ABD borç tavanını vurdu, Hazine’yi olağanüstü önlemler almaya yönlendirdiCNN

Amerika saldırdı kredi tavanı Perşembe günü Kongre tarafından kurulan Hazine Bakanlığı, hükümeti faturalarını ödemek için olağanüstü önlemler almaya zorladı ve feci bir temerrüde düşmekten kaçınmak için Capitol Hill üzerindeki baskıyı artırdı.

Yüksek profilli dövüş için savaş hatları çoktan çizildi. Partinin zayıf çoğunluğu nedeniyle Meclis’e ezici bir şekilde hakim olan katı Cumhuriyetçiler, Borçlanma sınırının yükseltilmesi, harcama kesintileriyle bağlantılıdır. Beyaz Saray, borç tavanının yükseltilmesi konusunda herhangi bir taviz vermeyeceğini veya müzakere etmeyeceğini söyledi. Borç tavanı dramının çözümü doğrudan milletvekillerinin elindeyken, partizan oyun oynamanın ulusun ilk kez borcunu ödememesine veya buna tehlikeli bir şekilde yaklaşmasına neden olabileceğine dair korkular artıyor.

Hazine Bakanı Janet Yellen, Perşembe günü Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’ye bir mektup yazarak ülkenin ödenmemiş borcunun yasal sınır olan 31.4 trilyon doları aştığını bildirdi. ABD ekonomisi, küresel finansal istikrar ve birçok Amerikalı için muazzam sonuçlar. Bu tedbirler 5 Haziran’da sona erecek” dedi.

Bu, Kongre’ye biraz zaman kazandırır – ama ne kadar süreyle Olağanüstü eylemler Kalıcı, “önemli ölçüde belirsizliğe” tabidir, diye yazdı ve federal hükümetin kaç mali yükümlülük ödemek zorunda kalacağını ve gelecek aylarda ne kadar gelir alacağını tahmin etmenin zor olduğunu vurguladı.

Kongreyi, ABD’nin tam inancını ve itibarını korumak için derhal harekete geçmeye saygıyla çağırıyorum” diye yazdı.

Bildirim aşağıdaki gibidir uyarı Yellen, yaklaşan borç tavanı ve olağanüstü önlemler üzerine geçen hafta geçici bir yara bandı gönderdi.

Ancak notu şu ana kadar iki partili bir tartışmayı ateşlemede başarısız oldu. Bunun yerine, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar geçen hafta boyunca sağlam duruşlarını yeniden teyit ettiler.

Ulusal Ekonomik Konsey Direktörü Brian Deiss, Perşembe günü defalarca Kongre’yi borç tavanını yükselterek Amerika’nın yükümlülüklerini yerine getirmeye çağırdı ve Kongre bunu yapmazsa “ekonomik kaosa” karşı uyarıda bulundu.

Kaitlan Collins’e “Bu Sabah CNN”de konuşan Deese, “Bu, ekonomik istikrar ve ekonomik kaosla ilgili” dedi ve bunu Kongre’nin “temel, asli görevi” olarak nitelendirdi.

ABD’nin yükümlülüklerini yerine getirmediği korkusu bile ekonomiye zarar veriyor” dedi.

McCarthy’nin ince bir çizgide yürümesi gerekir, çünkü herhangi bir üye, en iyi işi kazanmak için verdiği birçok tavizden biri olan Konuşmacı koltuğunu boşaltmak için bir önerge talep edebilir. 15 tur oylamanın ardından Bu aydan daha erken.

Şimdilik, harcamaları kısmak ve ABD bütçesini dengelemek için borç tavanı krizini kullanmak istiyor. Salı günü McCarthy, Demokratların koşulsuz temiz bir borç tavanı artışı çağrılarını reddetti – bu, Kongre’nin, dönemin Başkanı Donald Trump da dahil olmak üzere defalarca yaptığı bir şeydi. Sözcü, Capitol Hill’de gazetecilere verdiği demeçte, Biden yönetiminin bu yazdan önce müzakerelere başlaması gerektiğini söyledi.

“Mali açıdan daha güçlü bir konumda olmamız için neden oturup bu davranışı değiştirmiyoruz?” McCarthy dedi.

