruno Pereira’ya ait eşyalar bulundu | Brezilya

İngiliz gazeteciye ait kişisel eşyalar Dom Phillips Ve Brezilyalı kabile uzmanı Bruno Pereira En son Amazon Nehri yakınında sular altında kalmış bir orman alanında bulundular.

Cumartesi günü keşfedilen nesneler Teşekkürler a Küçük ama kararlı yerli arama ekibi, son yedi gündür avın ön saflarında yer alıyor. İki kayıp adam için, ikisi farklı şekillerde yerel davanın üstesinden geldi.

Cumartesi sabahı, Matisse yerli grubundan bir avuç gönüllü, eşyaların kayıp kişilere ait olabileceğinden şüphelendi.

.

Bir Matis gönüllüsü, birinin alüminyum bir tekneye çarptığını düşündüklerini duyduktan sonra Itakui Nehri üzerinde tenha bir noktaya gitmeye karar verdiklerini söyledi.

“Anladılar, hayal ettiler ve tekneye gittiler. [their canoes]dedi Pinin Madis. “Yerli insanlar bunları bir hayalet gibi hissedebilir. [It was like] Vahşi bir ruh, ‘Orada bir şey var’ dedi. Yerliler öyle düşünüyor.

Brezilya askeri polisi üyeleri ve yerel arama ekiplerine bağlı bir Guardian muhabiri de dahil olmak üzere büyük bir kabile gönüllüsü, saat 16.00’dan sonra olay yerine geri döndü ve bölgenin koyu kahverengi sularında yüzen nesneler buldu. .

Dom Phillips ve Bruno Pereira Fotoğraf: Guardian Kompozisyonu / Gary Carlton

Bir ağaca bağlı mavi bir branda keşfettikten sonra, bunun Jawari Kabile Derneği’ne ait olduğu anlaşıldı ve arama yapanlar, eylemcilerin Bruno’ya ait olduğunu kabul ettikleri bir giysi buldular.

“Onlar Bruno! Onlar Bruno! Arama yapanlar, öğeyi keşfederken bağırdılar.

Kısa bir süre sonra – Periyar’ı tanıyanların tanımladığı – koyu renkli bir pantolon sudan çıktı ve gözden kayboldu.

Federal polis memurları çağrıldı ve Pazar sabahı geldikten sonra, adli tıp memurları bölgeye giden dar su yolunu kapatarak ekibi durdurdu.

Adli tıp görevlileri, sular altında kalan ormana küçük teknelerle girdi ve keşfi doğruladı.

Pazar akşamı federal polis raporu, kurtarılan eşyaların bir çift pantolon, bir çift bot ve Pereira’ya ait bir sağlık kartı ile Philips’e ait giysiler ve bir çift bot olduğunu söyledi.

Bir itfaiyeci, Yerli uzman Bruno Pereira ve İngiliz gazeteci Tom Phillips'i ararken, sırtın bulunduğu anı gösteren bir resimli bir telefon tuttu.
Yerli uzman Bruno Pereira ve İngiliz gazeteci Tom Phillips’i ararken, bir itfaiyeci bir çanta ve bir çanta bulduğu anı gösteren bir fotoğrafın bulunduğu bir telefonu havaya kaldırdı. Fotoğraf: Edmer Barros / AB

Yerli uzmanlar ve tanıklar, Jawari bölgesindeki ormanları ve nehirleri araştıran yerli arama ekiplerinin çabaları ve derin yerel bilgi olmadan gelişmenin mümkün olmayacağını söyledi.

Pazar sabahı erken saatlerde kaybolduklarında dört günlük bir ihbar gezisinden dönen iki adamı aramaya katılan bir Ordu polisi, “Onlar Ormanın Adalet Birliği” dedi.

Aramayı koordine etmeye yardımcı olan bir kabile koruma uzmanı olan Fabricio Ferreira Amorim, “Onların bilgisi ve onlar olmadan bunu asla keşfedemezdik” dedi.

Uzun zamandır Guardian’a katkıda bulunan Phillips, çevre üzerine bir kitap için yürüttüğü bir raporun parçası olarak, dünyada birbiriyle ilgisiz çok sayıda kabileye ev sahipliği yapan Jawari bölgesindeydi.

Brezilyalı kayınvalidesi Cumartesi günü kabul etti İkisinin eve döneceğine inanmıyordu.

Sosyal medyadan “Artık aramızda değiller” diye yazdı. “Ruhları, yağmur ormanlarını ve yerli halkları korumak için hayatlarını veren birçok insanla iç içedir.”

READ  Xiaomi, Samsung'un rekabeti varsa katlanabilirin nasıl görünebileceğini gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.