Gündem

Ajda Pekkan’dan belediye bakım merkezine ziyaret

Süperstar Ajda Pekkan, Torba Mahallesi’nde bulunan Bodrum Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ni ziyaret etti.

Sokak hayvanlarına olan ilgisiyle tanınan ünlü sanatçı Ajda Pekkan, Bodrum Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ni ziyaret ederek bakımevindeki sokak hayvanlarıyla yakından ilgilendi. Ziyarette Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Veteriner Hizmetleri Müdürü Engin Doğan, Kent Konseyi Çalışma Grubu Temsilcisi İnci Kutay, gönüllüler ve belediye personeli, Sanatçı Ajda Pekkan ile birlikte bakım merkezini gezdi.

İlk olarak yavru köpeklerin bulunduğu bölümü gezen Pekkan, daha sonra yaralı ve hasta sokak hayvanlarının tedavi edildiği birimi ziyaret etti. Duygusal anların yaşandığı merkezde Ajda Pekkan, kedilerin ve yasaklı ırkların tutulduğu ve bakımlarının yapıldığı alanları da inceledi.

“Bodrum Belediyesi çok büyük reformistler yapıyor”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Süperstar Ajda Pekkan, Bodrum Belediyesi’nin hem kültür-sanat anlamında hem de sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmaları çok beğendiğini ifade ederek şunları söyledi

“Bodrum Belediyesi çok büyük reformlar yapıyor. Sanata çok değer verdiği için biz de sanatçılar olarak destek olmak istiyoruz. Bundan sonra birlikte ilerleyelim, ben Bodrum’a yeni yeni alışıyorum. Daha çok yerleşmek istiyorum. Ben hep burada olacağım. Sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi gerekiyor. Sokaktakileri korumamız gerekiyor. Görmezden gelmek büyük bir vicdansızlıktır. Ben insanoğlunu tasvip etmiyorum. Çocukların eğitilmesi gerekiyor. Çocuklar onları oyuncak olarak görüyor. Onların da bir hayatı var, sevgi istiyorlar. Acıktıklarında kimseyi ısırdıklarını görüyor musunuz? Hayır. Bu diğer hayvanlar için de geçerli. Onlara yardım etmezsek hiçbir şey yapamazlar. Eğer sahiplendirilmezlerse, onları kısırlaştıralım. Sokağa salmayalım, korumasızlar. İnsanlar çocukları çok seviyor, ben her şeyden önce bebekleri seviyorum. Bir aksilik olmazsa bundan sonra hep birlikte çok güzel ilerleyeceğiz.”

Başa dön tuşu