Air India başarısız oldu, hızlı hareket etmeliydi: Tata Sons başkanı işeme olayına tepki gösterdi

Tata Sons ve Air India başkanı N Chandrasekaran, konuyla ilgili ilk yorumunda 26 Kasım Pazar günü New York-Delhi uçuşunda yaşanan olaya yanıt verdi. Sarhoş kadın yolcunun üzerine işedi“çok hızlı” olmalı.

“26 Kasım 2022’de Air India AI102 uçuşunda meydana gelen olay, benim ve Air India’daki meslektaşlarım için kişisel acıya neden oldu. Air India’nın yanıtı çok daha hızlı olmalıydı. Chandrasekaran yaptığı açıklamada, “Bu durumu olması gerektiği gibi gözlemlemedik” dedi.

“Tata Group ve Air India, yolcularımızın ve mürettebatımızın güvenliğine ve esenliğine tamamen bağlıdır. Bu tür asi olayları önlemek veya ele almak için her süreci gözden geçirecek ve ayarlayacağız” dedi.

Chandrasekaran’ın açıklaması havayolunun CEO’sundan bir gün sonra geldi. Campbell Wilson Cumartesi günü yaptığı açıklamada, havayolunun durumu daha iyi idare edebileceğini söyledi.. Dört kabin ekibi ve bir pilotun işten çıkarıldığını ve havayolunun uçuşlarda alkol servisiyle ilgili politikasını gözden geçirdiğini söyledi.

Havayolunun asi yolcuları derhal kolluk kuvvetlerine bildirmemesiyle ilgili sorular gündeme gelirken, çalışanlara bir çözüme ulaşılsa bile tüm olayları bildirmelerini tavsiye etti.

Wilson’ın raporu ayrıca olay raporlama sürecinde reform yapılmasına da işaret etti. “Uçuş sırasında alkol servisi, olay yönetimi, uçuş sırasında şikayet kaydı ve şikayet yönetimi dahil olmak üzere, diğer personelin eksikliklerine ilişkin iç soruşturmalar devam ediyor. Sorumlu bir havayolu markası olarak, gelecekte bu tür olayların nasıl ele alınacağını maddi olarak güçlendirmek ve iyileştirmek için aşağıdaki adımları başlattık” dedi.

Daha önce, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Air India’nın davranışını “profesyonelliğe aykırı” olarak nitelendirdi ve uçuşu gerçekleştiren havayoluna ve ekibine bir gösteri nedeni bildirimi yayınladı.

Olaydan bir ay sonra, Air India 28 Aralık’ta polise şikayette bulundu ve polis şikayette bulundu KÖKNAR 4 Ocak. Sanık yolcu, Şankar Mishratarafından tutuklandı Delhi Cumartesi polisi.

READ  Bob Marley'in torunu Joseph 'Joe Merza' Marley 31 yaşında hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.