ACC, Pac 12 ESPN TV Ortaklığını Tartışıyor

Kaynaklar, ACC ve Pac-12’den yetkililerin, ESPN ile karşılıklı yarar sağlayan bir ilişki için karşı kıyılardan iki Power 5 ligini bir araya getirecek bir yayın ortaklığını tartıştıklarını söyledi. Oyun tablosu.

Hâlâ emekleme aşamasında olan teklif, büyük ölçüde ESPN’nin sahip olduğu ACC Ağı’nı içeriyor. Plana göre, ACC Ağı – veya iki ligi birleştiren yeniden adlandırılmış bir kuruluş – Pac-12 oyunlarını ESPN kablo sağlayıcıları aracılığıyla West Coast evlerine yayınlamak için münhasır haklara sahip olacak. Anlaşma, liglerin birleşmesi veya konsolidasyonu değil, daha ziyade spor endüstrisindeki küresel bir liderle medya hakları anlaşması etrafında yapılandırıldı – yine alkışlanan bir girişim. Pac-12’nin USC’si ve UCLA’nın Big Ten kaybı.

Ortak girişim, Batı ve Doğu kıyılarından (Clemson-Washington veya Miami-Oregon’u düşünün) kayan yazı tipi konferans dışı eşleşmeleri içerebilirken, ittifakın arkasındaki ana neden TV mülkiyetidir. Başarısız olan Pac-12 Ağı’nı Batı’daki milyonlarca eve ulaşabilen güvenilir bir sağlayıcıyla değiştirir.

READ  Missouri'de Amtrak treni raydan çıktı: çok sayıda kişi öldü ve en az 50 kişi yaralandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.