ABD Meclis Başkanı Kevin McCarthy göçmenlik, ‘uyandırma’ eğitim politikaları ve IRS finansmanı ile mücadele etme sözü verdi

Meclis Başkanı Kevin McCarthy (R-CA), Washington, ABD’deki ABD Kongre Binası’ndaki 118. Kongre’nin dördüncü gününde 15. tur oylamada ABD Temsilciler Meclisi Başkanı seçilmesinden bu yana ilk kez Temsilciler Meclisi’ne hitap ediyor. , 7 Ocak 2023.

John Kiraz | Reuters

ABD Meclisi’nin yeni seçilen Başkanı Kevin McCarthy Kendi partisi içinde bir hafta süren mücadeleden sonra, Meksika sınırındaki göçmen krizini çözme, IRS fonunu kesme, “eğitimimizin risklerini artıran şeyi düzeltme ve muhafazakar, Amerika öncelikli bir gündemi sürdürme” sözü vererek odaya girdi.

Salı gününden 14 oy farkla kaybeden Kaliforniya Cumhuriyetçi Partisi, kendisinin meclis başkanlığına adaylığını desteklemeyi reddeden küçük bir aşırı sağ aktivist grubuna alışılmadık tavizler vererek muhalefetin üstesinden gelmeyi başardı.

McCarthy, Cumartesi sabahı 118. Kongre’de yaptığı konuşmada iddialı bir plan ortaya koydu. Joe Biden’ın prensipler. Ele almayı planladığı ilk mevzuat parçasının 87.000’den fazla yeni IRS acentesi için finansmanı ortadan kaldıracağını söyledi. Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Meclis’in güney sınırında yılın ilk duruşmalarından bazılarını düzenleyeceğini söyleyerek, göçmenlik reformunu en yüksek öncelik olarak vurguladı.

Bu güvenlik ve egemenlik krizi artık görmezden gelinemez” dedi. “Sınırlarımızı korumalıyız”

118. Kongre’nin dördüncü gününde, Meclis Başkanı Kevin McCarthy (R-CA), dördüncü gün yapılan 15. tur oylamada ABD Temsilciler Meclisi’nin bir sonraki sözcüsü olarak seçilmesinden bu yana ilk kez konuşmacı koltuğuna oturdu. 118. Kongre. Washington, ABD’deki Capitol, 7 Ocak 2023.

Evelyn Hochstein | Reuters

McCarthy, ülkedeki “acil” sorunları Amerika öncelikli bir yaklaşımla çözecek yasa tasarılarını geçireceğini söyledi. Göçmenliğe ek olarak, “Amerika’nın son” enerji politikalarına ve okullarda “uyandırma öğretimine” değinmek istediğini söyleyerek, çocuklara önce gelir ve “büyük hayal kurmanın” öğretilmesi gerektiğine dikkat çeker.

Borç ve Çin Komünist Partisi gibi uzun vadeli zorlukları ele almayı planladığı için, kolluk kuvvetlerine ve cezai kovuşturmaya olan bağlılığını yeniden teyit etti.

READ  Özel: Musk'ın Twitter anlaşma tehditleri buz kaynaklarına yeni fon sağlıyor

McCarthy, Meclis katında bu hafta yaşanan gergin soğukluğun, kolay pes edecek biri olmadığının kanıtı olduğunu söyledi.

“Biliyor musun – babam bana her zaman şöyle derdi: Nasıl başladığın değil, nasıl bitirdiğin önemli” dedi. “Şimdi Amerikan halkı için güçlü bir şekilde bitirmeliyiz.”

McCarthy, seçilmesinin Washington’da geçen uzun bir hafta ve gecenin sonunu işaret ederken, aynı zamanda ülke için yeni bir başlangıç ​​olduğunu söyledi.

Cumhuriyetçilerin seçilmiş Cumhuriyetçiler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy (R-CA), 07 Ocak 2023’te Washington, DC’deki ABD Kongre Binası’ndaki Meclis Odasında Meclis Başkanı seçildi.

Anna para yapıcıdır İyi resimler

Biden McCarthy’yi Temsilciler Meclisi Başkanı olarak seçilmesinden dolayı 1:00 ET’den hemen önce yaptığı bir açıklamada tebrik etti.

Biden, “Jill ve ben, Kevin McCarthy’yi Meclis Başkanı seçilmesinden dolayı tebrik ediyoruz” dedi. “Elimden geldiğince Cumhuriyetçilerle çalışmaya hazırım ve seçmenler, Cumhuriyetçilerin benimle çalışmaya istekli olmalarını beklediklerini açıkça belirttiler.”

Diğer Demokrat liderler, McCarthy’nin zaferinin ardından daha az tebrik ettiler.

DNY’den Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer Cumartesi günü bir tweet’te “Konuşmacı McCarthy’nin hayalindeki iş Amerikan halkı için bir kabusa dönüşecek” dedi.

Ocak 6 Ağustos 2021 Missouri Temsilciler Meclisi Demokratı Cory Bush, GOP’un Kongre Binası’nda şiddetli protestoları ateşleyen bir konuşmacı seçtiğini söyledi.

“McCarthy, demokrasimizi sattığı gibi zırhını beyaz üstünlükçülere sattı” dedi. Cumartesi günü bir tweet’te. “Bu liderlik değil.”

Cumartesi sabahı düzenlediği basın toplantısında McCarthy, eski başkana teşekkür etti. Donald Trump McCarthy’nin desteği için ihtiyaç duyduğu nihai oyları elde etmede etkili olduğunu söyledi.

McCarthy, “Yapması gerektiğini düşünmüyorum, kimse onun etkisinden şüphe duymalı,” dedi. “Başından beri benimlesin.”

Trump Cumartesi günü sosyal medya sitesi Truth Social’da McCarthy’ye desteğini açıkça dile getirdi. Eski cumhurbaşkanı, Cumhuriyetçi Parti’nin bir araya geldiğini ve bunun “görülmesi güzel bir şey” olduğunu söyledi.

READ  Temmuz 2022 Koç Burcu

“‘Konuşmacı’ seçim süreci, kulağa çılgınca gelse de, her şeyi bu kadar büyük ve önemli hale getirmek yerine daha rutin bir şekilde yapıldı” dedi. “Kevin McCarthy’ye ve büyük Cumhuriyetçi Partimize tebrikler!”

Senato Cumhuriyetçi lideri Mitch McConnell de Cumartesi günü McCarthy’ye desteğini paylaştı. bir tweette diyor Senato Cumhuriyetçileri onunla çalışmayı dört gözle bekliyor.

McCarthy’nin sözcü olarak ilk işi, Salı günü 118. Kongre’nin ilk açılışından bu yana seçilmiş üyeler olarak belirsizlik içinde olan diğer 433 Kongre üyesine görev yemini etmek oldu. Tüm yeni üyelerin yemin etmesiyle Meclis, McCarthy’nin aşırı sağcı Cumhuriyetçilerle müzakere ettiği yeni bir dizi kuralı onayladı.

McCarthy McCarthy, çoğunluktaki marjların düşük olması nedeniyle müzakere etmenin zor olduğunu, ancak zaferinin Cumhuriyetçi Parti’nin birlikte çalışabileceğini gösterdiğini söyledi.

“Bence şimdi buna sahip olarak göreceğiniz şey, birlikte nasıl çalışacağımızı çözdüğümüzdür” dedi.

— CNBC Christina Wilkie Bu rapora katkıda bulunan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.