5 Aralık Pazartesi günü borsalar açılmadan önce bilinmesi gereken 5 şey

Tüccarlar, 2 Aralık 2022’de New York City’de sabah ticareti sırasında New York Borsası katında çalışıyor.

Micheal M. Santiago | İyi resimler

İşte yatırımcıların işlem gününe başlamaları için en önemli haberler:

1. Merkez bankasında beklemek

2. Covid umutları Çin pazarlarını canlandıracak

Bir kişi, 30 Mart 2022’de Çin’in Pekin kentindeki bir konut kompleksinin yakınında yaşlıları koronavirüs hastalığına (COVID-19) karşı aşı olmaya teşvik eden bir posterin yanından geçiyor. Fotoğraf 30 Mart 2022’de çekildi.

Tingshu Wang | Reuters

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in “sıfır Kovid” politikası, küresel ekonominin büyük bir bölümünü bir süredir aksatıyor ve sık sık sokağa çıkma yasaklarına neden oluyor. kıvırma tedarik zincirleri ve tüketicileri daha uzun süre izole edin. Bununla birlikte, son haftalarda Çin’in dört bir yanından insanların politikaya karşı ender görülen birleşik protesto gösterileriyle sokaklara dökülmesinin ardından, durumun hafiflemeye başladığına dair işaretler var. Pekin ve Shenzhen, hafta sonu seyahatten önce negatif Covid testleri gerektiren kuralı gevşeteceklerini söylediler. Sırayla, Çin hisseleri yükseldi. Morgan Stanley analistleri de Çin hisse senetlerine ilişkin notlarını yükselttiler ve “yeniden açılışa giden yol nihayet belirlendi, belki düz ama geriletici değil” dediler.

3. Petrol toparlanıyor

Çin’den de haber verdi Ham petrol fiyatları üzerinde hafif bir baskı1,4 milyarlık ülkeden gelen düşük taleple ilgili endişeler nedeniyle kısmen gecikti. WTI ham petrol vadeli işlemleri Pazartesi sabahı 80 doların üzerinde işlem görürken, Brent ham petrolü 86 dolara yükseldi. Petrol fiyatları, buna bağlı kalacağını söyleyen OPEC+’dan biraz destek aldı Üretimi azaltmayı planlayınG-7, Rus petrolünün varil başına 60 dolarlık tavanını düşürdü. Enerji danışmanlığı şirketi Energy Aspects’in araştırma başkanı Amrita Sen, CNBC’ye verdiği demeçte, “Bugünden sonra Rus üretiminin ne kadar düşeceğini bilmiyorsanız, sabit tutmak doğru karardır.”

4. Sayılar için yarışın. 2

20 Eylül 2022’de Ford Motor Co., Dearborn, Michigan’daki Rouge Elektrikli Araç Merkezini üretti. Akülü F-150 Lightning kamyonlarının yatağında bir işçi çalışıyor.

Jeff Kowalski | AFP | İyi resimler

Tesla’nın ABD elektrikli araç pazarındaki payı küçülüyor, ancak geleneksel otomobil üreticileri rekabet ederken hala hakim durumda. Bu, ikincilik mücadelesini çok sıkı bir rekabet haline getiriyor. geçen hafta, ford bildirildi EV satış rakamları onu hayır yapıyor. 2, bir Hyundai nakavt (ancak Hyundai’nin Nexo hidrojen yakıt hücreli aracının satışlarını saymazsanız). Hyundai ayrıca, Başkan Joe Biden’ın yeni enflasyon azaltma yasası kapsamında araçları ABD EV vergi kredilerine hak kazanmadığı için dezavantajlı durumda. Ford, EV’lerin geçen yıl Kasım ayında %5,7’den artarak pazarın %7,4’ünü oluşturduğunu söyledi. tesla Pazarın %65’ini kontrol eden Ford’un şehirler arası rakibi, Genel motorlar, iddialı bir hedef belirlemiştir. 1 On yılın ortasında.

5. Bir Rus Hava Üssünde Patlamalar

Ukraynalı askerler, 2 Aralık 2022’de Ukrayna’nın Donbass kentindeki Toretsk cephe hattı yakınında zırhlı bir araç kullanıyor.

Anadolu Ajansı | Anadolu Ajansı | İyi resimler

READ  Amazon'da Dom Phillips ve Bruno Pereira'ya ait eşyalar bulundu | Brezilya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.