67 Yıldır Dodgers’ın Sesi Vin Scully, 94 Yaşında Öldü

2015 Yeni Yıl Günü’nde, beyzbol dünyasının ötesinde bir ünlü olan Pasadena, California’daki Tournament of Roses Parade’in büyük mareşaliydi.

Beyzbol tarihindeki önemli olayları ele aldı ve ne zaman sessiz kalması gerektiğini biliyordu.

Brooklyn Dodgers, 1955’te Dünya Serisi Şampiyonasını kazandığında, Mr. Scully mikrofondaydı ve 1956’da Yankees’ten Dan Larsen, Dünya Serisinde Dodgers’a karşı mükemmel bir oyun sergiledi.

Sandy Koufax, 9 Eylül 1965’te Dodger Stadyumu’nda 27 Chicago Cubs vurucusunun hepsini emekliye ayırdığında, Mr. Scully o ana damgasını vurdu:

“Sağ alandaki skorbord, California, Los Angeles Şehri’nde 9:46’yı gösteriyor. Ve 29.139 kişilik bir kalabalık, beyzbol tarihindeki tek atıcının dört vuruşsuz, kaçmayan oyun atmasını izlemek için oturdu. Bunu dört yıl üst üste yaptı ve şimdi başardı: Dördüncü vuruşsuz maçında bunu mükemmel bir oyuna dönüştürüyor. Ve adı size her zaman grevleri hatırlatacak olan Sandy Koufax, bunu bir patlama ile yaptı. Daha sonra son altı vuruşu yaptı. Bu yüzden rekor kitaplarında adını büyük harfle yazdığında K, OUFAX’tan bile daha fazla göze çarpıyordu.

Braves’ten Hank Aaron, 8 Nisan 1974’te Atlanta’daki Dodgers’a karşı 715. evinde koşup Babe Ruth’un rekorunu kırdığında, Mr. Scully basitçe şöyle dedi: “Çitin yanına. O gitti.”

Sonra yayın kabininin arkasına gitti, kulaklığını çıkardı, kahvesini yudumladı ve kalabalığın kükremesini bekledi.

Sonunda mikrofona döndü: “Beyzbolda ne muhteşem bir an. Atlanta ve Georgia eyaleti için ne muhteşem bir an. Ülke ve dünya için ne güzel bir an. Siyah bir adam, tüm zamanların beyzbol idolü rekorunu kırdığı için Derin Güney’de büyük bir resepsiyon alıyor.

READ  California, Iowa, New Mexico, Güney Dakota ve çok daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.