Dinamiğe aşina bir yetkiliye göre, Başkan Joe Biden ve McCarthy Perşembe günü borç tavanı hakkında henüz konuşmamışlardı.

Sağcı GOP Temsilcisi Andy Biggs Salı günü bir tweet ile daha da ileri giderek, “Borç tavanını yükseltemiyoruz. Demokratlar pervasızca vergi mükelleflerimizin parasını harcadılar ve para birimimizin değerini düşürdüler. Yataklarını yaptılar, bu yüzden içinde yatmak zorundalar.”

Beyaz Saray Çarşamba günü Arizona Cumhuriyetçisinin “inanılmaz ve kabul edilemez pozisyonunu” patlattı ve borç tavanı anlaşmasının bir parçası olarak harcamaları kısma çağrılarını bir kez daha reddetti.

Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre, şu anda kongre liderliğiyle duyurulacak bir toplantı olmasa da, gazetecilere yönetimin “koridorun her iki tarafındaki tüm üyelere” ulaştığını söyledi, ancak “Bu gidişat olmayacak” dedi. Borç tavanıyla ilgili herhangi bir müzakere yapılmalı – bunu yapmayacağız.” Bu onların anayasal görevidir.

Federal hükümetin milletvekilleri ve cumhurbaşkanı tarafından zaten onaylanan yükümlülükler için ödünç alabileceği maksimum miktar olan borç tavanı en son Aralık 2021’de yükseltildi. Bir asırdan uzun bir süre önce yaratılan bu sistem, Kongre’nin kontrolü kullanmasının bir yolu haline geldi. Borçlanmanın büyümesi – onu değiştirmek Politik bir futbol Son yıllarda.

Limitin yükseltilmesi, yeni harcama yükümlülüğü getirmez.

Yellen Perşembe günü, Hazine’nin federal hükümetin operasyonlarını finanse etmeye geçici olarak devam etmek için iki olağanüstü önlem almaya başlayacağını yazdı. Esasen perde arkası muhasebe manevralarıdır.

Kredi askıya alma süresinin bir parçası olarak, ajans, Kamu Hizmeti Emeklilik ve Engellilik Fonu ile Posta Hizmeti Emekli Sağlık Yardımları Fonunun mevcut yatırımlarını ve askıya alınan yeniden yatırımlarını satmaya başlayacaktır. Ayrıca, Federal Çalışanlar Emeklilik Sisteminin Tasarruf Tasarruf Programının devlet tahvili fonlarının yeniden yatırımını donduracaktır.

Bu fonlar, kredi limitinden sayılan özel ihraç edilmiş hazine bonolarına yatırılmaktadır. Hazine’nin önlemleri, ödenmemiş borç miktarını sınırlayacak ve hükümetin faturalarını zamanında ve tam olarak ödemesine geçici olarak izin verecektir.

Yellen, hiçbir federal emeklinin veya çalışanın etkilenmeyeceğini ve çıkmaz sona erdiğinde finansmanın tamamlanacağını yazdı.

McCarthy, tavizlerinin bir parçası olarak, Hazine’ye borç tavanının aşılması durumunda hangi ödemelere öncelik verilmesi gerektiğini söyleyecek bir planı Mart ayı sonuna kadar geçirme sözü verdi, GOP Temsilcisi. Chip Roy geçen hafta CNN’e doğruladı.

McCarthy’nin ifade özgürlüğü konusundaki tartışmasında kilit oyunculardan biri olan Teksaslı bir Cumhuriyetçi olan Roy, ödemeler öncelik planının farklı versiyonlarının House GOP içinde dolaştığını kaydetti ve teklifin ana hatlarının hala üzerinde çalışıldığı konusunda uyardı.

Ancak bir görevi diğerine yüklemeyi seçmek, yasal zorlukları, siyasi ve etik sorunları tetikleyebilir. Örneğin, milletvekilleri önce neyin ödeneceğine karar vermelidir – Sosyal Güvenlik milyonlarca yaşlı vatandaşa ve engelli Amerikalıya aylık ödemeler, federal çalışanların ve ordunun maaşları veya diğerlerinin yanı sıra birçok yatırımcıya ABD borcunun faizi. Aralarında yabancı.

READ  Wyoming'deki kaybın ardından Cheney, Trump'a ve kendi siyasi geleceğine karşı uzun bir mücadeleye hazırlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.