8 yaşındaki Cooper Roberts, Highland Park geçit töreni saldırısında göğsünden vuruldu ve belden aşağısı felç oldu.

Loizzi Perşembe günü erken saatlerde sanal bir basın toplantısında, Cooper Roberts’ın göğsünden vurulduğunu ve kopmuş bir omurilik de dahil olmak üzere çok sayıda önemli yaralanmaya maruz kaldığını söyledi.

Loisy, kendisinin bilinçsiz ve hastanede solunum cihazına bağlı, kritik ancak stabil durumda olduğunu söyledi.

Loisy, “İlerlemesi onun için yeni bir normal olacak” dedi. “Önemli ilerlemede, özellikle yürümede önemli sorunları olacak gibi görünüyor.”

Loisy, Cooper ve ikizi Luke’un geçit törenini sevdiğini söyledi. Bu sevimli olay trajediyle sonuçlandı Bir silahlı adam ateş etmeye başladığında Bir çatıdan kalabalığa yarı otomatik bir tüfek. Yedi insan öldürüldülerVe onlarca kişi – Roberts dahil – yaralandı.

Loisy, Luke’un şarapnel yarası aldığını, tedavi edildiğini ve serbest bırakıldığını ve şu anda evinde iyileştiğini söyledi. Sözcü, anneleri Keely Roberts’ın “bacağından ve ayağından vurulduğunu” ve çok sayıda ameliyat geçirdiğini de sözlerine ekledi.

Loisy, hastanede Cooper’ın yanında olmakta ısrar ettiği için taburcu edildiğini söyledi.

Bir sözcüye göre Cooper ve Luke’un dört ablası var. bir işaretli GoFundMe kampanyası Aileyi desteklemek için tasarlandı.

Bir beyzbol hayranı ve bir dövüşçü

Loisy, Cooper’ın her zaman çok aktif olduğunu, genel olarak beyzbolu ve sporu sevdiğini ve bir Milwaukee Brewers hayranı olduğunu söyledi.

Cooper’ın ablası yaptığı açıklamada, ikiz kardeşlerin “en iyi arkadaşlar, suç ortakları” olduğunu söyledi.

Açıklamasında, “Cooper hayatında hiç bir yabancıyla tanışmadı – tanıştığı herkes onun en iyi arkadaşı (sadece Luke’dan sonra ikinci),” dedi. “İnanılmaz bir atlet – futbolu, bisiklete binmeyi, beyzbolu (Go Brew Crew – yaklaşık bir hafta önce ilk Brewers maçına gitti ve bundan daha fazla sevemezdi) ve futbolu (Go Pack Go) seviyor. . . Çok çalışkan ve okumayı çok seviyor – bir kitap kurdu. Bu yüzden muhtemelen şimdiye kadar karşılaşacağınız en komik, en ilgi çekici hikaye anlatıcısı.”

READ  Dow, ticaretin son saatinde 500 puan yükseldi

“Bu çocuğun yapamayacağı hiçbir şey yok, içindeki iyiliği tarif edecek kelime yok” diye ekledi.

Cooper, çekimlerden bu yana birkaç ameliyat geçirdi. Ancak Loisy, annesi gibi Cooper’ın da bir savaşçı olduğunu söyledi.

Loisy, “Keeley’i tanıyorsanız, o sadece bir dövüşçü ve Cooper elinden geldiğince sıkı dövüştüğü için onun bu kısmını anlıyor gibi görünüyor” dedi.

Keely Roberts, kuzeydoğu Illinois’de bir okul bölgesi olan Zion İlköğretim Okulu Bölgesi 6’nın müfettişidir. Bölge yetkilileri yaptığı açıklamada, Cooper’ın “iyi olacağını, ancak tıbbi harcamalarının devam eden tedavi gibi önemli olacağını biliyoruz” dedi.

Bölgeden yapılan açıklamada, “Cooper’ın bir an önce iyileşmesi için dua edin. Düşünceleriniz, dualarınız veya bağışlarınız gibi yapabileceğiniz her türlü yardım çok takdir edilecektir.” söz konusu.

Roberts’ı iş sayesinde tanıdığını söyleyen Loisy, onu şöyle tanımladı: Her zaman öğrencilerine kendini adamış, “24 saat” çalışıyor ve hatta sabahın erken saatlerinde ona “okullarındaki öğrenciler ve onlara nasıl destek ve hizmet edebileceği hakkında” e-posta gönderiyor.

Loisie, “Yıllar boyunca birçok bölgede okul müdürü olarak görev yaptı ve şaşırmaya devam ediyorum. Şimdi onun ve ailesinin desteğimize ihtiyacı var.”

CNN’den Ashley Gillow bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.