Adalet Bakanlığı hakime Trump’ın Mar-a-Lago belgelerinin FBI tarafından zaten incelendiğini söyledi.

Adalet Bakanlığı’nın Pazartesi günü yaptığı bir dosyaya göre, FBI ajanları, Donald Trump’ın Mar-a-Lago’daki evine 8 Ağustos’ta düzenlenen baskında ele geçirilen imtiyazlı belgelere ilişkin incelemelerini tamamladı. Dosyaları gözden geçirin.

Adalet Bakanlığı avukatları tarafından sunulan bir özet, Adalet Bakanlığı tarafından belgeleri sıralamak ve ceza müfettişleri tarafından incelenmemesi gereken herhangi bir materyali ayıklamak için kullanılan “filtre ekibinin” incelemesini tamamladığını söylüyor. Cevap yazıldı Bir sonuç Cumartesi günü, ABD Bölge Yargıcı Eileen M. kanon Bu hafta Trump’ın özel bir usta atama dilekçesi üzerine bir duruşma yapılması planlanıyor.

Yeni bir hükümet dosyasına göre, savcılar bu hafta daha fazla bilgi verecekler. Ancak bu arada, hakimin hafta sonu kararından önce, filtre ekibi “avukat-müvekkil imtiyazlı bilgilerini içeren sınırlı sayıda materyali belirleme, bu materyallerin incelemesini tamamlama ve prosedürleri takip etme sürecinde.” ” herhangi bir ayrıcalık çatışmasını ele almak için arama emrinde belirtilen.

Trump’ın hukuk ekibi 8 Ağustos aramasından iki hafta sonra talepte bulundu, mahkeme onaylı kolluk eylemini “şok edici derecede istilacı”, siyasi amaçlı bir baskın olarak nitelendirdi. Eski cumhurbaşkanının avukatları, federal yetkililerin yasal olarak hakları olmayan kayıtlara el koyduğunu söyledi.

Ancak önergeleri, ele geçirilen materyallerin çoğunun cumhurbaşkanının iletişimlerini içerdiği ve bu nedenle yürütme ayrıcalığı ile korunduğu iddiasına odaklandı – Adalet Bakanlığı’nın henüz üzerinde anlaşmaya varmadığı bir iddia. Yürütme gücü, genellikle yargı gibi yürütme hükümetinin başka bir şubesinden değil, Kongre veya mahkemelerden gelen iletişimi korumak için kullanılır. Pazartesi günkü dosyalama, panelin avukat-müvekkil gizliliği için belgeleri gözden geçirdiğini söylüyor.

Trump’ın Sırları: Kayıt Tartışması FBI’ın Mar-a-Lago’yu Aramasına Yol Açtı

2020’de Trump tarafından yedek aday gösterilen Cannon, özel bir usta atamak istediğini söylese de, emrinin “davacının hareketinin nihai bir tespiti olarak görülmemesi gerektiğini” söyledi.

READ  'Güç Yüzükleri': Morphy Clark, Galadriel'i bir aksiyon kahramanı olarak savunuyor

Federal yetkililer, arama sırasında Mar-a-Lago’dan, çoğu çok gizli olarak sınıflandırılan 11 adet gizli belge de dahil olmak üzere yaklaşık iki düzine kutu malzeme ele geçirdi. Avril Haynes, Ulusal İstihbarat Direktörü Milletvekillerine anlattı ABD istihbarat analistleri, Cuma günü sınıflandırılmış materyalleri gözden geçirecek ve içeriklerinin serbest bırakılması halinde ulusal güvenlik için bir risk oluşturup oluşturmadığını belirleyecek.

Trump’ın avukatları, Trump’ın mülkünden alınan herhangi bir bilgiyi arama emri kapsamı dışında iade etmek ve yürütme ayrıcalığı nedeniyle hükümet incelemesinden korunması gereken herhangi bir materyali bir kenara bırakmak için özel bir usta, aslında bir dış uzman istiyor.

Ne Trump başvurusu ne de hükümetin kısa yanıtı, özel bir usta atanırsa FBI’ın Mar-a-Lago’dan alınan gizli belgeleri gözden geçirip gözden geçiremeyeceği gibi ayrı bir soruyu ele almadı.

Trump’ın Mar-a-Lago belgeleri ve başkanlık güvenlik izni hakkındaki ‘hikaye’

Cumartesi günü iktidarda, Cannon, Adalet Bakanlığı’na FBI tarafından ele geçirilen eşyaların ayrıntılı bir listesini mühür altında sunması için talimat verdi. Ayrıca merkezi hükümetin incelemesi hakkında bir güncelleme istedi. Adalet Bakanlığı Pazartesi günü uyulacağını söyledi. Cannon, Trump’ın talebi üzerine Perşembe günü bir duruşma yapmayı planlıyor.

Bir adım Kısmen düzeltilmiş bir yeminli beyan Cuma günü mühürlendi, Mar-a-Lago’da arama yapan ajanlar, Casusluk Yasası’nın bir parçası da dahil olmak üzere “fiziksel belgeler ve kayıtlar, kaçak mallar, suç meyveleri veya üç potansiyel suçu ihlal ederek yasadışı olarak sahip olunan diğer öğeler dahil olmak üzere tüm kanıtları” arıyorlar. Ulusal güvenlik bilgilerini toplamak, iletmek veya kaybetmek yasa dışıdır. Arama emri aynı zamanda kayıtların yok edilmesini ve devlet malının gizlenmesini veya yok edilmesini de belirtiyor.

Arama, Trump ve yardımcılarının gizli devlet belgelerini alıp almadıkları ve üst düzey yetkililerin taleplerine rağmen iade edip etmedikleri ve herhangi birinin hükümetin tüm gizli materyalleri alma çabalarını engelleyip engellemediği konusundaki cezai soruşturmanın bir parçası.

READ  Liverpool, Real Madrid ve Modern Oyun için İstenen Dualar | Futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.