ABD’li futbol muhabiri Grant Wall, Dünya Kupası maçında bayıldıktan sonra öldü

ABD’li ünlü futbol yazarı Grant Wall, Cuma günü Katar’daki Dünya Kupası’nı takip ederken öldü, U.S. Soccer doğruladı. Wall, Sports Illustrated için sporun yıllar içindeki yükselişini kaydetti alt katman.

Wall arasındaki çeyrek final maçına katıldı. Arjantin ve Hollanda Lusail’de Cuma. Uzatma başında koltuğuna yığıldı. Washington Post muhabiri Steven Goff, birkaç muhabirin yardım istediğini ve sağlık görevlilerinin hemen gelip Wall’u birkaç dakika olay yerinde tedavi ettiğini söyledi.

U.S. Soccer yaptığı açıklamada, “Grant Wall’un kaybını öğrenmek için tüm ABD Futbolu ailesinin kalbi kırıldı.” “Yüksek kaliteli futbol ve gazetecilik hayranları, oyunumuz ve futbolu diğerlerinden farklı kılan ana karakterleri: takımlar, oyuncular, koçlar ve birçok kişilik hakkında anlayışlı ve eğlenceli hikayeler sunması konusunda Grant’e her zaman güvenebileceğimizi biliyor.”

48 yaşındaki Wall, kaybolmasından önceki günlerde Katar’da yaşadığı bazı sağlık sorunları hakkında yazmıştı. Bu haftanın başlarında şöyle yazmıştı: “Nihayet vücudum yıkıldı. Üç haftalık az uyku, yüksek stres ve çok çalışma size bunu yapabilir.

Geceleri çok üşüdüğünü söyledi. ABD, Hollanda ile oynadı. “Göğsümün üst kısmının yeni bir baskı ve rahatsızlık düzeyine ulaştığını hissedebiliyordum” diye yazdı.

Turnuvadaki iyi gizlenmiş bir olayda Wall, bir maça gökkuşağı futbol topu tişörtüyle geldikten sonra bir stadyumda Katarlı güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alındı. Eşcinsellik Katar’da yasa dışıdır. Wall, yedek kulübesinde güvenlik görevlileri onu içeri almayı reddetti, 25 dakika tuttu ve gömleğini çıkarmasını istedi.

US Soccer yaptığı açıklamada şunları ekledi: “Grant’ın futbol tutkusu ve spor ortamımızda profilini yükseltme taahhüdü, güzel oyunumuza tutku ve saygı aşılamada etkili oldu. En önemlisi, Grant’in sporun insan haklarını ilerletme gücüne olan inancı. herkese ilham kaynağı oldu.”

Wall, Sports Illustrated’a 1996 yılında katıldı ve 2020 yılına kadar dergide çalıştı. Yirmi yılı aşkın süredir ülkenin önde gelen futbol yazarlarından biri haline geldi. Erkekler ve kadınlar Dünya Kupalarını, Avrupa futbolunu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde oyunun gelişimini konu alıyor.

READ  Petrol fiyatları, arz endişelerinin geri gelmesiyle Salı gününden bu yana düşüyor

Eski Sports Illustrated meslektaşı ve NFL yazarı Peter King, 2010’da Wall ile Dünya Kupası’nı anlattığını ve onu haber yapmasına yardımcı olan birkaç kişiyle tanıştırırken ne kadar nazik davrandığını hatırlıyor. King, “Peter Commons’ın beyzbolu sevdiği gibi futbolu severdi,” dedi. “Özverisizdi. Tek istediği daha fazla futbol haberiydi ve futbolu futbol taraftarlarına yaymamı istedi.

Wall, Arjantin’in galibiyetinin ardından Cuma günü tweet attı. Son tweet’i, Hollanda maçı eşitledikten sonra ikinci yarının sonunda geldi. Wall, “Hollanda’dan inanılmaz bir şekilde hazırlanmış duran top kalesi,” diye yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.