Adalet Bakanlığı, Meadows ve Scavino’yu Kongre’ye hakaret etmekle suçlamayı reddetti

Duyuruya aşina bir kaynağa göre, ABD Başsavcısı Matt Graves, Meclis Genel Danışmanı Doug Letter’a yargının incelemesini tamamladığını ve “suçlu aşağılama” kovuşturma yapmamaya karar verdiğini söyledi. Natwar çimenler Ve Scavino
New York Times İlk bildirilen Eski Başkan Donald Trump’ın eski CEO’su Mark Meadows ve Trump’ın eski başkan yardımcısı Don Scavino hakkında dava açılmayacak.
Yargının kararı, Meclis komitesinin soruşturmasıyla ilgili saponileri uygulama çabalarına bir darbedir ve diğer Trump müttefiklerini bu tür taleplerle karşı karşıya kalma konusunda işbirliği yapmamaya teşvik edebilir. Beyaz Saray’ın eski iş danışmanı aynı gün geliyor Peter Navarro suçlandı Takımla işbirliği yapmadığın için.

Ancak, Scavino ve Meadows’un aksine, Navarro panelin talebini açıkça ihlal etti ve uyum şartlarını müzakere etmeye çalışmadı. Ayrıca Meadows ve Scavino’nun saponaları karmaşıktır.

Her iki memur da Trump Batı Kanadı’nda yüksek rütbeli pozisyonlarda görev yaptı, bu nedenle yönetici ayrıcalığı kazanmak için çok acil durumlar vardı. Her biri grubun soruşturmasında farklı noktalarda işbirliği yapmaya çalıştı. Meadows, ekibin çalışmasının önemli bir parçası haline gelen metin mesajları da dahil olmak üzere, özellikle binlerce sayfalık belge dağıttı.

Scavino’nun avukatı Stan Brand CNN’e verdiği demeçte, “Yargıya bu davayı getirmemek için kendi takdirlerini kullandıkları için minnettarım” dedi.

Yargı sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. 6 Ocak seçim komitesi sözcüsü CNN’nin yorumlarına yanıt vermedi.

Meadows ve Scavino davalarına aşina olan bir avukat CNN’e mahkemenin kararına şaşırmadığını söyledi. Her ikisinin de komiteye dahil olduğunu ve Navarro ve Steve Bonan’ın aksine her ikisinin de suçlandığını ve Scovino ile Meadows’un ciddi ayrıcalık iddiaları olduğunu savundular.

İki aşağılama suçlamasıyla karşı karşıya olan Navarro: biri komite tarafından talep edilen belgeleri sunmamak ve diğeri Meclis müfettişleri önünde tanıklık yapmamakla suçlanıyor – Kongre’ye karşı cezai hakaretle suçlanan ikinci eski Trump danışmanı. 6 Ocak Komitenin Sapona’sını ihlal ettiği için. Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon Suç soruşturmasıyla karşı karşıya Bu yazdan sonra.

Adalet Bakanlığı, 6 Ocak davasında, özellikle Trump ve yakın çevresi ve 2020 başkanlık seçimlerini engellemeye çalışan asılsız rolü hakkında, Demokratlar Meclisi ve Sol’un baskısı altında. ABD başkentine şiddetli bir saldırıyı kışkırtan kitlesel seçmen dolandırıcılığı iddiaları.

Ancak, departmanın orada olduğuna dair son belirtiler var. Soruşturmasını hızlandırdı Plan, Başkan Joe Biden’ın kazandığı eyaletlerde Trump destekli seçmen sahtekarlık planlarını ortaya çıkarmak.

Hikaye Cuma günü daha fazla ayrıntıyla güncellendi.

READ  En Son Rusya-Ukrayna Savaşı: Canlı Güncellemeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.